The Region X Championships - Show Results

Were you an entrant at this show? If so, Sign In and your placings will be highlighted in the results.

November 2 - 3, 2013
Jackie Arns-Rossi, Show Holder
200 Wolf Road
Albany, NY

Entrants   

46
Jennifer Al-Beik (JAl)
Diane Balla (DBal)
Deborah Battaglia (DBat)
Brenda Bednar (BBe)
Calleigh Brignull (CBr)
Robin Briscoe (RBr)
Kate Cabot (KCa)
Kathie Chouinard (KCh)
Lilla Correia (LCo)
Elizabeth (Betsy) Denning (EDe)
Abby Duclos (ADu)
Margaret Durka (MSu)
Katherine Dwyer (KDw)
Ildze Ekmanis (IEk)
Joan Fauteux (JFa)
Anne Field (AFi)
Ann Harris (AHa)
Terry Heath (THe)
Nichole Hertzog (NHe)
Kc Jervis (KJe)
Michele Katz Grieder (MKa)
Iva Kimmelman (IKi)
Laurie Lape (LLa)
Melissa Lee (MLe)
Karen Lloyd (KLl)
Sharon Mossy (SMo)
Lawrence Nichols (LNi)
Jill O'Connor (JO')
Karen Pajak (KPa)
Valerie Parker (VPa)
Skye Pechie (SPe)
Leslie Phelps (LPh)
Beth Rappleyea (BRa)
Amanda Reed (ARe)
Maddy Rideout (MRi)
Sara Roche (SRo)
Katy Schiller (KSc)
Renata Shura (RSh)
Taylor Simpson (TSi)
Marci Smith Driscoll (MSm)
Corrie Soboda (McDermott) (CMc)
Marisa Spence (MEv)
Nancy Stocky (NSt)
Anne Strieby Giles (ASt)
Nancy Timm (NTi)
Linda White (LWh)
Original Finish Performance
Judge: Kate Cabot, STAKES: Eleanor Harvey
101.
Harness Performance (3)
1
Min Isbjorn (KDw) 
2
Unfunded Mandate (KDw) 
3
Skylark (THe) 
102.
Other Harness (2)
1
Skylark (THe) 
2
LED ZEPPELIN (LLa) 
103.
Draft, Pleasure Harness (2)
1
Righ Na H' Animaie (KDw) 
2
Skylark (THe) 
104.
Fine/Park Harness (2)
1
Champagne On The Twentysixth (KDw) 
2
Mike's Big Winn (LLa) 
105.
Stakes: Harness (5)
Champion: Min Isbjorn (Katherine Dwyer)
Reserve: LED ZEPPELIN (Laurie Lape)
Top 5: Skylark (Terry Heath)
Top 5: Righ Na H' Animaie (Katherine Dwyer)
Top 5: Champagne On The Twentysixth (Katherine Dwyer)
106.
Games, English and Western (14)
1
Pennant (JO') 
2
M I Dirty Dancer (IKi) 
3
Casper (NHe) 
4
Don't Panic! (NHe) 
5
Omega Code (MSu) 
6
Heza Spottacular Guy (JFa) 
7
Cooper (NTi) 
8
Go For Wand (LLa) 
9
Dream O' Dublin (KLl) 
10
Pull My Finger (LWh) 
107.
Stakes: Games (12)
Champion: Pennant (Jill O'Connor)
Reserve: Dynamite Diva (Margaret Durka)
Top 5: M I Dirty Dancer (Iva Kimmelman)
Top 5: Cooper (Nancy Timm)
Top 5: Nuclear Code (Margaret Durka)
108.
Dressage (7)
1
Castamere (NHe) 
2
Simon Tam (NHe) 
3
Stavoren (JFa) 
4
Cooper (NTi) 
5
West Point (THe) 
6
M I Revelation (IKi) 
7
Wildfire (LLa) 
109.
Reining (7)
1
Heza Spottacular Guy (JFa) 
2
Pull My Finger (LWh) 
3
Dynamite Diva (MSu) 
4
Texas Hold Em (THe) 
5
Go For Wand (LLa) 
6
Casper (NHe) 
7
Special Agent Paige (NHe) 
110.
Stakes: Patterned (13)
Champion: Stavoren (Joan Fauteux)
Reserve: Simon Tam (Nichole Hertzog)
Top 5: Tropical Gale (Terry Heath)
Top 5: Dynamite Diva (Margaret Durka)
Top 5: Castamere (Nichole Hertzog)
111.
Judged Stockwork (6)
1
My Vindication (IKi) 
2
Casper (NHe) 
3
Dynamite Diva (MSu) 
4
Lady Black (DBal) 
5
Texas Hold Em (THe) 
6
Go For Wand (LLa) 
112.
Timed Stockwork (3)
1
Pull My Finger (LWh) 
2
War Echo (MSu) 
3
War Commander (MSu) 
113.
Stakes: Action Western (7)
Champion: My Vindication (Iva Kimmelman)
Reserve: Pull My Finger (Linda White)
Top 5: Casper (Nichole Hertzog)
Top 5: War Echo (Margaret Durka)
Top 5: Texas Hold Em (Terry Heath)
114.
Cross Country (5)
1
Schrodinger's Cat (KDw) 
2
M I Grey Goose (IKi) 
3
Kaitlyn (NHe) 
4
Cooper (NTi) 
5
Omega Code (MSu) 
115.
Jumper (4)
1
Brimstone (JFa) 
2
Pennant (JO') 
3
Kaitlyn (NHe) 
4
Omega Code (MSu) 
116.
Hunter Over Fences (9)
1
Unfunded Mandate (KDw) 
2
Enchantment (NHe) 
3
Pennant (JO') 
4
Wrong Road Home (THe) 
5
M I Revelation (IKi) 
6
Simon Tam (NHe) 
7
Cooper (NTi) 
8
Omega Code (MSu) 
9
Dream O' Dublin (KLl) 
117.
Stakes: Action English (10)
Champion: Schrodinger's Cat (Katherine Dwyer)
Reserve: Wrong Road Home (Terry Heath)
Top 5: Brimstone (Joan Fauteux)
Top 5: Enchantment (Nichole Hertzog)
Top 5: Pennant (Jill O'Connor)
118.
Western Trail (17)
1
Uptown Girl (JFa) 
2
Twist Of Sterling (THe) 
3
Itsa Dun Deal (THe) 
4
Pull My Finger (LWh) 
5
Nuclear Code (MSu) 
6
M I Good As Gold (IKi) 
7
Boomerang (JFa) 
8
Special Agent Paige (NHe) 
9
M I Dirty Dancer (IKi) 
10
Don't Panic! (NHe) 
119.
English Trail (12)
1
Jackson (JFa) 
2
M I Revelation (IKi) 
3
Masque (NHe) 
4
Unfunded Mandate (KDw) 
5
Simon Tam (NHe) 
6
Wrong Road Home (THe) 
7
Pennant (JO') 
8
Dwayne (MSm) 
9
Cooper (NTi) 
10
Omega Code (MSu) 
120.
Stakes: Trail (17)
Champion: Jackson (Joan Fauteux)
Reserve: Uptown Girl (Joan Fauteux)
Top 5: M I Revelation (Iva Kimmelman)
Top 5: Pull My Finger (Linda White)
Top 5: Boomerang (Joan Fauteux)
121.
Western Pleasure (21)
1
Nuclear Code (MSu) 
2
Bombogenesis (MSm) 
3
Don't Panic! (NHe) 
4
Uptown Girl (JFa) 
5
Twist Of Sterling (THe) 
6
Jersey Girl (MSm) 
7
M I Good As Gold (IKi) 
8
Special Agent Paige (NHe) 
9
War Commander (MSu) 
10
Itsa Dun Deal (THe) 
122.
English Pleasure (13)
1
Jackson (JFa) 
2
Cooper (NTi) 
3
Wrong Road Home (THe) 
4
Wildfire (LLa) 
5
M I Revelation (IKi) 
6
Simon Tam (NHe) 
7
Unfunded Mandate (KDw) 
8
Masque (NHe) 
9
Dwayne (MSm) 
10
Pennant (JO') 
123.
Saddleseat Pleasure (6)
1
Affairs of the Heart (NHe) 
2
Pierce Arrow (THe) 
3
Mike's Big Winn (LLa) 
4
FCR MAGIC ACT (LLa) 
5
Nicholane Golden Girl (LNi) 
6
Nicholane Marietta (LNi) 
124.
Stakes: Pleasure (25)
Champion: Pennant (Jill O'Connor)
Reserve: Bombogenesis (Marci Smith Driscoll)
Top 5: Affairs of the Heart (Nichole Hertzog)
Top 5: Jackson (Joan Fauteux)
Top 5: M I Dirty Dancer (Iva Kimmelman)
125.
Other Western Performance (15)
1
My Vindication (IKi) 
2
Casper (NHe) 
3
Bombogenesis (MSm) 
4
Twist Of Sterling (THe) 
5
Jersey Girl (MSm) 
6
Pull My Finger (LWh) 
7
Don't Panic! (NHe) 
8
NLF Cricket (LNi) 
9
M I Good As Gold (IKi) 
10
Bandicoot (NTi) 
126.
Other English Performance (10)
1
Dwayne (MSm) 
2
Pennant (JO') 
3
M I Revelation (IKi) 
4
Simon Tam (NHe) 
5
Cooper (NTi) 
6
Unfunded Mandate (KDw) 
7
NLF Allegro (LNi) 
8
Masque (NHe) 
9
Omega Code (MSu) 
10
Nicholane Marietta (LNi) 
127.
Other Performance (11)
1
Go For Wand (LLa) 
2
Pumpkin Juice (NHe) 
3
Pennant (JO') 
4
Dream O' Dublin (KLl) 
5
Lady Fingers (IKi) 
6
Omega Code (MSu) 
7
Mocha Kiss (NHe) 
8
Nicholane Marietta (LNi) 
9
Bombogenesis (MSm) 
10
Sandstone (DBal) 
128.
Arena Showmanship (5)
1
Masque (NHe) 
2
Lady Liberty (AFi) 
3
Cadbury Bunny (NHe) 
4
Nicholane Zoe (LNi) 
5
Bar Code (DBal) 
129.
