The Region X Championships - Show Results

Were you an entrant at this show? If so, Sign In and your placings will be highlighted in the results.

November 7 - 8, 2015
Joan Fauteux, Show Holder
200 Wolf Rd
Albany, NY

Entrants   

53
Colleen Bailey (CBa)
Emily Bailey (EBa)
Diane Balla (DBa)
Deborah Battaglia (DBa)
Rebecca Benisch (RBe)
Laura Bernardi (LBe)
Jennifer Bolton (JBo)
Robin Briscoe (RBr)
Kate Cabot (KCa)
Ashley Carver (ACa)
Christine Croarkin (CCr)
Kelly Dorman (KDo)
Abby Duclos (ADu)
Meagan Duclos (MDu)
Margaret Durka (MSu)
Ildze Ekmanis (IEk)
Anne Field (AFi)
Cathy Hahn (CHa)
Sue Hallwas (SHa)
Sarah Hartman (SHa)
Kathy Hartmann (KHa)
Terry Heath (THe)
Nina Henne (NHen)
Nichole Hertzog (NHer)
Kc Jervis (KJe)
Shane Langbauer (SLa)
Allison Lavorato (ALa)
Danielle Miller (DMi)
Sharon Mossy (SMo)
Jenna Newbegin (JNe)
Lawrence Nichols (LNi)
Jill O'Connor (JO')
Karen Pajak (KPa)
Valerie Parker (VPa)
Claudia Rallis (CRa)
Beth Rappleyea (BRa)
Amanda Reed (ARe)
Barbara Reed (BRe)
Maddy Rideout (MRi)
Sara Roche (SRoc)
Shana Rodriguez (SRod)
Katy Schiller (KSc)
Renata Shura (RSh)
Taylor Simpson (TSi)
Marci Smith Driscoll (MSm)
Marisa Spence (MEv)
Rachel Stacy (RSt)
Nancy Stocky (NSt)
Darleen Stoddard (DSt)
Nancy Timm (NTi)
Sarah Whalley (SWh)
Samantha Whetton (SWh)
Amy Williams (AWi)
OF Performance
Judge: Ann Harris
101.
Harness Performance (3)
1
Skylark (THe) 
2
Maitland Matilda (JO') 
3
Masque (NHer) 
102.
Other Harness (7)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Shoefly Pie (MSm) 
3
Skylark (THe) 
4
Masque (NHer) 
5
Just a Dandy (MSu) 
6
RE Farmall (EBa) 
7
RE Sabrina (EBa) 
103.
Draft, Pleasure Harness (5)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Warwick (RBr) 
3
Skylark (THe) 
4
Masque (NHer) 
5
Rhythm 'n' Blues (NSt) 
104.
Fine/Park Harness (1)
1
Nicholane Flower Girl (LNi) 
105.
Stakes: Harness (8)
Champion: Skylark (Terry Heath)
Reserve: Warwick (Robin Briscoe)
Top 7: Maitland Matilda (Jill O'Connor)
Top 7: Shoefly Pie (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Masque (Nichole Hertzog)
Top 7: Tara Blue White Tie Affair (Nancy Stocky)
Top 7: RE Farmall (Emily Bailey)
106.
All Games (19)
1
Marina (SHa) 
2
China Doll (NHer) 
3
Everlasting Gobstopper (DSt) 
4
War Echo (MSu) 
5
Sionnach (NTi) 
6
River City Ransom (KDo) 
7
Rose Warrior (MSu) 
8
Warum Nicht (NTi) 
9
Lacey (BRe) 
10
Blue Duck (BRe) 
107.
Stakes: Games (10)
Champion: Marina (Sarah Hartman)
Reserve: Dynamite Diva (Margaret Durka)
Top 7: Half-Assed Howard (Jenna Newbegin)
Top 7: Everlasting Gobstopper (Darleen Stoddard)
Top 7: Golden Heart (Margaret Durka)
Top 7: China Doll (Nichole Hertzog)
Top 7: Citgo (Sarah Hartman)
108.
Dressage (11)
1
Atlantean Rhythm (NHer) 
2
China Doll (NHer) 
3
Omega Code (MSu) 
4
Citgo (SHa) 
5
Point North (RBr) 
6
Tropical Gale (THe) 
7
Calypso (MSm) 
8
Sionnach (NTi) 
9
NLF Skipparope (LNi) 
10
Pumpkin Moonshine (MSu) 
109.
Reining (10)
1
Everlasting Gobstopper (DSt) 
2
Dynamite Diva (MSu) 
3
Texas Hold Em (THe) 
4
War Echo (MSu) 
5
Aurora (NTi) 
6
Bombogenesis (MSm) 
7
Written in Stardust (NHer) 
8
Blue Duck (BRe) 
9
Figment of Imagination (NHer) 
10
NLF A Cuppa Joe (LNi) 
110.
Stakes: Patterned (8)
Champion: Everlasting Gobstopper (Darleen Stoddard)
Reserve: Pumpkin Moonshine (Margaret Durka)
Top 7: Tropical Gale (Terry Heath)
Top 7: Dynamite Diva (Margaret Durka)
Top 7: War Echo (Margaret Durka)
Top 7: China Doll (Nichole Hertzog)
Top 7: Atlantean Rhythm (Nichole Hertzog)
111.
Judged Stockwork (7)
1
Marina (SHa) 
2
Dynamite Diva (MSu) 
3
Texas Hold Em (THe) 
4
Written in Stardust (NHer) 
5
Little Wanderer (JNe) 
6
Aurora (NTi) 
7
Nicholane IMAGoer (LNi) 
112.
Timed Stockwork (6)
1
War Echo (MSu) 
2
Aurora (NTi) 
3
Shoefly Pie (MSm) 
4
Bob Loblaw (JNe) 
5
NLF A Cuppa Joe (LNi) 
6
Casually Late (NHer) 
113.
Stakes: Action Western (11)
Champion: Everlasting Gobstopper (Darleen Stoddard)
Reserve: Dynamite Diva (Margaret Durka)
Top 7: Marina (Sarah Hartman)
Top 7: Little Wanderer (Jenna Newbegin)
Top 7: Bob Loblaw (Jenna Newbegin)
Top 7: Shoefly Pie (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Texas Hold Em (Terry Heath)
114.
Cross Country (9)
1
Two Bar's Cedric (RBr) 
2
Red Dawg (JNe) 
3
Enchantment (NHer) 
4
Citgo (SHa) 
5
Sionnach (NTi) 
6
China Doll (NHer) 
7
Roman Charity (MSu) 
8
Warum Nicht (NTi) 
9
NLF Skipparope (LNi) 
115.
Jumper (12)
1
Hiccups (MSm) 
2
Twizzler (DSt) 
3
Two Bar's Cedric (RBr) 
4
Enchantment (NHer) 
5
China Doll (NHer) 
6
Little Wanderer (JNe) 
7
Citgo (SHa) 
8
Sionnach (NTi) 
9
Roman Charity (MSu) 
10
Warum Nicht (NTi) 
116.
Hunter Over Fences (10)
1
Enchantment (NHer) 
2
China Doll (NHer) 
3
Esme's Squalid Faculties (JNe) 
4
Toffee Crunch (THe) 
5
NLF Skipparope (LNi) 
6
Calypso (MSm) 
7
Pumpkin Moonshine (MSu) 
8
Sionnach (NTi) 
9
Omega Code (MSu) 
10
Old Toby (KDo) 
117.
Stakes: Action English (14)
Champion: Twizzler (Darleen Stoddard)
Reserve: Hiccups (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Citgo (Sarah Hartman)
Top 7: Calypso (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Enchantment (Nichole Hertzog)
Top 7: Pumpkin Moonshine (Margaret Durka)
Top 7: China Doll (Nichole Hertzog)
118.
Western Trail (18)
1
Marina (SHa) 
2
Golden Heart (MSu) 
3
Written in Stardust (NHer) 
4
Santa's Beard (BRe) 
5
Shoefly Pie (MSm) 
6
Harley's Legacy (THe) 
7
Twist Of Sterling (THe) 
8
Little Wanderer (JNe) 
9
Lily (BRe) 
10
Olivander (KDo) 
119.
English Trail (14)
1
China Doll (NHer) 
2
Calypso (MSm) 
3
Sionnach (NTi) 
4
Toffee Crunch (THe) 
5
Citgo (SHa) 
6
Pumpkin Moonshine (MSu) 
7
Rumpletumskins (JNe) 
8
Omega Code (MSu) 
9
NLF Skipparope (LNi) 
10
Old Toby (KDo) 
120.
Stakes: Trail (14)
Champion: Calypso (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Marina (Sarah Hartman)
Top 7: Half-Assed Howard (Jenna Newbegin)
Top 7: China Doll (Nichole Hertzog)
Top 7: Little Wanderer (Jenna Newbegin)
Top 7: Twist Of Sterling (Terry Heath)
Top 7: Shoefly Pie (Marci Smith Driscoll)
121.
Western Pleasure (18)
1
Marina (SHa) 
2
Heart of the Storm (NHer) 
3
Shoefly Pie (MSm) 
4
On a Prayer (NHer) 
5
Golden Heart (MSu) 
6
Twist Of Sterling (THe) 
7
Two Bar's St. Louis Blues (RBr) 
8
Harley's Legacy (THe) 
9
Olivander (KDo) 
10
Lacey (BRe) 
122.
English Pleasure (10)
1
Calypso (MSm) 
2
China Doll (NHer) 
3
Sionnach (NTi) 
4
Toffee Crunch (THe) 
5
Pumpkin Moonshine (MSu) 
6
Cabaret (THe) 
7
NLF Skipparope (LNi) 
8
Old Toby (KDo) 
9
Omega Code (MSu) 
10
Glorfindel (KDo) 
123.
Saddleseat Pleasure (4)
1
Goober (DSt) 
2
Affairs of the Heart (NHer) 
3
Here Comes The Sun (THe) 
4
Nicholane Golden Girl (LNi) 
124.
Stakes: Pleasure (22)
Champion: Calypso (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Goober (Darleen Stoddard)
Top 7: Toffee Crunch (Terry Heath)
Top 7: Shoefly Pie (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Mohawk Romeo (Margaret Durka)
Top 7: Omega Code (Margaret Durka)
Top 7: On a Prayer (Nichole Hertzog)
125.
Other Western Performance (13)
1
Bombogenesis (MSm) 
2
Heart of the Storm (NHer) 
3
Marina (SHa) 
4
Mohawk Romeo (MSu) 
5
Twist Of Sterling (THe) 
6
Dynamite Diva (MSu) 
7
Little Wanderer (JNe) 
8
Lacey (BRe) 
9
NLF A Pretty Penny (LNi) 
10
NLF Cricket (LNi) 
126.
Other English Performance (9)
1
Hiccups (MSm) 
2
Ellen's Rules (JNe) 
3
Old Toby (KDo) 
4
NLF Skipparope (LNi) 
5
Sionnach (NTi) 
6
Omega Code (MSu) 
7
China Doll (NHer) 
8
Warum Nicht (NTi) 
9
Pumpkin Moonshine (MSu) 
127.
Other Performance (7)
1
Unbowed (JNe) 
2
Two Bar's St. Louis Blues (RBr) 
3
Golden Heart (MSu) 
4
On a Prayer (NHer) 
5
Galant Charm (NHer) 
6
NLF Scrappy Queen (LNi) 
128.
Arena Showmanship (5)
1
Lady Liberty (AFi) 
2
TMD Reminiscent (KDo) 
3
NLF Scrappy Queen (LNi) 
4
On a Prayer (NHer) 
5
NLF Koe (LNi) 
129.
Stakes: Other Performance (21)
Champion: Hiccups (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Heart of the Storm (Nichole Hertzog)
Top 7: Bombogenesis (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Mohawk Romeo (Margaret Durka)
Top 7: Lady Liberty (Anne Field)
Top 7: Omega Code (Margaret Durka)
Top 7: Two Bar's St. Louis Blues (Robin Briscoe)
130.
Arabian Costume (7)
1
Earth to Doris (SHa) 
2
Matt (RBr) 
3
Mad Irishman (RBr) 
4
Desert Falcon (THe) 
5
Tara Blue Al Sayeed (NSt) 
6
Desert Song (SHa) 
7
NLF Queenie (LNi) 
131.
Other Costume (7)
1
Ice Pick (RBr) 
2
Esa Nahubiya (SHa) 
3
Maltese Tiger (THe) 
4
Calypso (MSm) 
5
Condor (NHer) 
6
Blue Duck (BRe) 
7
NLF Jack Spratt (LNi) 
132.
Stakes: Costume (11)
Champion: Matt (Robin Briscoe)
Reserve: Mad Irishman (Robin Briscoe)
Top 7: Earth to Doris (Sarah Hartman)
Top 7: Condor (Nichole Hertzog)
Top 7: Ice Pick (Robin Briscoe)
Top 7: Maltese Tiger (Terry Heath)
Top 7: Tasiwu Wanahau (Sue Hallwas)
CM/AR Performance
Judge: Katherine Dwyer
201.
Harness Performance (1)
1
Lilacsandlaughter (BRa) 
202.
Other Harness (1)
1
Black Tuxedo (MSu) 
203.
Draft, Pleasure Harness (1)
1
Lilacsandlaughter (BRa) 
204.
Fine/Park Harness (0)
205.
Stakes: Harness (3)
Champion: Lilacsandlaughter (Beth Rappleyea)
Reserve: Tara Blue Regal Promise (Nancy Stocky)
Top 7: Black Tuxedo (Margaret Durka)
206.
Dressage (7)
1
Rivendell (BRa) 
2
Tiki Soki (JO') 
3
Experimental Hydrox (LNi) 
4
Electric Mayhem (MEv) 
5
Captivate (BRa) 
6
Unmei (RSt) 
7
NLF Tango Tycoon (LNi) 
207.
Reining (6)
1
Royal Charger (MSu) 
2
Tardis (NHer) 
3
I Want My Name to be Spaghetti (JNe) 
4
NLF Ima Chickadee (LNi) 
5
Popcorn (DBa) 
6
Ramblin' Man (MSm) 
208.
Stakes: Patterned (11)
Champion: Rivendell (Beth Rappleyea)
Reserve: Bootlegger (Anne Field)
Top 7: Royal Charger (Margaret Durka)
Top 7: Coyote Dancer (Margaret Durka)
Top 7: Mocha Latte (Anne Field)
Top 7: Tiki Soki (Jill O'Connor)
Top 7: Captivate (Beth Rappleyea)
209.
Judged Stockwork (6)
1
Popcorn (DBa) 
2
Coyote Dancer (MSu) 
3
Ramblin' Man (MSm) 
4
Tardis (NHer) 
5
OTW Cadence (JO') 
6
Royal Charger (MSu) 
210.
Timed Stockwork (3)
1
Hobby Spotted Chex (DBa) 
2
I Want My Name to be Spaghetti (JNe) 
3
Tardis (NHer) 
211.
Stakes: Action Western (10)
Champion: Coyote Dancer (Margaret Durka)
Reserve: Tardis (Nichole Hertzog)
Top 7: Mucho Nacho (Jenna Newbegin)
Top 7: OTW Cadence (Jill O'Connor)
Top 7: Popcorn (Deborah Battaglia)
Top 7: Hurricane Deck (Anne Field)
Top 7: Bootlegger (Anne Field)
212.
Cross Country (3)
1
Eowyn (BRa) 
2
NLF Tucker (LNi) 
3
NLF Tango Tycoon (LNi) 
213.
Jumper (4)
1
Pumpkin (DSt) 
2
Artistic Licence (BRa) 
3
NLF Tucker (LNi) 
4
NLF Tango Tycoon (LNi) 
214.
Hunter Over Fences (5)
1
Telemachus Rhade (BRa) 
2
Tiki Soki (JO') 
3
Electric Mayhem (MEv) 
4
Unmei (RSt) 
5
Experimental Hydrox (LNi) 
215.
Stakes: Action English (9)
Champion: Telemachus Rhade (Beth Rappleyea)
Reserve: Eowyn (Beth Rappleyea)
Top 7: Artistic Licence (Beth Rappleyea)
Top 7: Phantom (Anne Field)
Top 7: Pumpkin (Darleen Stoddard)
Top 7: Halestorm (Anne Field)
Top 7: Electric Mayhem (Marisa Spence)
216.
All Games (13)
1
Tardis (NHer) 
2
DS Cherokee Sundance (DSt) 
3
Ramblin' Man (MSm) 
4
OTW Cadence (JO') 
5
Mr. MeeSeeks Can Do (JNe) 
6
Coyote Dancer (MSu) 
7
Popcorn (DBa) 
8
Real Quiet (MSu) 
9
Caramel Latte (AFi) 
10
Eowyn (BRa) 
217.