Stakes: Other Performance (22)
Champion: Doc's Sugar Baby (Joan Fauteux)
Reserve: My Vindication (Iva Kimmelman)
Top 5: Go For Wand (Laurie Lape)
Top 5: Unfunded Mandate (Katherine Dwyer)
Top 5: Lady Liberty (Anne Field)
130.
Arabian Costume (3)
1
M I Fadra (IKi) 
2
Desert Falcon (THe) 
3
Hadiyya (NTi) 
131.
Other Costume (9)
1
Tuscan Sun (THe) 
2
Golden Boy (LLa) 
3
Maliana (NTi) 
4
FCR MAGIC ACT (LLa) 
5
Dexterity (NHe) 
6
Condor (NHe) 
7
Mikkel, Big Top Razzmatazz (BBe) 
8
don juan (DBal) 
9
Chretien De Troyes (KLl) 
132.
Stakes: Costume (8)
Champion: Tuscan Sun (Terry Heath)
Reserve: Golden Boy (Laurie Lape)
Top 5: M I Fadra (Iva Kimmelman)
Top 5: Maliana (Nancy Timm)
Top 5: Dexterity (Nichole Hertzog)
Custom/Artist Resin Performance
Judge: Marisa Evans, STAKES: Lori Daniels
201.
Harness Performance (3)
1
Latemarch Lark (KDw) 
2
Doubletap (LWh) 
3
OTW Rip Rap (JO') 
202.
Other Harness (2)
1
Doubletap (LWh) 
2
Cabela (JO') 
203.
Draft, Pleasure Harness (1)
1
Single Digit Salute (LWh) 
204.
Fine/Park Harness (1)
1
OTW Rip Rap (JO') 
205.
Stakes: Harness (5)
Champion: Latemarch Lark (Katherine Dwyer)
Reserve: Cabela (Jill O'Connor)
Top 5: OTW Rip Rap (Jill O'Connor)
Top 5: Doubletap (Linda White)
Top 5: Single Digit Salute (Linda White)
206.
Dressage (7)
1
Donnerhall (BRa) 
2
Cabana Boy (LPh) 
3
Bazinga! (NTi) 
4
Selene (NHe) 
5
Docs Kaluah Queen (JFa) 
6
Ghandahar HHJ (BBe) 
7
Enchanted Eve (AFi) 
207.
Reining (10)
1
Coyote Dancer (MSu) 
2
Fluid Power (LWh) 
3
Skeeter (LWh) 
4
Bootlegger (AFi) 
5
Tardis (NHe) 
6
Bourbon Bandit (DBat) 
7
Royal Charger (MSu) 
8
OTW Cadence (JO') 
9
Illuminante (DBat) 
10
Rachel Alexandra (LLa) 
208.
Stakes: Patterned (11)
Champion: Bootlegger (Anne Field)
Reserve: Electric Mayhem (Marisa Spence)
Top 5: Cabana Boy (Leslie Phelps)
Top 5: Catlike (Ann Harris)
Top 5: Royal Charger (Margaret Durka)
209.
Judged Stockwork (10)
1
Tardis (NHe) 
2
Skeeter (LWh) 
3
Coyote Dancer (MSu) 
4
Royal Charger (MSu) 
5
Bourbon Bandit (DBat) 
6
Ben Done Rite (LLa) 
7
OTW Cadence (JO') 
8
Fluid Power (LWh) 
9
MI Steel Swan (IKi) 
10
Amber Rain (BRa) 
210.
Timed Stockwork (3)
1
Hurricane Deck (AFi) 
2
MI Steel Swan (IKi) 
3
Rachel Alexandra (LLa) 
211.
Stakes: Action Western (10)
Champion: Catlike (Ann Harris)
Reserve: Hurricane Deck (Anne Field)
Top 5: MI Steel Swan (Iva Kimmelman)
Top 5: Amber Rain (Beth Rappleyea)
Top 5: Fluid Power (Linda White)
212.
Cross Country (4)
1
Eowyn (BRa) 
2
Friendly Fire (KDw) 
3
Calisandra (BRa) 
4
Bazinga! (NTi) 
213.
Jumper (4)
1
Cabana Boy (LPh) 
2
Selene (NHe) 
3
Kathy's Klown (LLa) 
4
McQueen (AFi) 
214.
Hunter Over Fences (5)
1
Selene (NHe) 
2
Docs Kaluah Queen (JFa) 
3
Payton Place (BRa) 
4
Victorian Lace (LPh) 
5
Halestorm (AFi) 
215.
Stakes: Action English (11)
Champion: Specialized (Ann Harris)
Reserve: Eowyn (Beth Rappleyea)
Top 5: Electric Mayhem (Marisa Spence)
Top 5: Friendly Fire (Katherine Dwyer)
Top 5: McQueen (Anne Field)
216.
Games English and Western (14)
1
Eowyn (BRa) 
2
Real Quiet (MSu) 
3
Bazinga! (NTi) 
4
Fluid Power (LWh) 
5
OTW Cadence (JO') 
6
Hurricane Deck (AFi) 
7
Tricks of the Trade (BBe) 
8
Royal Charger (MSu) 
9
Tardis (NHe) 
10
Bourbon Bandit (DBat) 
217.
Stakes: Games (11)
Champion: Real Quiet (Margaret Durka)
Reserve: OTW Cadence (Jill O'Connor)
Top 5: Eowyn (Beth Rappleyea)
Top 5: Amber Rain (Beth Rappleyea)
Top 5: McQueen (Anne Field)
218.
Western Pleasure (15)
1
OTW Cadence (JO') 
2
Sweet Cherry Wine (JFa) 
3
Tapestry (BRa) 
4
Docs Fancy Chic (JFa) 
5
Heart Felt Charity (BBe) 
6
Caramel Latte (AFi) 
7
NLF Ima Chickadee (LNi) 
8
Tardis (NHe) 
9
Picasso (DBat) 
10
Bootlegger (AFi) 
219.
English Pleasure (9)
1
Cabana Boy (LPh) 
2
Docs Kaluah Queen (JFa) 
3
Selene (NHe) 
4
Enchanted Eve (AFi) 
5
McQueen (AFi) 
6
Bazinga! (NTi) 
7
Experimental Hydrox (LNi) 
8
Victorian Lace (LPh) 
9
Payton Place (BRa) 
220.
Saddleseat Pleasure (4)
1
ExKhalibur (BRa) 
2
Shez My Cat (LPh) 
3
Foxy's Melody Lad (LLa) 
4
Allen's Phantom of the Opera (BBe) 
221.
Stakes: Pleasure (19)
Champion: Kahanamoku (Marisa Spence)
Reserve: Enchanted Eve (Anne Field)
Top 5: ExKhalibur (Beth Rappleyea)
Top 5: Sweet Cherry Wine (Joan Fauteux)
Top 5: Docs Fancy Chic (Joan Fauteux)
222.
Western Trail (17)
1
Docs Fancy Chic (JFa) 
2
No Fix 4 Dumb (LWh) 
3
Heart Felt Charity (BBe) 
4
Bootlegger (AFi) 
5
MI Steel Swan (IKi) 
6
Tapestry (BRa) 
7
OTW Cadence (JO') 
8
Sweet Cherry Wine (JFa) 
9
Tardis (NHe) 
10
Tricks of the Trade (BBe) 
223.
English Trail (8)
1
Docs Kaluah Queen (JFa) 
2
Selene (NHe) 
3
Bazinga! (NTi) 
4
Payton Place (BRa) 
5
Enchanted Eve (AFi) 
6
NLF Tango Tycoon (LNi) 
7
Experimental Hydrox (LNi) 
8
Cabana Boy (LPh) 
224.
Stakes: Trail (16)
Champion: Three Card Monte (Ann Harris)
Reserve: Electric Mayhem (Marisa Spence)
Top 5: OTW Cadence (Jill O'Connor)
Top 5: Real Quiet (Margaret Durka)
Top 5: Enchanted Eve (Anne Field)
225.
Other Western Performance (10)
1
Flash in the Sky (AFi) 
2
Caramel Latte (AFi) 
3
OTW Cadence (JO') 
4
NLF Ima Chickadee (LNi) 
5
Tardis (NHe) 
6
W.A.V. Xanadu (BBe) 
7
Docs Fancy Chic (JFa) 
8
Black Ruby (MSu) 
9
Sweet Cherry Wine (JFa) 
10
Tapestry (BRa) 
226.
Other English Performance (4)
1
Friendly Fire (KDw) 
2
Experimental Hydrox (LNi) 
3
Selene (NHe) 
4
M I Holus Bolus (IKi) 
227.
Other Performance (4)
1
Doubletap (LWh) 
2
Shez My Cat (LPh) 
3
Select Opportunity (BBe) 
4
El Ninyo (DBat) 
228.
Arena Showmanship (3)
1
November Rain (BRa) 
2
Tricks of the Trade (BBe) 
3
Hurricane Deck (AFi) 
229.
Stakes: Other Performance (14)
Champion: Doubletap (Linda White)
Reserve: Flash in the Sky (Anne Field)
Top 5: Caramel Latte (Anne Field)
Top 5: Friendly Fire (Katherine Dwyer)
Top 5: Docs Fancy Chic (Joan Fauteux)
230.
Arabian Costume (3)
1
C (BRa) 
2
Twist Of Fate (IKi) 
3
Tara Blue Desert Wind (NSt) 
231.
Other Costume (6)
1
Cranky Pants (AFi) 
2
Eowyn (BRa) 
3
M I HO HOT (IKi) 
4
DB Karmen (DBat) 
5
Rachel Alexandra (LLa) 
6
Shez My Cat (LPh) 
232.
Stakes: Costume (6)
Champion: Eowyn (Beth Rappleyea)
Reserve: Twist Of Fate (Iva Kimmelman)
Top 5: C (Beth Rappleyea)
Top 5: Tricks of the Trade (Brenda Bednar)
Top 5: Cranky Pants (Anne Field)
China/Resin Halter (Breed)
Judge: Morgen Kilbourn, STAKES: Lori Daniels
301.