Stakes: Games (13)
Champion: Tardis (Nichole Hertzog)
Reserve: Phantom (Anne Field)
Top 7: DS Cherokee Sundance (Darleen Stoddard)
Top 7: Eowyn (Beth Rappleyea)
Top 7: Tiki Soki (Jill O'Connor)
Top 7: I Want My Name to be Spaghetti (Jenna Newbegin)
Top 7: Mucho Nacho (Jenna Newbegin)
218.
Western Pleasure (13)
1
Suicide Blonde (BRa) 
2
Kahanamoku (MEv) 
3
Mocha Latte (AFi) 
4
NLF Ima Chickadee (LNi) 
5
DS Cherokee Sundance (DSt) 
6
Real Quiet (MSu) 
7
Mucho Nacho (JNe) 
8
OTW Cadence (JO') 
9
Burning Bobo (RSt) 
10
Ramblin' Man (MSm) 
219.
English Pleasure (9)
1
Electric Mayhem (MEv) 
2
Telemachus Rhade (BRa) 
3
Halestorm (AFi) 
4
Tiki Soki (JO') 
5
Caramel Latte (AFi) 
6
Unmei (RSt) 
7
Mingo (JNe) 
8
Experimental Hydrox (LNi) 
9
NLF Tango Tycoon (LNi) 
220.
Saddleseat Pleasure (2)
1
Tara Blue Regal Promise (NSt) 
2
The Arnold (LNi) 
221.
Stakes: Pleasure (19)
Champion: Suicide Blonde (Beth Rappleyea)
Reserve: Telemachus Rhade (Beth Rappleyea)
Top 7: Enchanted Eve (Anne Field)
Top 7: Bootlegger (Anne Field)
Top 7: Kahanamoku (Marisa Spence)
Top 7: Mucho Nacho (Jenna Newbegin)
Top 7: DS Cherokee Sundance (Darleen Stoddard)
222.
Western Trail (13)
1
OTW Cadence (JO') 
2
Suicide Blonde (BRa) 
3
NLF Ima Chickadee (LNi) 
4
Ramblin' Man (MSm) 
5
Hobby Spotted Chex (DBa) 
6
Regordete (JNe) 
7
NLF Rudy (LNi) 
8
DS Cherokee Sundance (DSt) 
9
Kahanamoku (MEv) 
10
I Want My Name to be Spaghetti (JNe) 
223.
English Trail (6)
1
Electric Mayhem (MEv) 
2
Lady Adelaide (JNe) 
3
Tiki Soki (JO') 
4
Telemachus Rhade (BRa) 
5
Caramel Latte (AFi) 
6
Unmei (RSt) 
224.
Stakes: Trail (19)
Champion: DS Cherokee Sundance (Darleen Stoddard)
Reserve: Mocha Latte (Anne Field)
Top 7: Kahanamoku (Marisa Spence)
Top 7: OTW Cadence (Jill O'Connor)
Top 7: I Want My Name to be Spaghetti (Jenna Newbegin)
Top 7: Suicide Blonde (Beth Rappleyea)
Top 7: Electric Mayhem (Marisa Spence)
225.
Other Western Performance (7)
1
Tardis (NHer) 
2
Ramblin' Man (MSm) 
3
Kahanamoku (MEv) 
4
NLF Ima Chickadee (LNi) 
5
OTW Cadence (JO') 
6
Hobby Spotted Chex (DBa) 
7
Real Quiet (MSu) 
226.
Other English Performance (5)
1
Electric Mayhem (MEv) 
2
Tiki Soki (JO') 
3
Experimental Hydrox (LNi) 
4
The Arnold (LNi) 
5
Unmei (RSt) 
227.
Other Performance (3)
1
Regordete (JNe) 
2
Hobby Spotted Chex (DBa) 
3
NLF Rudy (LNi) 
228.
Arena Showmanship (2)
1
Down Home Chrome (DSt) 
2
NLF Rudy (LNi) 
229.
Stakes: Other Performance (19)
Champion: Electric Mayhem (Marisa Spence)
Reserve: Bootlegger (Anne Field)
Top 7: Flash in the Sky (Anne Field)
Top 7: Down Home Chrome (Darleen Stoddard)
Top 7: Regordete (Jenna Newbegin)
Top 7: Hobby Spotted Chex (Deborah Battaglia)
Top 7: Experimental Hydrox (Lawrence Nichols)
230.
Arabian Costume (2)
1
Ca d'Zan (BRa) 
2
Tara Blue Verlaine (NSt) 
231.
Other Costume (5)
1
Regordete (JNe) 
2
El Ninyo (DBa) 
3
Eowyn (BRa) 
4
Hurricane Deck (AFi) 
5
DB Karmen (DBa) 
232.
Stakes: Costume (7)
Champion: Eowyn (Beth Rappleyea)
Reserve: Ca d'Zan (Beth Rappleyea)
Top 7: El Ninyo (Deborah Battaglia)
Top 7: DB Karmen (Deborah Battaglia)
Top 7: Hurricane Deck (Anne Field)
Top 7: Regordete (Jenna Newbegin)
Top 7: Tara Blue Verlaine (Nancy Stocky)
China/Resin Halter (Breed)
Judge: Danielle Miller
301.
Arabian (15)
1
Zahara (JO') 
2
Hadar (RBe) 
3
Aishwarya (RBe) 
4
Barleeda (KPa) 
5
Saqqara Nefertari (RSt) 
6
Rebel Ben Tzion (RBe) 
7
Matt (RBr) 
8
Crackle (KPa) 
9
Spectre (KPa) 
10
Saqqara Khamaat (RSt) 
302.
Morgan (12)
1
Gabriel (KPa) 
2
Blaze (KPa) 
3
Vermont Patriot (KCa) 
4
Rebel Just In Time (RBe) 
5
Bandit (KPa) 
6
Make A Wish (RBe) 
7
Bona Fide (RBe) 
8
OTW Beth (JO') 
9
Lyric (SHa) 
10
RE Mai Tai (EBa) 
303.
American Gaited (10)
1
Dream Seeker (KPa) 
2
Rebel Ragtime Rose (RBe) 
3
Dream Quest (KPa) 
4
Painted Daisy (KPa) 
5
Memphis Jett (SRoc) 
6
Electronica (SRoc) 
7
Spotted By Design (RBe) 
8
Rebel High Stepper (RBe) 
9
NLF Hot Fudge (LNi) 
10
RE (EBa) 
304.
Spanish (12)
1
Drucilla (KPa) 
2
Mina (RBe) 
3
Salida del Sol (SRoc) 
4
Vincent (KPa) 
5
Pluto Franziska (KCa) 
6
Siglavy Juno (KCa) 
7
Rebel Outlaw (RBe) 
8
Rebel Aladdin (RBe) 
9
Fable (KPa) 
10
NLF Azteqa (LNi) 
305.
Other Light (3)
1
Rebel Wish Upon A Star (RBe) 
2
Golden Ticket (KCa) 
3
Maid Mareian (JO') 
306.
Stakes: Light Breeds (33)
Champion: Omar (Karen Pajak)
Reserve: Hadar (Rebecca Benisch)
Top 7: Mina (Rebecca Benisch)
Top 7: Barleeda (Karen Pajak)
Top 7: Vincent (Karen Pajak)
Top 7: Gabriel (Karen Pajak)
Top 7: Polar Wave (Karen Pajak)
307.
Quarter Horse (10)
1
Poco Doc (KCa) 
2
Bond James Bond (KCa) 
3
Ironworks (KPa) 
4
Regal Classic (SRoc) 
5
Work A Miracle (RSt) 
6
Chex in the Mail (SRoc) 
7
Checkers (KPa) 
8
Buttons (KPa) 
9
Rebel Traveling Man (RBe) 
10
NLF Lillee (LNi) 
308.
Paint (6)
1
Quicksilver (KPa) 
2
Why Wait (KPa) 
3
Poco's Silk Pajamas (RSt) 
4
Poco's Lacey J Bird (RBe) 
5
Candy Girl (RSt) 
6
Running Bear (KPa) 
309.
Appaloosa (6)
1
Pepperdance (SRoc) 
2
Spot Of Te (KCa) 
3
Catch the Wind (KPa) 
4
Mercury (KPa) 
5
Tasiwu Wanahau (SHa) 
6
Royale (KPa) 
310.
Mustang/Other Stock (5)
1
Nizhoni (KPa) 
2
Skahuki (KPa) 
3
Habanero (RBe) 
4
Esa Nahubiya (SHa) 
5
Distant Drummer (KPa) 
311.
Stakes: Stock Breeds (22)
Champion: Bond James Bond (Kate Cabot)
Reserve: Quicksilver (Karen Pajak)
Top 7: Why Wait (Karen Pajak)
Top 7: Mercury (Karen Pajak)
Top 7: Distant Drummer (Karen Pajak)
Top 7: Poco Doc (Kate Cabot)
Top 7: Butterscotch (Karen Pajak)
312.
Thoroughbred/Stdbd (13)
1
Commander (KPa) 
2
John Henry (KPa) 
3
Tip the Glass (RBe) 
4
Commendable (KPa) 
5
Delia (KCa) 
6
NLF Traveller (LNi) 
7
Diamond Rose (SRoc) 
8
Swapping Places (RSt) 
9
Bemidji (RBe) 
10
Rain Dancer (RBe) 
313.
European Warmblood (11)
1
Daimon (KPa) 
2
Warlock (KPa) 
3
True North (SRoc) 
4
Kristoff (RSt) 
5
Majestic Rebel (RBe) 
6
Softly Spoken Lies (RSt) 
7
Lily Blossom (SRoc) 
8
Impressive (KPa) 
9
Niklaus (RSt) 
10
RE Bolzano (EBa) 
314.
Other Sport/Coaching (6)
1
Rebel Midnight Ember (RBe) 
2
Amelia (RSt) 
3
Spark Gap (KPa) 
4
Vaako (KPa) 
5
Kuro Neko Sama (RSt) 
6
Demetrie (KPa) 
315.
Stakes: Sport Breeds (17)
Champion: Merlin (Karen Pajak)
Reserve: Commendable (Karen Pajak)
Top 7: Daimon (Karen Pajak)
Top 7: Commander (Karen Pajak)
Top 7: John Henry (Karen Pajak)
Top 7: Impressive (Karen Pajak)
Top 7: Warlock (Karen Pajak)
316.
British Pony (18)
1
Beatrix (SRoc) 
2
Rebel Firefly (RBe) 
3
Rebel Ice Fantasy (RBe) 
4
Rory (RSt) 
5
High Society (KPa) 
6
Rhyss (SRoc) 
7
RE Stratford (EBa) 
8
RE Smoke Bandit (EBa) 
9
Black Magic (KPa) 
10
Rebel Hot Stuff (RBe) 
317.
Other Pony (9)
1
Ice Lord (KPa) 
2
Judy (RSt) 
3
Damon (RSt) 
4
Marigold (SRoc) 
5
Nitro (KPa) 
6
Jigsaw (KPa) 
7
RE Mystic (EBa) 
8
RE Ronkonkoma Arturo (EBa) 
9
NLF Ebay Bidder (LNi) 
318.
Stakes: Pony Breeds (13)
Champion: Marigold (Sara Roche)
Reserve: Rhyss (Sara Roche)
Top 7: Judy (Rachel Stacy)
Top 7: Rebel Firefly (Rebecca Benisch)
Top 7: Rebel Ice Fantasy (Rebecca Benisch)
Top 7: Breeze (Karen Pajak)
Top 7: Cricket (Karen Pajak)
319.
British Draft (10)
1
Oliver (KPa) 
2
Rose Ridge Countryman (KCa) 
3
Dr Pepper (RBe) 
4
Lazla (SRoc) 
5
Dusty (KPa) 
6
Glamdring (RBe) 
7
Rothgar (KPa) 
8
Just Another Snowday (RSt) 
9
Class Act (RSt) 
10
Lord Grantham (SRoc) 
320.
Other Draft (11)
1
Lars (RBe) 
2
Dark Knight (KPa) 
3
Zadrunis (KPa) 
4
Top Dollar (KPa) 
5
Rebel Gandalf (RBe) 
6
Empress of Fantasia (SRoc) 
7
Chesty LaRoux (RSt) 
8
Annie (SRoc) 
9
Ruby Royale (SRoc) 
10
Melody Pony (RSt) 
321.
Stakes: Draft Breeds (12)
Champion: Rothgar (Karen Pajak)
Reserve: Zadrunis (Karen Pajak)
Top 7: Oliver (Karen Pajak)
Top 7: Dr Pepper (Rebecca Benisch)
Top 7: Lars (Rebecca Benisch)
Top 7: Glamdring (Rebecca Benisch)
Top 7: Bruno (Karen Pajak)
322.
Longear/Exotic (16)
1
Miss Molly (SRoc) 
2
Adamsville Irma (KCa) 
3
Rebel Waltzing Matilda (RBe) 
4
Dawny (KPa) 
5
Merri-Ooch (KPa) 
6
Pippin Rebel (RBe) 
7
Lucinda (RBe) 
8
Greta (KPa) 
9
Blossom (SHa) 
10
Adamsville Hannah (KCa) 
323.
Other Breeds (4)
1
Maple Leaf (KPa) 
2
Two-Gee (KPa) 
3
Gold Council (KPa) 
4
Rebel Trouble Maker (RBe) 
324.
Stakes: Other Breeds (14)
Champion: Dawny (Karen Pajak)
Reserve: Miss Molly (Sara Roche)
Top 7: Greta (Karen Pajak)
Top 7: Adamsville Irma (Kate Cabot)
Top 7: Rebel Waltzing Matilda (Rebecca Benisch)
Top 7: Sophie (Karen Pajak)
Top 7: Merri-Ooch (Karen Pajak)
325.
Light Foals (12)
1
Skippy (KPa) 
2
Smuckers (KPa) 
3
Saqqara Maratum (RSt) 
4
No Touchie My Monkey (RSt) 
5
Zena (SRoc) 
6
Zorro (KPa) 
7
El Natan (RBe) 
8
Rebel Starstruck (RBe) 
9
Sky Dancer (SRoc) 
10
Rebel Attitude (RBe) 
326.
Stock Foals (11)
1
Little Bitta Luck (SRoc) 
2
Mohawk (KPa) 
3
Ryo Ohki (RSt) 
4
Dots (KPa) 
5
Bashful (SRoc) 
6
Rebel Dun It (RBe) 
7
Gold Bars (KPa) 
8
Rebel Frisky (RBe) 
9
Tatazi (SHa) 
10
Pila Maya (SHa) 
327.
Sport Foals (6)
1
Gypsy Rose (KPa) 
2
Wilmington (KPa) 
3
Play The Market (SRoc) 
4
Midnight Magic (SRoc) 
5
Wilhelm (KPa) 
6
Autumn Spirit (SHa) 
328.
Other Foals (18)
1
Sassy Rose (KPa) 
2
Rosepetal (RBe) 
3
Rebel Socrates (RBe) 
4
Athenry (RSt) 
5
Tenza (RSt) 
6
Rebel Orphan No More (RBe) 
7
Patti (KPa) 
8
Adam (KPa) 
9
NLF Nebaru (LNi) 
10
Lexie (SRoc) 
329.
Stakes: Foals (26)
Champion: Dots (Karen Pajak)
Reserve: Adam (Karen Pajak)
Top 7: Rosepetal (Rebecca Benisch)
Top 7: Sassy Rose (Karen Pajak)
Top 7: Gypsy Rose (Karen Pajak)
Top 7: Hoobee (Karen Pajak)
Top 7: Zorro (Karen Pajak)
China/Resin Halter (Collectibility)
Judge: Laura Rock-Smith
301.
Arabian (15)
1
Spectre (KPa) 
2
Crackle (KPa) 
3
Matt (RBr) 
4
Saqqara Nefertari (RSt) 
5
Saqqara Merytamon (RSt) 
6
Zahara (JO') 
7
Rebel Ben Tzion (RBe) 
8
Aishwarya (RBe) 
9
Saqqara Khamaat (RSt) 
10
Hadar (RBe) 
302.
Morgan (12)
1
Gabriel (KPa) 
2
OTW Beth (JO') 
3
Make A Wish (RBe) 
4
Bona Fide (RBe) 
5
Blaze (KPa) 
6
Rebel Just In Time (RBe) 
7
Vermont Patriot (KCa) 
8
Bandit (KPa) 
9
RE Mai Tai (EBa) 
10
NLF Rocky Road (LNi) 
303.
American Gaited (10)
1
Dream Seeker (KPa) 
2
Dream Quest (KPa) 
3
Rebel High Stepper (RBe) 
4
Painted Daisy (KPa) 
5
Electronica (SRoc) 
6
Rebel Ragtime Rose (RBe) 
7
Memphis Jett (SRoc) 
8
Spotted By Design (RBe) 
9
NLF Hot Fudge (LNi) 
10
RE (EBa) 
304.