Arabian (11)
1
Polar Wave (KPa) 
2
Omar (KPa) 
3
Serafina (BRa) 
4
Zahara (JO') 
5
Matt (RBr) 
6
Ezra (SRo) 
7
Neidpath (KSc) 
8
Huron (KSc) 
9
Four Winds (KPa) 
10
Orion (JO') 
302.
Morgan (5)
1
Bandit (KPa) 
2
Conesus (KPa) 
3
Blaze (KPa) 
4
OTW Beth (JO') 
5
Pendragon (KSc) 
303.
American Gaited (5)
1
Painted Daisy (KPa) 
2
Sensational (ASt) 
3
Dream Seeker (KPa) 
4
Dream Quest (KPa) 
5
Electronica (SRo) 
304.
Spanish (12)
1
Vincent (KPa) 
2
Optima (LWh) 
3
Elusive (KPa) 
4
Conquistador (KSc) 
5
Pluto Franziska (KCa) 
6
Siglavy Cancun (ASt) 
7
Siglavy Juno (KCa) 
8
Alejandro (JAl) 
9
Glacier (KPa) 
10
Chuva de Estrelas (SRo) 
305.
Other Light (6)
1
Bossa Nova (KSc) 
2
Maid Mareian (JO') 
3
Pheonix (KSc) 
4
Firebolt (KJe) 
5
Aurora Borealis (KSc) 
6
Alyssa Jean (ASt) 
306.
Stakes: Light Breeds (38)
Champion: Elusive (Karen Pajak)
Reserve: Matt (Robin Briscoe)
Top 5: Omar (Karen Pajak)
Top 5: Bandit (Karen Pajak)
Top 5: Velvet (Karen Pajak)
307.
Quarter Horse (4)
1
Gold Mine (KPa) 
2
Gold Fever (KPa) 
3
Regal Classic (SRo) 
4
Sandy (KPa) 
308.
Paint (4)
1
Quicksilver (KPa) 
2
About Time (KSc) 
3
Why Wait (KPa) 
4
Running Bear (KPa) 
309.
Appaloosa (5)
1
Mercury (KPa) 
2
Pepperdance (SRo) 
3
Redneck Romeo (KJe) 
4
Trillium (KPa) 
5
Speckles (KPa) 
310.
Mustang/Other Stock (4)
1
Distant Drummer (KPa) 
2
Esperanza (AFi) 
3
Skahuki (KPa) 
4
Washakie (KPa) 
311.
Stakes: Stock Breeds (21)
Champion: Gold Mine (Karen Pajak)
Reserve: Butterscotch (Karen Pajak)
Top 5: Pepperdance (Sara Roche)
Top 5: Quicksilver (Karen Pajak)
Top 5: Distant Drummer (Karen Pajak)
312.
Thoroughbred/Stdbd (10)
1
Commander (KPa) 
2
Commendable (KPa) 
3
Storm Bird (KSc) 
4
Diamond Rose (SRo) 
5
No Promises (SRo) 
6
Loved By The Sun (BRa) 
7
Harvey (KPa) 
8
Cruz Control (JO') 
9
Nisbet (KSc) 
10
Hero (EDe) 
313.
European Warmblood (5)
1
Merlin (KPa) 
2
Lily Blossom (SRo) 
3
Warlock (KPa) 
4
Totilas (KJe) 
5
Michigan (KSc) 
314.
Other Sport/Coaching (10)
1
Two-Gee (KPa) 
2
Prince George (KSc) 
3
Lachlan (RBr) 
4
Declan (SRo) 
5
Prince Valient (KPa) 
6
Vaako (KPa) 
7
DB Johnny Rocket (ASt) 
8
Flying Foxes (KSc) 
9
Houdini (KSc) 
10
Tally Ho (EDe) 
315.
Stakes: Sport Breeds (18)
Champion: Commander (Karen Pajak)
Reserve: Diamond Rose (Sara Roche)
Top 5: Vaako (Karen Pajak)
Top 5: Harvey (Karen Pajak)
Top 5: Warlock (Karen Pajak)
316.
British Pony (8)
1
Rhyss (SRo) 
2
Shadow (KPa) 
3
Dylan (KSc) 
4
Scalloway (KSc) 
5
Wuthering Heights (KSc) 
6
Breeze (KPa) 
7
Beatrix (SRo) 
8
Moon Shadows (KPa) 
317.
Other Pony (9)
1
Marigold (SRo) 
2
Constant Reminder (KSc) 
3
Pascal (KSc) 
4
Ice Lord (KPa) 
5
Houligan Buttercup (ASt) 
6
Dagoth (KPa) 
7
Cricket (KPa) 
8
Scalloway (KSc) 
9
Beautiful Day (KLl) 
318.
Stakes: Pony Breeds (12)
Champion: Winston (Katy Schiller)
Reserve: Ice Lord (Karen Pajak)
Top 5: Marigold (Sara Roche)
Top 5: Constant Reminder (Katy Schiller)
Top 5: Charles (Karen Pajak)
319.
British Draft (10)
1
Oliver (KPa) 
2
Rothgar (KPa) 
3
Dusty (KPa) 
4
Angelou (KSc) 
5
Fragmentary Blue (SRo) 
6
Branxholme (KSc) 
7
Babalooda (SRo) 
8
Skerryvore (KSc) 
9
Lazla (SRo) 
10
Princess (EDe) 
320.
Other Draft (9)
1
Zadrunis (KPa) 
2
Dark Knight (KPa) 
3
Niaux (KSc) 
4
Cream Truffle (KSc) 
5
Empress of Fantasia (SRo) 
6
Diabolical (KPa) 
7
Dryhope (KSc) 
8
Torington (JO') 
9
Annie (SRo) 
321.
Stakes: Draft Breeds (16)
Champion: Oliver (Karen Pajak)
Reserve: Dusty (Karen Pajak)
Top 5: Zadrunis (Karen Pajak)
Top 5: Melvin (Sara Roche)
Top 5: Lord Grantham (Sara Roche)
322.
Longear/Exotic (9)
1
Zander (JAl) 
2
Miss Molly (SRo) 
3
Dawny (KPa) 
4
Adamsville Irma (KCa) 
5
Adamsville Hannah (KCa) 
6
Gertrude (KPa) 
7
Susie (KPa) 
8
Paw Paw (KSc) 
9
Brookfield (KSc) 
323.
Other Breeds (4)
1
Khan (KSc) 
2
Maple Leaf (KPa) 
3
Lennor (RBr) 
4
St George (EDe) 
324.
Stakes: Other Breeds (10)
Champion: Miss Molly (Sara Roche)
Reserve: Dawny (Karen Pajak)
Top 5: Khan (Katy Schiller)
Top 5: Sophie (Karen Pajak)
Top 5: Zander (Jennifer Al-Beik)
325.
Light Foals (7)
1
Lodi (KPa) 
2
Klein (SRo) 
3
Chip (SRo) 
4
Narissa (JO') 
5
Geeli Hinkelhatz (SRo) 
6
Gold Star (KPa) 
7
Reminiscence (JAl) 
326.
Stock Foals (7)
1
Tellurim (KSc) 
2
Dots (KPa) 
3
Nagano (KPa) 
4
Bashful (SRo) 
5
Little Bitta Luck (SRo) 
6
Gold Nugget (KPa) 
7
Five N' Dime (JO') 
327.
Sport Foals (6)
1
MMS Alvar (KLl) 
2
Play The Market (SRo) 
3
Wilmington (KPa) 
4
Herkimer (KPa) 
5
Thirlestane (KSc) 
6
Buck and Bubbles (EDe) 
328.
Other Foals (12)
1
Alessandra (ASt) 
2
Desert Rose (KPa) 
3
Puzzle (AFi) 
4
Lexie (SRo) 
5
Gianfranco (SRo) 
6
Whitslaid (KSc) 
7
Hoobee (KPa) 
8
Traquair (KSc) 
9
Jack (AFi) 
10
Rascal (KPa) 
329.
Stakes: Foals (28)
Champion: Lodi (Karen Pajak)
Reserve: Jeopardy (Anne Strieby Giles)
Top 5: Desert Rose (Karen Pajak)
Top 5: Lexie (Sara Roche)
Top 5: Dots (Karen Pajak)
China/Resin Halter (Collectibility)
Judge: Laura Rock-Smith, STAKES: Eleanor Harvey
301.
Arabian (11)
1
Zahara (JO') 
2
Orion (JO') 
3
Matt (RBr) 
4
Omar (KPa) 
5
Serafina (BRa) 
6
Polar Wave (KPa) 
7
Four Winds (KPa) 
8
Neidpath (KSc) 
9
Lumec (JO') 
10
Huron (KSc) 
302.
Morgan (5)
1
Blaze (KPa) 
2
OTW Beth (JO') 
3
Bandit (KPa) 
4
Conesus (KPa) 
5
Pendragon (KSc) 
303.
American Gaited (3)
1
Dream Seeker (KPa) 
2
Dream Quest (KPa) 
3
Electronica (SRo) 
4
Painted Daisy (KPa) 
5
Sensational (ASt) 
304.
Spanish (12)
1
Siglavy Juno (KCa) 
2
Pluto Franziska (KCa) 
3
Alejandro (JAl) 
4
Glacier (KPa) 
5
Aventador (JAl) 
6
Cervantes (KSc) 
7
Optima (LWh) 
8
Elusive (KPa) 
9
Siglavy Cancun (ASt) 
10
Vincent (KPa) 
305.
Other Light (6)
1
Alyssa Jean (ASt) 
2
Maid Mareian (JO') 
3
Bossa Nova (KSc) 
4
Pheonix (KSc) 
5
Aurora Borealis (KSc) 
6
Firebolt (KJe) 
306.
Stakes: Light Breeds (36)
Champion: Knight Wind (Karen Pajak)
Reserve: Matt (Robin Briscoe)
Top 5: Mathyus (Karen Pajak)
Top 5: Blaze (Karen Pajak)
Top 5: Alejandro (Jennifer Al-Beik)
307.
Quarter Horse (4)
1
Sandy (KPa) 
2
Regal Classic (SRo) 
3
Gold Mine (KPa) 
4
Gold Fever (KPa) 
308.
Paint (4)
1
Running Bear (KPa) 
2
Quicksilver (KPa) 
3
About Time (KSc) 
4
Why Wait (KPa) 
309.
Appaloosa (5)
1
Bandit (SRo) 
2
Speckles (KPa) 
3
Trillium (KPa) 
4
Mercury (KPa) 
5
Redneck Romeo (KJe) 
310.
Mustang/Other Stock (4)
1
Washakie (KPa) 
2
Skahuki (KPa) 
3
Distant Drummer (KPa) 
4
Esperanza (AFi) 
311.
Stakes: Stock Breeds (20)
Champion: Skahuki (Karen Pajak)
Reserve: Pepperdance (Sara Roche)
Top 5: Regal Classic (Sara Roche)
Top 5: Sandy (Karen Pajak)
Top 5: Washakie (Karen Pajak)
312.
Thoroughbred/Stdbd (10)
1
No Promises (SRo) 
2
Harvey (KPa) 
3
Storm Bird (KSc) 
4
Hero (EDe) 
5
Commendable (KPa) 
6
Loved By The Sun (BRa) 
7
Commander (KPa) 
8
Diamond Rose (SRo) 
9
Cruz Control (JO') 
10
Nisbet (KSc) 
313.
European Warmblood (5)
1
Merlin (KPa) 
2
Warlock (KPa) 
3
Lily Blossom (SRo) 
4
Totilas (KJe) 
5
Michigan (KSc) 
314.
Other Sport/Coaching (10)
1
Two-Gee (KPa) 
2
Tally Ho (EDe) 
3
Prince George (KSc) 
4
Prince Valient (KPa) 
5
Declan (SRo) 
6
Vaako (KPa) 
7
Flying Foxes (KSc) 
8
Lachlan (RBr) 
9
Houdini (KSc) 
10
DB Johnny Rocket (ASt) 
315.
Stakes: Sport Breeds (17)
Champion: Two-Gee (Karen Pajak)
Reserve: Harvey (Karen Pajak)
Top 5: Impressive (Karen Pajak)
Top 5: Class Act (Karen Pajak)
Top 5: Loved By The Sun (Beth Rappleyea)
316.
British Pony (8)
1
Beatrix (SRo) 
2
Breeze (KPa) 
3
Moon Shadows (KPa) 
4
Dylan (KSc) 
5
Rhyss (SRo) 
6
Wuthering Heights (KSc) 
7
Scalloway (KSc) 
8
Shadow (KPa) 
317.
Other Pony (9)
1
Ice Lord (KPa) 
2
Super Villain (SRo) 
3
Cricket (KPa) 
4
Constant Reminder (KSc) 
5
Dagoth (KPa) 
6
Houligan Buttercup (ASt) 
7
Pascal (KSc) 
8
Cessford (KSc) 
9
Beautiful Day (KLl) 
318.
Stakes: Pony Breeds (12)
Champion: Moon Shadows (Karen Pajak)
Reserve: Beatrix (Sara Roche)
Top 5: Misty's Benefit (Katy Schiller)
Top 5: Ice Lord (Karen Pajak)
Top 5: Breeze (Karen Pajak)
319.
British Draft (10)
1
Lazla (SRo) 
2
Princess (EDe) 
3
Oliver (KPa) 
4
Rothgar (KPa) 
5
Dusty (KPa) 
6
Angelou (KSc) 
7
Fragmentary Blue (SRo) 
8
Branxholme (KSc) 
9
Skerryvore (KSc) 
10
Babalooda (SRo) 
320.
Other Draft (9)
1
Diabolical (KPa) 
2
Torington (JO') 
3
Empress of Fantasia (SRo) 
4
Zadrunis (KPa) 
5
Annie (SRo) 
6
Dryhope (KSc) 
7
Dark Knight (KPa) 
8
Niaux (KSc) 
9
Cream Truffle (KSc) 
321.
Stakes: Draft Breeds (19)
Champion: Diabolical (Karen Pajak)
Reserve: Annie (Sara Roche)
Top 5: Princess (Elizabeth (Betsy) Denning)
Top 5: Lazla (Sara Roche)
Top 5: Bruno (Karen Pajak)
322.
Longear/Exotic (9)
1
Zander (JAl) 
2
Susie (KPa) 
3
Dawny (KPa) 
4
Adamsville Irma (KCa) 
5
Adamsville Hannah (KCa) 
6
Miss Molly (SRo) 
7
Gertrude (KPa) 
8
Brookfield (KSc) 
9
Paw Paw (KSc) 
323.
Other Breeds (4)
1
Maple Leaf (KPa) 
2
St George (EDe) 
3
Khan (KSc) 
4
Lennor (RBr) 
324.
Stakes: Other Breeds (11)
Champion: Maple Leaf (Karen Pajak)
Reserve: Zander (Jennifer Al-Beik)
Top 5: St George (Elizabeth (Betsy) Denning)
Top 5: Susie (Karen Pajak)
Top 5: Paw Paw (Katy Schiller)
325.
Light Foals (7)
1
Reminiscence (JAl) 
2
Gold Star (KPa) 
3
Lodi (KPa) 
4
Narissa (JO') 
5
Geeli Hinkelhatz (SRo) 
6
Klein (SRo) 
7
Chip (SRo) 
326.
Stock Foals (7)
1
Little Bitta Luck (SRo) 
2
Five N' Dime (JO') 
3
Nagano (KPa) 
4
Bashful (SRo) 
5
Gold Nugget (KPa) 
6
Tellurim (KSc) 
7
Dots (KPa) 
327.
Sport Foals (6)
1
Wilmington (KPa) 
2
Buck and Bubbles (EDe) 
3
Herkimer (KPa) 
4
MMS Alvar (KLl) 
5
Play The Market (SRo) 
6
Thirlestane (KSc) 
328.
Other Foals (12)
1
Rascal (KPa) 
2
Alessandra (ASt) 
3
Hoobee (KPa) 
4
Desert Rose (KPa) 
5
Kayla (SRo) 
6
Puzzle (AFi) 
7
Jack (AFi) 
8
Jeopardy (ASt) 
9
Traquair (KSc) 
10
Whitslaid (KSc) 
329.
Stakes: Foals (26)
Champion: Gold Star (Karen Pajak)
Reserve: Narissa (Jill O'Connor)
Top 5: Wilmington (Karen Pajak)
Top 5: Buck and Bubbles (Elizabeth (Betsy) Denning)
Top 5: Nagano (Karen Pajak)
Custom Glazed China Halter (Breed)
Judge: Laura Rock-Smith, STAKES: Lori Daniels
401.
Light Type (5)
1
Gotta Lotta Class (SRo) 
2
OTW Saber (JO') 
3
Indigo Inferno (SRo) 
4
Amir Raj (KCa) 
5
Sheik Yerbuti (KCa) 
402.
Stock Type (1)
1
Tinsley (ASt) 
403.
Sport Type (4)
1
Picasso Moon (SRo) 
2
Orville (SRo) 
3
Charmed (KCa) 
4
Heir of Alconbury (KCa) 
404.
Pony Type (5)
1
Dagmar (KCa) 
2
Caliburnus (SRo) 
3
Cirrus (SRo) 
4
Sweet Million (SRo) 
5
One of a Spot (ASt) 
405.
Draft Type (6)
1
Webster (SRo) 
2
Panic on Wall Street (LWh) 
3
Kornelius (KCa) 
4
Colorado Moon (SRo) 
5
Rose Ridge Captain (KCa) 
6
Creamsicle (EDe) 
406.
Exotic Type (0)
407.
Other Type (1)
1
Sirena (SRo) 
408.
Foals - All Types (5)
1
Adamsville Harold (KCa) 
2
Lovestruck (SRo) 
3
Zip (ASt) 
4
Pretty in Pink (KSc) 
5
Wildfire (SRo) 
409.
Stakes: Custom Glaze (16)
Champion: Wildfire (Sara Roche)
Reserve: Orville (Sara Roche)
Top 5: Adamsville Harold (Kate Cabot)
Top 5: Panic on Wall Street (Linda White)
Top 5: Gotta Lotta Class (Sara Roche)
Custom Glazed China Halter (Workmanship)
Judge: Morgen Kilbourn, STAKES: Eleanor Harvey
401.
Light Type (5)
1
Indigo Inferno (SRo) 
2
Gotta Lotta Class (SRo) 
3
Sheik Yerbuti (KCa) 
4
OTW Saber (JO') 
5
Amir Raj (KCa) 
402.
Stock Type (1)
1
Tinsley (ASt) 
403.
Sport Type (4)
1
Picasso Moon (SRo) 
2
Heir of Alconbury (KCa) 
3
Charmed (KCa) 
4
Orville (SRo) 
404.
Pony Type (4)
1
Sweet Million (SRo) 
2
Caliburnus (SRo) 
3
Dagmar (KCa) 
4
One of a Spot (ASt) 
405.
Draft Type (6)
1
Panic on Wall Street (LWh) 
2
Colorado Moon (SRo) 
3
Rose Ridge Captain (KCa) 
4
Webster (SRo) 
5
Kornelius (KCa) 
6
Creamsicle (EDe) 
406.
Exotic Type (0)
407.
Other Type (1)
1
Sirena (SRo) 
408.
Foals - All Types (5)
1
Wildfire (SRo) 
2
Lovestruck (SRo) 
3
Pretty in Pink (KSc) 
4
Adamsville Harold (KCa) 
5
Zip (ASt) 
409.
Stakes: Custom Glaze (16)
Champion: Wildfire (Sara Roche)
Reserve: Picasso Moon (Sara Roche)
Top 5: Panic on Wall Street (Linda White)
Top 5: Caliburnus (Sara Roche)
Top 5: Heir of Alconbury (Kate Cabot)
OF Plastic Halter (Breed)
Judge: Laura Rock-Smith, STAKES: Lori Daniels
501.
Arabian (48)
1
Desert Gypsy (THe) 
2
Katniss (NHe) 
3
Jasmine (CBr) 
4
Nicholane Marietta (LNi) 
5
Traced in Silver (NHe) 
6
Rising Sun (MRi) 
7
Khalil (VPa) 
8
Sheena (ASt) 
9
Colorado Blues (SRo) 
10
Tara Blue Al Sayeed (NSt) 
502.