Spanish (12)
1
Rebel Aladdin (RBe) 
2
Pluto Franziska (KCa) 
3
Siglavy Juno (KCa) 
4
Vincent (KPa) 
5
Rebel Outlaw (RBe) 
6
Fable (KPa) 
7
Mina (RBe) 
8
Salida del Sol (SRoc) 
9
Drucilla (KPa) 
10
RE Raza Royale (EBa) 
305.
Other Light (3)
1
Rebel Wish Upon A Star (RBe) 
2
Maid Mareian (JO') 
3
Golden Ticket (KCa) 
306.
Stakes: Light Breeds (34)
Champion: Dream Seeker (Karen Pajak)
Reserve: Gabriel (Karen Pajak)
Top 7: Aishwarya (Rebecca Benisch)
Top 7: Matt (Robin Briscoe)
Top 7: Windchime (Karen Pajak)
Top 7: Rebel Aladdin (Rebecca Benisch)
Top 7: Siglavy Juno (Kate Cabot)
307.
Quarter Horse (10)
1
Bond James Bond (KCa) 
2
Ironworks (KPa) 
3
Rebel Traveling Man (RBe) 
4
Regal Classic (SRoc) 
5
Buttons (KPa) 
6
Checkers (KPa) 
7
Poco Doc (KCa) 
8
Work A Miracle (RSt) 
9
Chex in the Mail (SRoc) 
10
NLF Lillee (LNi) 
308.
Paint (6)
1
Quicksilver (KPa) 
2
Poco's Silk Pajamas (RSt) 
3
Why Wait (KPa) 
4
Poco's Lacey J Bird (RBe) 
5
Candy Girl (RSt) 
6
Running Bear (KPa) 
309.
Appaloosa (6)
1
Tasiwu Wanahau (SHa) 
2
Pepperdance (SRoc) 
3
Mercury (KPa) 
4
Catch the Wind (KPa) 
5
Spot Of Te (KCa) 
6
Royale (KPa) 
310.
Mustang/Other Stock (5)
1
Skahuki (KPa) 
2
Nizhoni (KPa) 
3
Habanero (RBe) 
4
Distant Drummer (KPa) 
5
Esa Nahubiya (SHa) 
311.
Stakes: Stock Breeds (25)
Champion: Catch the Wind (Karen Pajak)
Reserve: Skahuki (Karen Pajak)
Top 7: Ironworks (Karen Pajak)
Top 7: Bond James Bond (Kate Cabot)
Top 7: Washakie (Karen Pajak)
Top 7: Regal Classic (Sara Roche)
Top 7: Tasiwu Wanahau (Sue Hallwas)
312.
Thoroughbred/Standardbred (13)
1
Commendable (KPa) 
2
Commander (KPa) 
3
Swapping Places (RSt) 
4
Tip the Glass (RBe) 
5
Rain Dancer (RBe) 
6
Delia (KCa) 
7
Diamond Rose (SRoc) 
8
John Henry (KPa) 
9
Bay Petite (SHa) 
10
RE Sherlock Holmes (EBa) 
313.
European Warmblood (11)
1
Impressive (KPa) 
2
Softly Spoken Lies (RSt) 
3
Daimon (KPa) 
4
Warlock (KPa) 
5
Niklaus (RSt) 
6
Kristoff (RSt) 
7
True North (SRoc) 
8
Lily Blossom (SRoc) 
9
Majestic Rebel (RBe) 
10
RE Bolzano (EBa) 
314.
Other Sport/Coaching (6)
1
Rebel Midnight Ember (RBe) 
2
Demetrie (KPa) 
3
Spark Gap (KPa) 
4
Kuro Neko Sama (RSt) 
5
Vaako (KPa) 
6
Amelia (RSt) 
315.
Stakes: Sport Breeds (17)
Champion: Harvey (Karen Pajak)
Reserve: Commendable (Karen Pajak)
Top 7: Warlock (Karen Pajak)
Top 7: Commander (Karen Pajak)
Top 7: Impressive (Karen Pajak)
Top 7: Merlin (Karen Pajak)
Top 7: John Henry (Karen Pajak)
316.
British Pony (18)
1
Beatrix (SRoc) 
2
High Society (KPa) 
3
Rebel Firefly (RBe) 
4
Black Magic (KPa) 
5
Rebel Hot Stuff (RBe) 
6
Rhyss (SRoc) 
7
Rebel Ice Fantasy (RBe) 
8
Quicksilver (SHa) 
9
RE BagPiper (EBa) 
10
RE Stratford (EBa) 
317.
Other Pony (9)
1
Ice Lord (KPa) 
2
RE Mystic (EBa) 
3
Judy (RSt) 
4
Damon (RSt) 
5
Marigold (SRoc) 
6
NLF Ebay Bidder (LNi) 
7
Jigsaw (KPa) 
8
RE Ronkonkoma Arturo (EBa) 
9
Nitro (KPa) 
318.
Stakes: Pony Breeds (11)
Champion: Ice Lord (Karen Pajak)
Reserve: Beatrix (Sara Roche)
Top 7: Breeze (Karen Pajak)
Top 7: Black Magic (Karen Pajak)
Top 7: High Society (Karen Pajak)
Top 7: RE Mystic (Emily Bailey)
Top 7: Marigold (Sara Roche)
319.
British Draft (10)
1
Lazla (SRoc) 
2
Glamdring (RBe) 
3
Rose Ridge Countryman (KCa) 
4
Dusty (KPa) 
5
Oliver (KPa) 
6
Rothgar (KPa) 
7
Lord Grantham (SRoc) 
8
Dr Pepper (RBe) 
9
Just Another Snowday (RSt) 
10
Class Act (RSt) 
320.
Other Draft (11)
1
Rebel Gandalf (RBe) 
2
Top Dollar (KPa) 
3
Ruby Royale (SRoc) 
4
Empress of Fantasia (SRoc) 
5
Lars (RBe) 
6
Annie (SRoc) 
7
Melody Pony (RSt) 
8
Zadrunis (KPa) 
9
Dark Knight (KPa) 
10
Ashleigh (RBe) 
321.
Stakes: Draft Breeds (13)
Champion: Top Dollar (Karen Pajak)
Reserve: Dark Knight (Karen Pajak)
Top 7: Diabolical (Karen Pajak)
Top 7: Zadrunis (Karen Pajak)
Top 7: Bruno (Karen Pajak)
Top 7: Dr Pepper (Rebecca Benisch)
Top 7: Oliver (Karen Pajak)
322.
Longear/Exotic (16)
1
Adamsville Hannah (KCa) 
2
Rebel Waltzing Matilda (RBe) 
3
Pippin Rebel (RBe) 
4
Miss Molly (SRoc) 
5
Blossom (SHa) 
6
Merri-Ooch (KPa) 
7
Adamsville Irma (KCa) 
8
Greta (KPa) 
9
Dawny (KPa) 
10
Hannah (RSt) 
323.
Other Breeds (5)
1
Two-Gee (KPa) 
2
Maple Leaf (KPa) 
3
Rebel Trouble Maker (RBe) 
4
Gold Council (KPa) 
5
Silversnow (RBe) 
324.
Stakes: Other Breeds (19)
Champion: Maple Leaf (Karen Pajak)
Reserve: Two-Gee (Karen Pajak)
Top 7: Merri-Ooch (Karen Pajak)
Top 7: Rebel Trouble Maker (Rebecca Benisch)
Top 7: Gold Council (Karen Pajak)
Top 7: Miss Molly (Sara Roche)
Top 7: Adamsville Irma (Kate Cabot)
325.
Light Foals (12)
1
Rebel Attitude (RBe) 
2
Sky Dancer (SRoc) 
3
Saqqara Maratum (RSt) 
4
Zena (SRoc) 
5
Zorro (KPa) 
6
Desert Flower (SHa) 
7
Rebel Starstruck (RBe) 
8
El Natan (RBe) 
9
Skippy (KPa) 
10
Smuckers (KPa) 
326.
Stock Foals (11)
1
Rebel Dun It (RBe) 
2
Mohawk (KPa) 
3
Rebel Frisky (RBe) 
4
Little Bitta Luck (SRoc) 
5
Gold Bars (KPa) 
6
Ryo Ohki (RSt) 
7
Bashful (SRoc) 
8
Dots (KPa) 
9
Dawn Flower (SHa) 
10
Tatazi (SHa) 
327.
Sport Foals (6)
1
Wilmington (KPa) 
2
Midnight Magic (SRoc) 
3
Autumn Spirit (SHa) 
4
Gypsy Rose (KPa) 
5
Wilhelm (KPa) 
6
Play The Market (SRoc) 
328.