Half/Part Arabian (26)
1
Black Beauty (MLe) 
2
Partly Cloudy (CBr) 
3
Huckleberry Night Sky (RBr) 
4
Black Tie and Tails (BRa) 
5
Just Right (KJe) 
6
Katniss (JAl) 
7
NLF Tulanna (LNi) 
8
Wisdom (MSm) 
9
Sadal Melik (SRo) 
10
Fame and Fortune (THe) 
503.
Morgan (33)
1
Navarre (SRo) 
2
Champagne Jubilee (THe) 
3
Elliot (CMc) 
4
FLINTWOOD MAC (KCh) 
5
Beach Bum (NHe) 
6
Flickers of Dream (NHe) 
7
Good knight Camelot (MSu) 
8
Brown Sugar (DBal) 
9
OTW Skylar (JO') 
10
Bella (ASt) 
504.
Saddlebred (33)
1
Alpine Action (MSu) 
2
Overdo Chit Chat (RBr) 
3
Cherry on Top (MRi) 
4
SPARKLING BOURBON (KCh) 
5
NLF Creamsicle (LNi) 
6
Midnight Confessions (SRo) 
7
Winter Warrior (MSu) 
8
Charlie Brown (VPa) 
9
Tara Blue Dixie King (NSt) 
10
Sunrise Kitty (DBal) 
505.
Other Gaited (28)
1
Devil's Determination (RBr) 
2
Bluegrass Bandit (CBr) 
3
Prince Jester (CBr) 
4
Rusty (NSt) 
5
PPS Del Fuego (ARe) 
6
Tarka (DBal) 
7
Ciottoli (RBr) 
8
Walk This Way (THe) 
9
CRR Tonka's Scout (LCo) 
10
POWERSTROKE (KCh) 
506.
Spanish (30)
1
El Dorado (THe) 
2
Ballesteros (LPh) 
3
Sexy Dreamer (MSu) 
4
Siglavy Bratach (RBr) 
5
Wild Angel (NHe) 
6
Me Gusta Bailar (KLl) 
7
Chretien De Troyes (KLl) 
8
Too Hot To Handle (CBr) 
9
Gato del Fuego (MEv) 
10
Reynaldo (VPa) 
507.
Other Light (19)
1
Shadow Chasing (IEk) 
2
CB Banner Yet Wave (SPe) 
3
Indradhanuṣa (NHe) 
4
Song of Gold (NHe) 
5
RWF High Price Queen (LCo) 
6
Oksana (THe) 
7
SLAWIK (KCh) 
8
Tahitian Sunrise (THe) 
9
Rocketeer (RBr) 
10
Sister J (DBal) 
508.
Stakes: Arabian/Part Arabian (25)
Champion: NLF Tulanna (Lawrence Nichols)
Reserve: Katniss (Jennifer Al-Beik)
Top 5: Mad Irishman (Robin Briscoe)
Top 5: Super Villain (Sara Roche)
Top 5: PPS Drops of Jupiter (Amanda Reed)
509.
Stakes: Other Light Breeds (67)
Champion: Gato (Valerie Parker)
Reserve: Tara Blue White Tie Affair (Nancy Stocky)
Top 5: Cryptic Comet (Margaret Durka)
Top 5: Celestine Prophecy (Karen Lloyd)
Top 5: Leo (Anne Strieby Giles)
510.
Quarter Horse (47)
1
Sweet Serendipity (MSm) 
2
Iradessa (TSi) 
3
Summer Surrender (RBr) 
4
Inherit The Win (THe) 
5
Fautista (NHe) 
6
Winter Migration (MRi) 
7
Red Rover (KJe) 
8
Phased Out (CMc) 
9
Fool's Gold (CBr) 
10
Chipper (CBr) 
511.
Paint (42)
1
Lady Gaga (TSi) 
2
Haunted Heart (MSu) 
3
Hearts Afire (MEv) 
4
Pretty Presentation (CBr) 
5
Blues Stay Away (RBr) 
6
Doc's Big Dipper (KCh) 
7
NLF Scrappy Queen (LNi) 
8
Eiger (SRo) 
9
Warrior Ace (MSu) 
10
Frabica Porto (KSc) 
512.
Appaloosa (39)
1
The Jimmy Experiment (ASt) 
2
Dynamite Diva (MSu) 
3
Two Bar's Breezing Dixie (RBr) 
4
Special Agent Paige (NHe) 
5
Wallomsac (JO') 
6
Dark Star (SRo) 
7
McPHEE (KCh) 
8
I'ma Jetsetter (JO') 
9
Star Studded (CBr) 
10
Kemp (RBr) 
513.
Mustang (31)
1
Gale (NHe) 
2
Champagne Bum (LCo) 
3
Two Bar's Barbados (RBr) 
4
Boss Hoss (VPa) 
5
Chevyo (CBr) 
6
Gunsmoke (BRa) 
7
CEREDO (KCh) 
8
Champagne King (LCo) 
9
Wild And Free (KJe) 
10
Colorado Blues (SRo) 
514.
Other Stock (30)
1
Pistol Pete (SRo) 
2
Butterscotch (BRa) 
3
Sunshade (MSm) 
4
Keeta (CMc) 
5
Delta Blues (ASt) 
6
In the Honkey Tonk (MRi) 
7
Buster Brown (KSc) 
8
Majesty (SRo) 
9
Knight's Heart (MSu) 
10
PPS Cup O' Java (ARe) 
515.
Stakes: Stock Solid Color (36)
Champion: Satisfaction Guaranteed (Corrie Soboda (McDermott))
Reserve: Majesty (Sara Roche)
Top 5: Smart and Quick (Terry Heath)
Top 5: Butterscotch (Beth Rappleyea)
Top 5: Vostaas (Renata Shura)
516.
Stakes: Stock Pinto/App (55)
Champion: Heart Skippa Beat (Robin Briscoe)
Reserve: Nutmeg's Delight (Margaret Durka)
Top 5: Pistol Pete (Sara Roche)
Top 5: Kindcaide (Corrie Soboda (McDermott))
Top 5: Tesla (Nichole Hertzog)
517.
Thoroughbred/Standardbred (39)
1
Paul (VPa) 
2
High Anxiety (LPh) 
3
BOXCAR WILLY (KCh) 
4
Letters From Home (RBr) 
5
Rum Soaked Pirate (NHe) 
6
Carrick (CBr) 
7
PPS Glamorous Life (ARe) 
8
PPS I Have a Dream (ARe) 
9
Barbaro (KJe) 
10
WEGnoutahere (JO') 
518.
European Warmblood (35)
1
Halicarnassus (NHe) 
2
Phantom Of The Opera (KLl) 
3
Harley Quinn (THe) 
4
El Capitan (MSu) 
5
Crofton Manor (RBr) 
6
Hickstead (KJe) 
7
Henery The Eighth (LCo) 
8
Dance With Me (MRi) 
9
Margin Call (SRo) 
10
Wolfgang (THe) 
519.
Other Sport/Coaching (42)
1
Baelon Von Bruno (SRo) 
2
Dream O' Dublin (KLl) 
3
Waltz Right In (THe) 
4
Severus (JAl) 
5
Rocher (THe) 
6
Maitland Matilda (JO') 
7
NLF Die Meistersinger (LNi) 
8
Watermelon Twist (SRo) 
9
O'Leary's Irish Diamond (CBr) 
10
Pitter Patter (MSm) 
520.
Stakes: Sport Breeds (52)
Champion: He Went To Jared (Sara Roche)
Reserve: War Honey (Margaret Durka)
Top 5: AlThing (Renata Shura)
Top 5: Passionist (Renata Shura)
Top 5: Carrick (Calleigh Brignull)
521.
British Pony (35)
1
Candy (RBr) 
2
Lets Bounce (KJe) 
3
Ollivander (SRo) 
4
Hot Magnum (MRi) 
5
CB Past Bedtime (SPe) 
6
Enchanted Forest (CBr) 
7
Good Will Hunting (JAl) 
8
Merino (JO') 
9
It's a Liver Chestnut Small World (MLe) 
10
Gallifrey (NHe) 
522.
Other Pony (36)
1
Connect the Spots (KLl) 
2
Athena (THe) 
3
Jody (VPa) 
4
River Song (NHe) 
5
NLF Ballykissangel (LNi) 
6
NLF Arion (LNi) 
7
Simply Essential (SRo) 
8
Brigitta (THe) 
9
CmonBarbie Letsgo Party (LCo) 
10
Mistyfied (CMc) 
523.
Stakes: Pony Breeds (31)
Champion: Ollivander (Sara Roche)
Reserve: Connect the Spots (Karen Lloyd)
Top 5: Good Will Hunting (Jennifer Al-Beik)
Top 5: PeaStone Facepalm (Lilla Correia)
Top 5: Agave (Renata Shura)
524.
British Draft (24)
1
Aslan (JO') 
2
Sylvester (SRo) 
3
Lester (ASt) 
4
Edward (NHe) 
5
High Flyer (THe) 
6
Colleen (VPa) 
7
RightontheMoney (LCo) 
8
Hold My Spot (RBr) 
9
Dixie Banjo (MSu) 
10
William (SRo) 
525.
Other Draft (35)
1
Maggie Ashe (KSc) 
2
Nottingham Pride (MRi) 
3
King Kong (MRi) 
4
Miss Invisible (NHe) 
5
Red Rocket (CBr) 
6
Mary Jane (SRo) 
7
Butch (DBal) 
8
Arthur (SRo) 
9
Saffron Diamond (THe) 
10
Orion (SRo) 
526.
Stakes: Draft Breeds (35)
Champion: Raggedy Ann (Valerie Parker)
Reserve: Mary Jane (Sara Roche)
Top 5: Joey (Calleigh Brignull)
Top 5: PPS American Honey (Amanda Reed)
Top 5: King Harold (Nancy Stocky)
527.
Longear/Exotic (27)
1
Day Trader (SRo) 
2
Loop de Loop (MRi) 
3
Geraldine (ASt) 
4
Seargent Banannas (CBr) 
5
Mome Rath (SRo) 
6
Zahar (CMc) 
7
CB Max A Million (SPe) 
8
PPS Sea What I Can Doo (ARe) 
9
Nicholane Zenabi (LNi) 
10
Sammule (THe) 
528.
Other Breed (14)
1
Toruk (ADu) 
2
Pluto (MSu) 
3
NLF Koe (LNi) 
4
Nicholane Penelope (LNi) 
5
Dexterity (NHe) 
6
White Russian (DBal) 
7
Winter memmories (MSu) 
8
Tempa (CMc) 
9
RW's Confetti Queen (LCo) 
10
Nicholane Zoe (LNi) 
529.
Stakes: Other Breeds (16)
Champion: CB Max A Million (Skye Pechie)
Reserve: RW's Confetti Queen (Lilla Correia)
Top 5: Toruk (Abby Duclos)
Top 5: Cracker Jack (Diane Balla)
Top 5: Tempa (Corrie Soboda (McDermott))
530.
Light Foals (22)
1
PPS Tiny Treasure (ARe) 
2
Objects in Space (NHe) 
3
Eastkhosts Ablaze (LCo) 
4
Jessamine (NHe) 
5
RWF Banner's Princess Ghirardelli (LCo) 
6
Angel Lullaby (ASt) 
7
Alejandro (THe) 
8
Magic Potion (THe) 
9
Oily (MLe) 
10
Paisley (RBr) 
531.
Stock Foals (34)
1
Artist"s Dynasty (MSu) 
2
Shady Lady (THe) 
3
Campfire Singalong (RBr) 
4
Just Chalk it Up (CMc) 
5
Flicka's Legacy (KLl) 
6
Best Intentions (KSc) 
7
GLADIS (KCh) 
8
CB Brewed Awakening (SPe) 
9
Flower Girl (KJe) 
10
Toffee (CBr) 
532.
Sport Foals (21)
1
Darius (ASt) 
2
Sinta (TSi) 
3
Child Star (CBr) 
4
Board Game (KSc) 
5
Zenith (THe) 
6
Art of Zen (NHe) 
7
Money in the Bank (ADu) 
8
whodat (DBal) 
9
Vapor (RBr) 
10
Peter Pan (CBr) 
533.
Pony Foals (17)
1
Hansel (KJe) 
2
Loki (TSi) 
3
Sweet Pea (CBr) 
4
Stella (KJe) 
5
CB Nitelite (SPe) 
6
Riley (NHe) 
7
PPS The Music in Me (ARe) 
8
Infinite Grace (NHe) 
9
Victoria Park Magic (THe) 
10
Sasparilla Sunset (THe) 
534.
Draft Foals (17)
1
Galen (VPa) 
2
Angus (VPa) 
3
Silke Roos (THe) 
4
Sammy (CBr) 
5
RW's Aspen Mountain Robin (LCo) 
6
PPS Chances Are (ARe) 
7
Jessia Bell (DBal) 
8
PPS Go Figure (ARe) 
9
Norwegian Wood (LCo) 
10
Shady Lady (THe) 
535.
Exotic Foals (4)
1
PPS Smirk (ARe) 
2
Gerard (ASt) 
3
Ginger Spice (THe) 
4
Ellsbury (ASt) 
536.
Other Foals (8)
1
PPS SYMSLove (ARe) 
2
RWF Royal Outrage (LCo) 
3
Classy Chic (THe) 
4
PPS Jar of Hearts (ARe) 
5
Deserae (RBr) 
6
El Bandito (VPa) 
7
CB Wishonna Star (SPe) 
8
CB Summerdawn (SPe) 
537.
Stakes: Foals (55)
Champion: Loki (Taylor Simpson)
Reserve: Classy Chic (Terry Heath)
Top 5: Watermark June (Terry Heath)
Top 5: PPS Smirk (Amanda Reed)
Top 5: Willow Rush (Margaret Durka)
OF Plastic Halter (Collectibility)
Judge: Renata Shura, STAKES: Eleanor Harvey
501.
Arabian (48)
1
Electra (SRo) 
2
Ailani (VPa) 
3
Sheena (ASt) 
4
Spic N'Span (LCo) 
5
Ruby Slippers (BRa) 
6
Casandra (JO') 
7
Isabeau (NHe) 
8
Desert Lynx (THe) 
9
Faatina (JO') 
10
Mad Irishman (RBr) 
502.
Half/Part Arabian (26)
1
Chalky Windsong (VPa) 
2
Galaxy Girl (SRo) 
3
Tequila Sunrise (VPa) 
4
Ivory Cinnamon (MSu) 
5
Huckleberry Night Sky (RBr) 
6
Katniss (JAl) 
7
New Khar Smell (LCo) 
8
Wisdom (MSm) 
9
NLF Tulanna (LNi) 
10
Fame and Fortune (THe) 
503.
Morgan (33)
1
Navarre (SRo) 
2
Hidden Agenda (SRo) 
3
Fortunate Son (SRo) 
4
Caroline (RBr) 
5
Winter Moon Donovan (MEv) 
6
PPS Buried Treasure (ARe) 
7
Moro Magic (JO') 
8
Elliot (CMc) 
9
Brilliance (RBr) 
10
Good knight Camelot (MSu) 
504.
Saddlebred (33)
1
Walnut Grove (MSu) 
2
Minute to Win it (SRo) 
3
Berry Berry Kix (SRo) 
4
Something old (MSm) 
5
Cherry on Top (MRi) 
6
Discord and Rhyme (VPa) 
7
Alpine Action (MSu) 
8
Pop's Surprise (MSm) 
9
Overdo Chit Chat (RBr) 
10
Americana (RBr) 
505.
Other Gaited (28)
1
Rochester (RBr) 
2
Devil's Determination (RBr) 
3
Midnight Madness (JO') 
4
Professor Stein (TSi) 
5
PPS Del Fuego (ARe) 
6
CRR Tonka's Scout (LCo) 
7
Cryptic Comet (MSu) 
8
POWERSTROKE (KCh) 
9
Eye Of The Tiger (KLl) 
10
Twilight Zone (CBr) 
506.
Spanish (30)
1
Smokey (SRo) 
2
El Capitan Cascada (THe) 
3
Sexy Dreamer (MSu) 
4
Knightly Starr (NHe) 
5
Gato del Fuego (MEv) 
6
Benvolio (RBr) 
7
El Rey del Carrusel (THe) 
8
Divante (DBal) 
9
El Dorado (THe) 
10
Leo (ASt) 
507.
Other Light (19)
1
CB Banner Yet Wave (SPe) 
2
Fury (MSu) 
3
Starlight Rose (MSu) 
4
Lionheart (TSi) 
5
Shadow Chasing (IEk) 
6
Tahitian Sunrise (THe) 
7
Oksana (THe) 
8
Hollywood Hero (KJe) 
9
RWF Criminal Intentions (LCo) 
10
Song of Gold (NHe) 
508.
Stakes: Arabian/Part Arabian (35)
Champion: Electra (Sara Roche)
Reserve: Galaxy Girl (Sara Roche)
Top 5: Ruby Slippers (Beth Rappleyea)
Top 5: Isabeau (Nichole Hertzog)
Top 5: Chalky Windsong (Valerie Parker)
509.
Stakes: Other Light Breeds (54)
Champion: Fury (Margaret Durka)
Reserve: Dakota Blues (Sara Roche)
Top 5: Smokey (Sara Roche)
Top 5: Winter Moon Donovan (Marisa Spence)
Top 5: Rochester (Robin Briscoe)
510.
Quarter Horse (47)
1
Double Stuf (SRo) 
2
Fool's Gold (CBr) 
3
OTW Pancho (JO') 
4
Halo's Pride (MSu) 
5
Inherit The Win (THe) 
6
Sage N Spirit (SRo) 
7
TwentyFourKaratParis (MEv) 
8
Sweet Serendipity (MSm) 
9
Fautista (NHe) 
10
Smart and Quick (THe) 
511.
Paint (42)
1
Haunted Heart (MSu) 
2
Raggedy Andy (VPa) 
3
Chalky Yellow Mount (VPa) 
4
Two Bar's Rodeo Hero (RBr) 
5
Blues Stay Away (RBr) 
6
Skowhegan (RBr) 
7
Hearts Afire (MEv) 
8
Abinaki (JO') 
9
Pretty Presentation (CBr) 
10
Eiger (SRo) 
512.
Appaloosa (39)
1
Chalky Spots (VPa) 
2
Dark Star (SRo) 
3
I'ma Jetsetter (JO') 
4
Dynamite Diva (MSu) 
5
Cosmic Dancer (SRo) 
6
Magnum Opus (VPa) 
7
Littleton Road (RBr) 
8
Two Bar's Breezing Dixie (RBr) 
9
Caddo Warrior (THe) 
10
Brogan (CMc) 
513.
Mustang (31)
1
Fawkes (SRo) 
2
Black Star Phantom (SRo) 
3
Boss Hoss (VPa) 
4
Haliaetus (RBr) 
5
Nutmeg's Delight (MSu) 
6
Navajo (MSm) 
7
Gunsmoke (BRa) 
8
Wild And Free (KJe) 
9
Colorado Blues (SRo) 
10
Hetta (CMc) 
514.
Other Stock (31)
1
Sunshade (MSm) 
2
Butterscotch (BRa) 
3
OTW Jake (JO') 
4
Morning Sun (RBr) 
5
Pistol Pete (SRo) 
6
Samhain (RBr) 
7
PPS Interesting Concoction (ARe) 
8
Barbamos (Barb-a-mOs) (JO') 
9
Dos Equis (SRo) 
10
559-320 Tag Number Not Found (DBal)
515.
Stakes: Stock Solid Color (34)
Champion: Double Stuf (Sara Roche)
Reserve: Fawkes (Sara Roche)
Top 5: Morning Sun (Robin Briscoe)
Top 5: Merl the Pearl (Valerie Parker)
Top 5: Earl the Pearl (Valerie Parker)
516.