Other Foals (18)
1
Golden Slipper (KCa) 
2
Halifax (KCa) 
3
Adamsville Dorothy (KCa) 
4
Gianfranco (SRoc) 
5
Lexie (SRoc) 
6
Rebel Socrates (RBe) 
7
Llanelli (RSt) 
8
Adam (KPa) 
9
Rebel Orphan No More (RBe) 
10
Patti (KPa) 
329.
Stakes: Foals (34)
Champion: Wilmington (Karen Pajak)
Reserve: Anthony (Karen Pajak)
Top 7: Dots (Karen Pajak)
Top 7: Sky Dancer (Sara Roche)
Top 7: Mohawk (Karen Pajak)
Top 7: Gold Star (Karen Pajak)
Top 7: Rebel Attitude (Rebecca Benisch)
Custom Glazed China Halter (Breed)
Judge: Danielle Miller
401.
Light Type (11)
1
Anduril (RBe) 
2
Indigo Inferno (SRoc) 
3
OTW Saber (JO') 
4
Gotta Lotta Class (SRoc) 
5
Brio Serenade (RBe) 
6
Sirena (SRoc) 
7
Champaloo (RSt) 
8
Sheik Yerbuti (KCa) 
9
Louie (KPa) 
10
Amir Raj (KCa) 
402.
Stock Type (1)
1
Heir of Alconbury (KCa) 
403.
Sport Type (4)
1
Rebel Fiery Dawn (RBe) 
2
One Quick Question (RBr) 
3
Orville (SRoc) 
4
Namaste (RSt) 
404.
Pony Type (8)
1
Sweet Million (SRoc) 
2
Dagmar (KCa) 
3
Caliburnus (SRoc) 
4
Jimbo (KCa) 
5
Cirrus (SRoc) 
6
Rebel Morning Frost (RBe) 
7
Rebel Lady Brynna (RBe) 
8
Rebel Mountain Ash (RBe) 
405.
Draft Type (8)
1
Illuminati (RBe) 
2
Colorado Moon (SRoc) 
3
Aragorn (RBe) 
4
Rose Ridge Captain (KCa) 
5
Samuel (RSt) 
6
Webster (SRoc) 
7
Kornelius (KCa) 
8
Rebel Rosalinda (RBe) 
406.
Exotic Type (3)
1
Adamsville Calico (KCa) 
2
Casteil (RSt) 
3
SGT York (RBe) 
407.
Other Type (2)
1
Rose Ridge Jack (KCa) 
2
Charmed (KCa) 
408.
Foals - All Types (11)
1
Rapid Response (RBr) 
2
Verina (SRoc) 
3
Wildfire (SRoc) 
4
Rebel Magic Spark (RBe) 
5
Adamsville Harold (KCa) 
6
Hermione (RBe) 
7
Samdriel (RSt) 
8
Midge (KCa) 
9
Fuzz Muffin (RSt) 
10
Winnie (KCa) 
409.
Stakes: Custom Glaze (28)
Champion: Indigo Inferno (Sara Roche)
Reserve: Illuminati (Rebecca Benisch)
Top 7: Anduril (Rebecca Benisch)
Top 7: Sirena (Sara Roche)
Top 7: Gotta Lotta Class (Sara Roche)
Top 7: Dagmar (Kate Cabot)
Top 7: OTW Saber (Jill O'Connor)
Custom Glazed China Halter (Workmanship)
Judge: Laura Rock-Smith
401.
Light Type (11)
1
Brio Serenade (RBe) 
2
Indigo Inferno (SRoc) 
3
Amir Raj (KCa) 
4
Gotta Lotta Class (SRoc) 
5
Sheik Yerbuti (KCa) 
6
Sirena (SRoc) 
7
Anduril (RBe) 
8
Louie (KPa) 
9
Rebel Cadence (RBe) 
10
Champaloo (RSt) 
402.
Stock Type (1)
1
Heir of Alconbury (KCa) 
403.
Sport Type (4)
1
Rebel Fiery Dawn (RBe) 
2
Namaste (RSt) 
3
One Quick Question (RBr) 
4
Orville (SRoc) 
404.
Pony Type (8)
1
Dagmar (KCa) 
2
Rebel Lady Brynna (RBe) 
3
Caliburnus (SRoc) 
4
Rebel Morning Frost (RBe) 
5
Cirrus (SRoc) 
6
Rebel Mountain Ash (RBe) 
7
Jimbo (KCa) 
8
Sweet Million (SRoc) 
405.
Draft Type (8)
1
Illuminati (RBe) 
2
Colorado Moon (SRoc) 
3
Aragorn (RBe) 
4
Webster (SRoc) 
5
Rebel Rosalinda (RBe) 
6
Rose Ridge Captain (KCa) 
7
Kornelius (KCa) 
8
Samuel (RSt) 
406.
Exotic Type (3)
1
Adamsville Calico (KCa) 
2
SGT York (RBe) 
3
Casteil (RSt) 
407.
Other Type (3)
1
Charmed (KCa) 
2
Galadriel (RBe) 
3
Rose Ridge Jack (KCa) 
408.
Foals - All Types (11)
1
Rebel Magic Spark (RBe) 
2
Rapid Response (RBr) 
3
Adamsville Harold (KCa) 
4
Midge (KCa) 
5
Rebel Gunpowder (RBe) 
6
Hermione (RBe) 
7
Wildfire (SRoc) 
8
Winnie (KCa) 
9
Verina (SRoc) 
10
Fuzz Muffin (RSt) 
409.
Stakes: Custom Glaze (25)
Champion: Cirrus (Sara Roche)
Reserve: Gotta Lotta Class (Sara Roche)
Top 7: Dagmar (Kate Cabot)
Top 7: Rebel Rosalinda (Rebecca Benisch)
Top 7: SGT York (Rebecca Benisch)
Top 7: Rebel Fiery Dawn (Rebecca Benisch)
Top 7: Rebel Cadence (Rebecca Benisch)
OF Plastic Halter (Breed)
Judge: Larry Nichols
501.
Arabian (Stone) (19)
1
Tycoon Cat (MSu) 
2
Billionaire (SRoc) 
3
Khlassic Dreamer (SRoc) 
4
Desert Lynx (THe) 
5
Mystic Charm (ADu) 
6
RE Khalua (EBa) 
7
Impeccable (MEv) 
8
Fire N Glory (MSu) 
9
Niraz (KHa) 
10
Tara Blue Zahfir (NSt) 
502.
Arabian (Breyer/Other) (33)
1
Mhysa (CRa) 
2
Sahran (JBo) 
3
Desert Rose (THe) 
4
Hobbit's Treasure (CBa) 
5
Steady As She Rose (JNe) 
6
Izaz Nasmat (CBa) 
7
Shakira (SRoc) 
8
Rising Sun (MRi) 
9
Ra (RSh) 
10
Teacher's Pet (KJe) 
503.
Half/Part Arabian (37)
1
Midnight Ron Da Veo (DBa) 
2
P.S. I Love You (KJe) 
3
Elēni (CRa) 
4
Willow Creek (MSu) 
5
Safari Autumn (CBa) 
6
Tara Blue Domino (NSt) 
7
Desert Goddess (THe) 
8
BackGammon (CCr) 
9
Prosecco (BRa) 
10
El Dorado (CRa) 
504.
Morgan (37)
1
Towne-Ayr Nobility (THe) 
2
Whiskey River (MSu) 
3
Beach Bum (NHer) 
4
Eternal Atumn (KHa) 
5
Teramo (SRoc) 
6
Kennebec Orlan (RBr) 
7
Kennebec Salt Air (RBr) 
8
RE Jamie Fraser (EBa) 
9
Maplewood Bronze (THe) 
10
Hawk's Revenge (SHa) 
505.
Saddlebred (28)
1
Wildwood Disco (MSu) 
2
Alpine Action (MSu) 
3
Harrisburg Hijinx (MEv) 
4
Renn Star Rocket (KHa) 
5
Tara Blue White Tie Affair (NSt) 
6
Tara Blue Rachael Ann (NSt) 
7
Midnight Confessions (SRoc) 
8
RE Han Solo (EBa) 
9
Steel In Love (JNe) 
10
Pikachuisha (MDu) 
506.
Other Gaited (28)
1
Black Magick (CRa) 
2
Hit The Big Time (THe) 
3
Smooth As Silk (THe) 
4
Memory Game (MRi) 
5
Tarka (DBa) 
6
R.M.S Bernese Mountain Dog Song (ADu) 
7
Tobe (MRi) 
8
Foxglove (JBo) 
9
Phil Harmonic (SRoc) 
10
Two Bar's St. Louis Blues (RBr) 
507.
Spanish (45)
1
Naleli (RBr) 
2
Cymophane (KSc) 
3
Bella Rose (JBo) 
4
Caledfwlch (NHer) 
5
Paloma (THe) 
6
Genaro (VPa) 
7
Cookies & Cream (KSc) 
8
Primera (THe) 
9
Gato (VPa) 
10
Aftershock (KJe) 
508.
Other Light (22)
1
Lapis Lazuli (TSi) 
2
Rajah (TSi) 
3
Kalahkaari (JBo) 
4
Dreaming in Song (NHer) 
5
Iris (MEv) 
6
Shadow Chasing (IEk) 
7
Suresh (MEv) 
8
Artic Fox (THe) 
9
Samurai (RSh) 
10
Qahlan (CRa) 
509.
Stakes: Arabian/Part Arabian (35)
Champion: Scheherazade (Jennifer Bolton)
Reserve: Sunny Daze (Jennifer Bolton)
Top 7: Spotted Glory (Abby Duclos)
Top 7: Shananagins (Abby Duclos)
Top 7: Desert Rose (Terry Heath)
Top 7: Mhysa (Claudia Rallis)
Top 7: Lightning (Jennifer Bolton)
510.
Stakes: Other Light Breeds (55)
Champion: Alpine Action (Margaret Durka)
Reserve: Midnight Confessions (Sara Roche)
Top 7: Naleli (Robin Briscoe)
Top 7: Lapis Lazuli (Taylor Simpson)
Top 7: Desperado (Jennifer Bolton)
Top 7: Alborozo (Jennifer Bolton)
Top 7: Kennebec Orlan (Robin Briscoe)
511.
Quarter Horse (Stone) (20)
1
Stryker (CRa) 
2
Sweet Serendipity (MSm) 
3
Armani (SRoc) 
4
RE Jungle Camo (EBa) 
5
Sheza Wild Girl (SRoc) 
6
Smart and Quick (THe) 
7
I'm a Little Teapot (MDu) 
8
Locked Away (ADu) 
9
Cadbury Bunny (NHer) 
10
RE He's A Fast Seven (EBa) 
512.
Quarter Horse (Breyer/Other) (37)
1
SCS Rihannon (SRod) 
2
Harwin (SRoc) 
3
Dunit In Style (THe) 
4
Miss Blue Smoke (JBo) 
5
RE Dove Chocolate Bar (EBa) 
6
Sienna (SRod) 
7
MT Pockets (CBa) 
8
Sheza Smoking Pistol (MRi) 
9
Winter Migration (MRi) 
10
Heart of Gold (KDo) 
513.
Paint (Stone) (26)
1
Amoskeag (RBr) 
2
My Turn (KJe) 
3
Gamma Knife (CRa) 
4
Wild Aces (CHa) 
5
Twist of Fate (ACa) 
6
RE John Rider (EBa) 
7
Tucker's Dream (THe) 
8
Coal Play (MSu) 
9
Arapahoes Spring (SWh) 
10
RE Blazin' Cajun (EBa) 
514.
Paint (Breyer/Other) (38)
1
Midnight Cinderella (NHer) 
2
Hearts Afire (MEv) 
3
Possumtown Dixie (CBa) 
4
Sedona Lace (THe) 
5
Dee Bix (KDo) 
6
Lady Gaga (TSi) 
7
I'm Moving On (DBa) 
8
Impressions (MDu) 
9
RE Western Clear Skies (EBa) 
10
Imma Masterpiece (KJe) 
515.
Appaloosa (44)
1
Spot Check (CRa) 
2
Bode's Galaxy (THe) 
3
He's Dun It (MRi) 
4
Bode's Galaxy (THe) 
5
Wraith Chaser (CHa) 
6
Mariano (SRoc) 
7
TMD Heart's Desire (KDo) 
8
Autumn Strum (CBa) 
9
Heza Electric Soul (MRi) 
10
RE This Side of Loco (EBa) 
516.
Mustang (36)
1
Twin Peaks Rusler (THe) 
2
Blue Cheyanne (JNe) 
3
Durango (SHa) 
4
Chief Red Cloud (SWh) 
5
Cassiopeia (CRa) 
6
Mojave (CRa) 
7
In the Honkey Tonk (MRi) 
8
Bravado (SLa) 
9
RE Zahi (EBa) 
10
Monarch (THe) 
517.
Other Stock (36)
1
Pharoah's Reign (JBo) 
2
Lord Aizen (CBa) 
3
Pistol Pete (SRoc) 
4
Majesty (SRoc) 
5
Hidden In the Shadows (MRi) 
6
Fast N Furious (CRa) 
7
Picasso (JBo) 
8
Tesla (NHer) 
9
Bizarro (MDu) 
10
Goodfellas (RSh) 
518.
Stakes: Stock Solid Color (37)
Champion: Bootlegger (Cathy Hahn)
Reserve: Stryker (Claudia Rallis)
Top 7: Sweet Serendipity (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Majesty (Sara Roche)
Top 7: PPS The Only Exception (Amanda Reed)
Top 7: I'm a Little Teapot (Meagan Duclos)
Top 7: Iradessa (Taylor Simpson)
519.
Stakes: Stock Pinto/App (45)
Champion: Descarado (Marisa Spence)
Reserve: Kenduskeag (Robin Briscoe)
Top 7: Lady Gaga (Taylor Simpson)
Top 7: Two Bar's Kick up your Heels (Robin Briscoe)
Top 7: RE Spring Fling Secret (Emily Bailey)
Top 7: Terezi (Taylor Simpson)
Top 7: Shy Desires (Abby Duclos)
520.
Thoroughbred/Standardbred (38)
1
NO4NJNK (JO') 
2
Rudolph (ADu) 
3
Jack's a Dull Boy (VPa) 
4
Bullwhip Bill (KHa) 
5
Neytiri (SLa) 
6
Demons Begone (VPa) 
7
Quicksilver (JBo) 
8
Smokin' You (KJe) 
9
Nite Flite (SHa) 
10
Limitless (KHa) 
521.
European Warmblood (32)
1
Avenger (NHer) 
2
Atlantean Rhythm (NHer) 
3
Tortuga (JBo) 
4
Blunty (RSh) 
5
Sinful Tactics (MSu) 
6
Divine Intervention (MRi) 
7
Seeing Spots (KJe) 
8
Aloisa (THe) 
9
DeNiro (THe) 
10
Vigor N Vice (MSu) 
522.
Other Sport/Coaching (43)
1
Baelon Von Bruno (SRoc) 
2
Gael Force (JNe) 
3
Sojourn (CRa) 
4
Hillview Liam (THe) 
5
Lyrical Miracle (MRi) 
6
TMD Cheerio (KDo) 
7
RE Savannah Heatwave (EBa) 
8
Angel of Turnbridge Wells (MRi) 
9
Peppermint Patty (DSt) 
10
Exotic Loxley (CBa) 
523.
Stakes: Sport Breeds (57)
Champion: Atlantean Rhythm (Nichole Hertzog)
Reserve: Blunty (Renata Shura)
Top 7: Peppermint Patty (Darleen Stoddard)
Top 7: RE Flawed to the Nines (Emily Bailey)
Top 7: Mischeif Managed (Taylor Simpson)
Top 7: Avenger (Nichole Hertzog)
Top 7: King of the Field Show (Abby Duclos)
524.
British Pony (37)
1
Athena (KJe) 
2
Tango (MSm) 
3
Ollivander (SRoc) 
4
Possum (MSm) 
5
Tally Ho (JBo) 
6
Gypsy Caravan (SWh) 
7
Easy Breezy (THe) 
8
Tom Thumb (RSh) 
9
RE Stonehenge (EBa) 
10
Little Devil (ADu) 
525.
Other Pony (51)
1
Pacific Playboy (MSu) 
2
Felton (RSh) 
3
Leonardo (KDo) 
4
Copernicus (CHa) 
5
Riptide (THe) 
6
SCS Kirsten (SRod) 
7
Johnny Come Lately (SRoc) 
8
Hollywood Undead (SLa) 
9
Elsa (ADu) 
10
California Beach Bum (ADu) 
526.
Stakes: Pony Breeds (39)
Champion: Tango (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Easy Breezy (Terry Heath)
Top 7: Stoneleigh Gunner (Terry Heath)
Top 7: Flash Of Magic (Terry Heath)
Top 7: Ballylee (Jennifer Bolton)
Top 7: Agave (Renata Shura)
Top 7: Brutal Poodle (Kathy Hartmann)
527.