Stakes: Stock Pinto/App (52)
Champion: Abinaki (Jill O'Connor)
Reserve: Gold Standard (Sara Roche)
Top 5: Pemigewasset (Robin Briscoe)
Top 5: Warrior Ace (Margaret Durka)
Top 5: Yellow Mount Light (Melissa Lee)
517.
Thoroughbred/Standardbred (39)
1
Adios (MLe) 
2
Wooda Coulda Shoulda (SRo) 
3
Paul (VPa) 
4
Turcotte's Secretariat (RBr) 
5
Heaven Scent (LCo) 
6
WEGnoutahere (JO') 
7
Kimbia (CBr) 
8
Letters From Home (RBr) 
9
War Horse (ADu) 
10
PPS I Have a Dream (ARe) 
518.
European Warmblood (35)
1
Destined To Be (SRo) 
2
Luck O' The Irish (KJe) 
3
Art Heist (RBr) 
4
Margin Call (SRo) 
5
Crofton Manor (RBr) 
6
El Capitan (MSu) 
7
Mon Gamin (KJe) 
8
Halicarnassus (NHe) 
9
Major Tom (VPa) 
10
Henery The Eighth (LCo) 
519.
Other Sport/Coaching (42)
1
Watermelon Twist (SRo) 
2
Paddington (MSm) 
3
Severus (JAl) 
4
Pitter Patter (MSm) 
5
Maitland Matilda (JO') 
6
Rocher (THe) 
7
Admiral's Cove (MSu) 
8
Lucky Chance #75 (LLa) 
9
Dream O' Dublin (KLl) 
10
Kachina Doll (THe) 
520.
Stakes: Sport Breeds (39)
Champion: Wooda Coulda Shoulda (Sara Roche)
Reserve: Adios (Melissa Lee)
Top 5: Stole Your Girlfriend (Robin Briscoe)
Top 5: Art Heist (Robin Briscoe)
Top 5: X Static (Valerie Parker)
521.
British Pony (34)
1
Good Will Hunting (JAl) 
2
Candy (RBr) 
3
Sea Salt (SRo) 
4
Merino (JO') 
5
Sprite Too (JO') 
6
Back to December (NHe) 
7
It's a Liver Chestnut Small World (MLe) 
8
Whistle Britches (RBr) 
9
It's A Red Roan Small World (MLe) 
10
It'a A Red Dun Small World (MLe) 
522.
Other Pony (36)
1
Jenny Any Spots (SRo) 
2
April (BRa) 
3
Simply Essential (SRo) 
4
Bartholomew (SRo) 
5
Chalky Tommy (VPa) 
6
Penobscot (RBr) 
7
Taffy (KJe) 
8
Eurwyn (JO') 
9
Brigitta (THe) 
10
Mistyfied (CMc) 
523.
Stakes: Pony Breeds (23)
Champion: April (Beth Rappleyea)
Reserve: Jenny Any Spots (Sara Roche)
Top 5: Eurwyn (Jill O'Connor)
Top 5: Simply Essential (Sara Roche)
Top 5: Snow Miser (Valerie Parker)
524.
British Draft (24)
1
Colleen (VPa) 
2
Eleanor (VPa) 
3
Dixie Banjo (MSu) 
4
William (SRo) 
5
Cornelius (SRo) 
6
Arctic Desert (MSu) 
7
Queen's Majesty (MSu) 
8
Sylvester (SRo) 
9
Mirrabella (RBr) 
10
Mighty Maksim (THe) 
525.
Other Draft (35)
1
Orion (SRo) 
2
Two Bar's Opry (RBr) 
3
Arthur (SRo) 
4
Mary Jane (SRo) 
5
Tsar Ludwig (THe) 
6
Miss Bobbie (RBr) 
7
Saffron Diamond (THe) 
8
Deputy Apollo (MSu) 
9
General George (THe) 
10
Red Rocket (CBr) 
526.
Stakes: Draft Breeds (35)
Champion: Arryn (Sara Roche)
Reserve: Vincent (Sara Roche)
Top 5: Orion (Sara Roche)
Top 5: Eleanor (Valerie Parker)
Top 5: Arthur (Sara Roche)
527.
Longear/Exotic (27)
1
Mome Rath (SRo) 
2
Knightly (SRo) 
3
Two Bar's Cactus (RBr) 
4
Nabisco Cat (MSu) 
5
De Dandylion (JO') 
6
Eeyore (KJe) 
7
White ASSnow (LCo) 
8
Halfasst Daybreak (LCo) 
9
Zahar (CMc) 
10
Sammule (THe) 
528.
Other Breed (18)
1
Two Bar's Muse (RBr) 
2
Clockwork Orange (CMc) 
3
Black Pearl (BRa) 
4
Tempa (CMc) 
5
Dundee (RBr) 
6
Pluto (MSu) 
7
Kukimbia (THe) 
8
Winter memmories (MSu) 
9
PPS Majestic Flight (ARe) 
10
Bendithio (KLl) 
529.
Stakes: Other Breeds (28)
Champion: Clockwork Orange (Corrie Soboda (McDermott))
Reserve: Mi Amigo (Renata Shura)
Top 5: Jack of Diamonds (Sara Roche)
Top 5: I See the Light! (Renata Shura)
Top 5: Knightly (Sara Roche)
530.
Light Foals (22)
1
Paisley (RBr) 
2
You Don't Know Jack Daniels (LCo) 
3
RWF Banner's Princess Ghirardelli (LCo) 
4
Oily (MLe) 
5
Magic Potion (THe) 
6
PPS Tiny Treasure (ARe) 
7
Jessamine (NHe) 
8
Eastkhosts Ablaze (LCo) 
9
Alejandro (THe) 
10
Awalia (THe) 
531.
Stock Foals (34)
1
Lucky Little Lady (JO') 
2
Just Chalk it Up (CMc) 
3
Walker Boh (VPa) 
4
Artist"s Dynasty (MSu) 
5
Shady Lady (THe) 
6
Dakota Taboo (THe) 
7
GLADIS (KCh) 
8
collateral damage (MSu) 
9
Sheza SourPatch Kidd (LCo) 
10
Campfire Singalong (RBr) 
532.
Sport Foals (21)
1
Willow Rush (MSu) 
2
Vapor (RBr) 
3
Tigger (NHe) 
4
Zenith (THe) 
5
Sinta (TSi) 
6
Out of Gas (NHe) 
7
Child Star (CBr) 
8
Board Game (KSc) 
9
Mischief Managed (KJe) 
10
Watermark June (THe) 
533.
Pony Foals (17)
1
DUN GOT ME (KCh) 
2
Calypso (NHe) 
3
Riley (NHe) 
4
PPS Hazelnet (ARe) 
5
Verzaubert (MEv) 
6
PPS The Music in Me (ARe) 
7
Sasparilla Sunset (THe) 
8
Sweet Pea (CBr) 
9
Stella (KJe) 
10
Desert Crystal (THe) 
534.
Draft Foals (17)
1
Angus (VPa) 
2
Willow (RBr) 
3
RW's Aspen Mountain Robin (LCo) 
4
Silke Roos (THe) 
5
Norwegian Wood (LCo) 
6
Galen (VPa) 
7
Gray Mist (THe) 
8
CBF Time Will Tell (SPe) 
9
Jessia Bell (DBal) 
10
PPS Chances Are (ARe) 
535.
Exotic Foals (4)
1
Ginger Spice (THe) 
2
Ellsbury (ASt) 
3
Gerard (ASt) 
4
PPS Smirk (ARe) 
536.
Other Foals (10)
1
High Cotton (BRa) 
2
Deserae (RBr) 
3
Classy Chic (THe) 
4
PPS Pearlescent Dreams (ARe) 
5
PPS SYMSLove (ARe) 
6
El Bandito (VPa) 
7
PPS Jar of Hearts (ARe) 
8
CB Wishonna Star (SPe) 
9
CB Summerdawn (SPe) 
10
RWF Royal Outrage (LCo) 
537.
Stakes: Foals (54)
Champion: Deserae (Robin Briscoe)
Reserve: Little Miss Sunshine (Renata Shura)
Top 5: High Cotton (Beth Rappleyea)
Top 5: Willow (Robin Briscoe)
Top 5: Julie's gift (Renata Shura)
Artist Resin Halter (Breed)
Judge: Ann Harris, STAKES: Lori Daniels
601.
Arabian (13)
1
M I Special K (IKi) 
2
Jazira (AFi) 
3
Zing! (MKa) 
4
Brimfyre (SMo) 
5
Surur (SMo) 
6
ExKhalibur (BRa) 
7
M I Sensational (IKi) 
8
M I Panning For Gold (IKi) 
9
Mystic Sunset (SMo) 
10
Batteries Not Included (TSi) 
602.
Morgan (13)
1
OTW Mary Mary (JO') 
2
UC Pandora (MEv) 
3
Nicholane Owen (LNi) 
4
MMS Man Of My Dreams (KLl) 
5
OTW Engagement (JO') 
6
MONTEGO BAY (KCh) 
7
McQueen (AFi) 
8
OTW Cadence (JO') 
9
Kona (MKa) 
10
Otter Creek Brendan (LPh) 
603.
Gaited (8)
1
Sandman (SMo) 
2
Shaman (SMo) 
3
BETTY WHITE (KCh) 
4
Perpetual Emotion (LPh) 
5
Hitman (SMo) 
6
Forbidden Pleasure (BBe) 
7
Arctic Citadel (BBe) 
8
Tara Blue Regal Promise (NSt) 
604.
Spanish (11)
1
Anduril (BRa) 
2
Spirit Arrow (SMo) 
3
Schwarz (MKa) 
4
Ardiente (BRa) 
5
GALIANO (KCh) 
6
Sidewinder (SMo) 
7
Illuminante (DBat) 
8
Spartan (BBe) 
9
Tito (LPh) 
10
El Ninyo (DBat) 
605.
Other Light (6)
1
Pi (MKa) 
2
DB Karmen (DBat) 
3
CBF Fireeshah (SPe) 
4
Supernova (SMo) 
5
KPC Jameson (KCh) 
6
A Coat of Many Colors (IEk) 
606.
Stakes: Light Breed (39)
Champion: Spirit Arrow (Sharon Mossy)
Reserve: Anduril (Beth Rappleyea)
Top 5: Illuminante (Deborah Battaglia)
Top 5: Umaid Singh (Brenda Bednar)
Top 5: Rumor Has It (Kc Jervis)
607.
Quarter Horse (8)
1
Canis Major (SMo) 
2
M I Meridian (IKi) 
3
Tardis (NHe) 
4
Bootlegger (AFi) 
5
Kahanamoku (MEv) 
6
Popcorn (DBat) 
7
Amber Rain (BRa) 
8
Mistaken Identity (KSc) 
608.
Paint/Appaloosa (19)
1
MI Winchester (IKi) 
2
Zips Myth Zapper (CMc) 
3
Chardonnay (BRa) 
4
Lonesome Dove (SMo) 
5
M I First Luv (IKi) 
6
M I Strange Brew (IKi) 
7
Flash in the Sky (AFi) 
8
Babette (IEk) 
9
Scribbles (MKa) 
10
NLF Ima Chickadee (LNi) 
609.
Mustang/Other Stock (17)
1
Picasso (DBat) 
2
Something Fierce (BBe) 
3
Broadway the Hard Way (KCh) 
4
Tempestade (SMo) 
5
Amalthea (BRa) 
6
M I HO HOT (IKi) 
7
Red Dust (SMo) 
8
M I Last Colorado (IKi) 
9
Maverick (DBat) 
10
Smooth Chocolate (AFi) 
610.
Stakes: Stock Breeds (28)
Champion: Zips Myth Zapper (Corrie Soboda (McDermott))
Reserve: Frenemy (Ann Harris)
Top 5: Yahzi (Ann Harris)
Top 5: Scribbles (Michele Katz Grieder)
Top 5: Lonesome Dove (Sharon Mossy)
611.
Thoroughbred/Standardbred (8)
1
Old Biscuit (MEv) 
2
Noble Elegance (SMo) 
3
Kings Thunder (DBat) 
4
Enchanted Eve (AFi) 
5
Suicide Blonde (BRa) 
6
Drop Dead Red (SMo) 
7
Eowyn (BRa) 
8
RWF Sugary Sweet (LCo) 
612.
European Warmblood (13)
1
Tsunami (BRa) 
2
Rivendell (BRa) 
3
All That Glitters (SMo) 
4
CB Lookout Point (SPe) 
5
Hedwig (LNi) 
6
Darius (MKa) 
7
M I Hearts And Flowers (IKi) 
8
CB Clarus Denique (SPe) 
9
Donnerhall (BRa) 
10
NLF Kobe (LNi) 
613.
Other Sport/Coaching (14)
1
Spill The Wine (BRa) 
2
Camelot (SMo) 
3
Crotch Rocket (SMo) 
4
MMS Lady Godiva (KLl) 
5
De Conpage (KSc) 
6
CB Sleet on Slate (SPe) 
7
MMS Salvatore (KLl) 
8
Icarus (BRa) 
9
RW's Last Minit Tango (LCo) 
10
Rainwalker (DBat) 
614.
Stakes: Sport Breeds (25)
Champion: Rivendell (Beth Rappleyea)
Reserve: Noble Elegance (Sharon Mossy)
Top 5: Suicide Blonde (Beth Rappleyea)
Top 5: All That Glitters (Sharon Mossy)
Top 5: Drop Dead Red (Sharon Mossy)
615.
British Pony (11)
1
Trilby (MKa) 
2
My GoldyMoldy (LCo) 
3
Buddy (DBat) 
4
Impatient Patient (LWh) 
5
CB Penrose Prodrome (SPe) 
6
Lloyd (MEv) 
7
CB Teapot Tempest (SPe) 
8
Eddie (LNi) 
9
Cookies and Cream (AFi) 
10
Navarre (BRa) 
616.
Other Pony (14)
1
Honey (SMo) 
2
You Butter-Balleve It (LCo) 
3
Dangerous Toltage (SMo) 
4
Jacy (SMo) 
5
Farrah (MKa) 
6
Pippa (TSi) 
7
Tabitha (MKa) 
8
CB Fly the Spinnaker (SPe) 
9
MMS June (KLl) 
10
Misty's Stardust Ember (BBe) 
617.
Stakes: Pony Breeds (16)
Champion: Pippa (Taylor Simpson)
Reserve: SNM Funky Diva (Beth Rappleyea)
Top 5: Honey (Sharon Mossy)
Top 5: Trilby (Michele Katz Grieder)
Top 5: Jacy (Sharon Mossy)
618.
British Draft (7)
1
Evander (MKa) 
2
Zenith (SMo) 
3
MacArthur (SMo) 
4
Linder's Legacy (BBe) 
5
Major (NSt) 
6
Captain (NSt) 
7
Cumulus (BBe) 
619.
Other Draft (16)
1
Atomic Heartbreaker (SMo) 
2
Beowulf (BBe) 
3
Beatrice (LWh) 
4
Wonka (MKa) 
5
CB Force Multiplier (SPe) 
6
Badger (DBat) 
7
Royal Diva (IEk) 
8
Abby (DBat) 
9
Toblerone (SMo) 
10
Galveston (BBe) 
620.
Stakes: Draft Breeds (18)
Champion: Beowulf (Brenda Bednar)
Reserve: Beatrice (Linda White)
Top 5: Boris (Ann Harris)
Top 5: Peasant Stomper (Sharon Mossy)
Top 5: Bartholomew (Sharon Mossy)
621.
Longear/Exotic (7)
1
Bonnie (DBat) 
2
Antoinette (ASt) 
3
Dustin (MKa) 
4
Bulls Eye Bandit (LWh) 
5
Francis (BBe) 
6
Gun Smoke (BBe) 
7
Miss Lilly (ASt) 
622.
Other Breed (3)
1
Mojo Jojo (SMo) 
2
Ransom Paycheck (SMo) 
3
Patrick (BBe) 
623.
Stakes: Other Breeds (10)
Champion: Antoinette (Anne Strieby Giles)
Reserve: Bonnie (Deborah Battaglia)
Top 5: Ubu (Ann Harris)
Top 5: Bodhisattva (Ann Harris)
Top 5: Ransom Paycheck (Sharon Mossy)
624.
Light Foals (12)
1
Tang (SMo) 
2
LIBERATOR (KCh) 
3
Fancy Pants (BBe) 
4
War Pistol (BBe) 
5
Rhiannon (BRa) 
6
PARTY GIRL (KCh) 
7
OTW Lizabeth (JO') 
8
CB Let Forever Be (SPe) 
9
The Hash Slinging Slasher (TSi) 
10
Diggin' The Blues (BBe) 
625.
Stock Foals (7)
1
Parr T Pooh Parr (LPh) 
2
MMS Spotlight Destined (KLl) 
3
Day Dreams (IEk) 
4
RC Dream Splash (IEk) 
5
Ima Dancing Gigalo (IEk) 
6
Cloudburst (AFi) 
7
Pepino (SMo) 
626.
Sport Foals (8)
1
Pacific Redeemer (AFi) 
2
Soucoupe Volante (LPh) 
3
Fartin Martin (LWh) 
4
Nearly Famous (BRa) 
5
Spotted Impulse (SMo) 
6
Mystic (AFi) 
7
Slim Shady (SMo) 
8
Little Bug (TSi) 
627.
Other Foals (11)
1
Buster (LWh) 
2
Bailey (MKa) 
3
Bear (SMo) 
4
MMS Identity Crisis (KLl) 
5
Tinker Toy (SMo) 
6
Tator Tot (SMo) 
7
Tejas Cameo de Palmer (ASt) 
8
FOREVERMORE (KCh) 
9
Hero of Heart (TSi) 
10
Harley (TSi) 
628.
Stakes: Foals (26)
Champion: Parr T Pooh Parr (Leslie Phelps)
Reserve: Rhiannon (Beth Rappleyea)
Top 5: MMS Spotlight Destined (Karen Lloyd)
Top 5: Slim Shady (Sharon Mossy)
Top 5: The Hash Slinging Slasher (Taylor Simpson)
Artist Resin Halter (Workmanship)
Judge: Kate Cabot, STAKES: Eleanor Harvey
601.
Arabian (14)
1
C (BRa) 
2
M I Special K (IKi) 
3
M I Sensational (IKi) 
4
Brimfyre (SMo) 
5
BANNER (KCh) 
6
Surur (SMo) 
7
Jazira (AFi) 
8
M I Panning For Gold (IKi) 
9
Batteries Not Included (TSi) 
10
ExKhalibur (BRa) 
602.
Morgan (13)
1
MONTEGO BAY (KCh) 
2
OTW Cadence (JO') 
3
Otter Creek Brendan (LPh) 
4
MMS Man Of My Dreams (KLl) 
5
McQueen (AFi) 
6
UC Pandora (MEv) 
7
Sharp Dressed Man (SMo) 
8
Nicholane Owen (LNi) 
9
OTW Mary Mary (JO') 
10
No Restrictions (BRa) 
603.
Gaited (7)
1
Shaman (SMo) 
2
Hitman (SMo) 
3
Perpetual Emotion (LPh) 
4
Sandman (SMo) 
5
Forbidden Pleasure (BBe) 
6
BETTY WHITE (KCh) 
7
Tara Blue Regal Promise (NSt) 
8
Arctic Citadel (BBe) 
604.
Spanish (12)
1
Anduril (BRa) 
2
Ardiente (BRa) 
3
Valdivia (BRa) 
4
Sidewinder (SMo) 
5
GALIANO (KCh) 
6
Talisman (SMo) 
7
Spirit Arrow (SMo) 
8
Spartan (BBe) 
9
Schwarz (MKa) 
10
El Ninyo (DBat) 
605.
Other Light (6)
1
DB Karmen (DBat) 
2
Supernova (SMo) 
3
Pi (MKa) 
4
CBF Fireeshah (SPe) 
5
KPC Jameson (KCh) 
6
A Coat of Many Colors (IEk) 
606.
Stakes: Light Breed (30)
Champion: Spirit Arrow (Sharon Mossy)
Reserve: Sidewinder (Sharon Mossy)
Top 5: Shaman (Sharon Mossy)
Top 5: MONTEGO BAY (Kathie Chouinard)