British Draft (29)
1
Aslan (JO') 
2
O'Breaslahain (RBr) 
3
Tara Blue Monarch (NSt) 
4
Arctic Desert (MSu) 
5
Baron Von Trot (SWh) 
6
Bochland (CBa) 
7
Jolie's Pride (THe) 
8
Panic at the Disco (MRi) 
9
Edward (NHer) 
10
Maximum Potential (KJe) 
528.
Other Draft (33)
1
Sara's Gemstone (KSc) 
2
Rumbling Cloud (MSu) 
3
RE Lord Aizen (EBa) 
4
Saints and Sinners (SWh) 
5
Bronwen (THe) 
6
Nottingham Pride (MRi) 
7
Imperial Griffin (THe) 
8
TMD Donder (KDo) 
9
RE Big Rig Bandit (EBa) 
10
Lil Troublemaker (CRa) 
529.
Stakes: Draft Breeds (35)
Champion: RE Foreign Expectations (Emily Bailey)
Reserve: Aslan (Jill O'Connor)
Top 7: Rumbling Cloud (Margaret Durka)
Top 7: Abacus (Jennifer Bolton)
Top 7: Imperial Griffin (Terry Heath)
Top 7: Patchwork Galaxy (Terry Heath)
Top 7: Delta Queen (Terry Heath)
530.
Longear/Exotic (33)
1
Pumpkin Spice (MSm) 
2
RE Demonta's Zhevra (EBa) 
3
Genghis Khan (CBa) 
4
Mr. Stripes (JBo) 
5
Taco (SHa) 
6
Pepper (ADu) 
7
Lil' Jerry (CCr) 
8
Clash of the Titans (MRi) 
9
Munchkin (ADu) 
10
All Smiles (KJe) 
531.
Other Breed (20)
1
Perpetual Theory (MRi) 
2
Whistle Britches (RBr) 
3
Little Brother (MRi) 
4
Charlemagne (JBo) 
5
Toruk (ADu) 
6
Simon Tam (NHer) 
7
Sam Francisco (SWh) 
8
Pillager's Distraction (CBa) 
9
Esperzana (DBa) 
10
Dryad (SHa) 
532.
Stakes: Other Breeds (23)
Champion: RE Demonta's Zhevra (Emily Bailey)
Reserve: Toruk (Abby Duclos)
Top 7: Odin (Amanda Reed)
Top 7: Chili Pepper (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Pumpkin Spice (Marci Smith Driscoll)
Top 7: Zillow (Kathy Hartmann)
Top 7: Loop de Loop (Maddy Rideout)
533.
Light Foals (32)
1
Hewston (MEv) 
2
RE Splash Tides (EBa) 
3
Objects in Space (NHer) 
4
Triple Chocolate Gelato (KSc) 
5
Almase (SHa) 
6
Arc de Triumph (MRi) 
7
RE Mekk's Surprise (EBa) 
8
Lawn Monster (SWh) 
9
Painted Sparrow (SWh) 
10
559-907 Tag Number Not Found (DBa)
534.
Stock Foals (35)
1
Shady Lady (THe) 
2
Artist"s Dynasty (MSu) 
3
Mocha Kiss (NHer) 
4
Appsolute Dream (THe) 
5
Sparklin Gem (CRa) 
6
Flower Season (MRi) 
7
RE Maggie May (EBa) 
8
Celtic Rose (MSu) 
9
Ima Dun Deer (SWh) 
10
Meena (ADu) 
535.
Sport Foals (24)
1
Art of Zen (NHer) 
2
whodat (DBa) 
3
Watermark Brandy (THe) 
4
Haxor (CRa) 
5
Willow Rush (MSu) 
6
Tomfoolery (CRa) 
7
RE Okefenokee Swamp (EBa) 
8
Peridot (TSi) 
9
Little Heartbreaker (JBo) 
10
Make A Wish (SRod) 
536.
Pony Foals (18)
1
Reboot (MRi) 
2
Infinite Grace (NHer) 
3
Sasparilla Sunset (THe) 
4
Hansel (KJe) 
5
Loki (TSi) 
6
Hurricane (JBo) 
7
Shiny Bauble (CRa) 
8
Buckaroo Boogie (THe) 
9
Sunspot (CRa) 
10
Stella (KJe) 
537.
Draft Foals (15)
1
Patchwork Parfait (THe) 
2
RE Oaken Romolus (EBa) 
3
Our Eternal Flame (SWh) 
4
Liberty Belle (THe) 
5
Olympus (MDu) 
6
Hank (ADu) 
7
Landslide (ADu) 
8
BHR Little Lady (JBo) 
9
Jessia Bell (DBa) 
10
Cyra (JBo) 
538.
Exotic Foals (14)
1
Socket To Me (MSm) 
2
RE Elwin (EBa) 
3
winchester (DBa) 
4
Henry (CRa) 
5
Stripette (JBo) 
6
Apruary (CBa) 
7
Wahoo (KJe) 
8
Siikri (TSi) 
9
Wee Donk (JBo) 
10
Zinger (SWh) 
539.
Other Foals (14)
1
Once in a Blue Moon (MRi) 
2
Twilight Zone (ACa) 
3
Skjenna (THe) 
4
Firefly Darkness (MRi) 
5
Mitten Kitten (NHer) 
6
Splash (SHa) 
7
RE Snow Duster (EBa) 
8
Strawberry Shake (SWh) 
9
Banyan (CBa) 
10
Strian (SHa) 
540.
Stakes: Foals (76)
Champion: Cosmic One (Abby Duclos)
Reserve: Sinta (Taylor Simpson)
Top 7: Artist"s Dynasty (Margaret Durka)
Top 7: Celtic Rose (Margaret Durka)
Top 7: SkipaBeat (Jennifer Bolton)
Top 7: Seabreeze (Jennifer Bolton)
Top 7: Shiny Bauble (Claudia Rallis)
OF Plastic Halter (Collectibility)
Judge: Amanda Reed
501.
Arabian (Stone) (19)
1
Billionaire (SRoc) 
2
Kruise Kontrol (AWi) 
3
Lex's Hot Heart (RBr) 
4
Impeccable (MEv) 
5
Fire N Glory (MSu) 
6
Tempest (CCr) 
7
Pants On Fire (MRi) 
8
Mystic Charm (ADu) 
9
RE Khalua (EBa) 
10
Tycoon Cat (MSu) 
502.
Arabian (Breyer/Other) (33)
1
Ruby Slippers (BRa) 
2
The Cashew Queen (MSu) 
3
Sorceress (SRoc) 
4
Olivia (VPa) 
5
Ailani (VPa) 
6
Faatina (JO') 
7
Isabeau (NHer) 
8
Shakira (SRoc) 
9
Neletti (RBr) 
10
Ra (RSh) 
503.
Half/Part Arabian (37)
1
Nutmeg's Delight (MSu) 
2
Galaxy Girl (SRoc) 
3
Zazzle (SRoc) 
4
Chalky Windsong (VPa) 
5
Tequila Sunrise (VPa) 
6
Cuchulain (RBr) 
7
El Dorado (CRa) 
8
Elēni (CRa) 
9
Paloma (RSh) 
10
Blossom (JBo) 
504.
Morgan (37)
1
Summer Solstice (RSh) 
2
Fortunate Son (SRoc) 
3
Blue Thang (NHer) 
4
Mapleleaf (JBo) 
5
Kannon (RSh) 
6
Whiskey River (MSu) 
7
Moro Magic (JO') 
8
Teramo (SRoc) 
9
Taps Circuit (CBa) 
10
Just Between Us (KJe) 
505.
Saddlebred (28)
1
Mr. Brightside (SRoc) 
2
Silvermane (RSh) 
3
Cherry on Top (MRi) 
4
Overdo Chit Chat (RBr) 
5
Windswept Knight (JBo) 
6
Wildwood Disco (MSu) 
7
Alpine Action (MSu) 
8
Midnight Confessions (SRoc) 
9
Troubadour (CRa) 
10
Third Times a Charm II (JBo) 
506.
Other Gaited (28)
1
Astru (MSu) 
2
Blue Thunder (RSh) 
3
Ciottoli (RBr) 
4
Two Bar's St. Louis Blues (RBr) 
5
Raining Diamonds (NHer) 
6
Razzmatazz (JBo) 
7
Professor Stein (TSi) 
8
Foxglove (JBo) 
9
Smooth As Silk (THe) 
10
You Cant Shame me (ADu) 
507.
Spanish (45)
1
California Blues (SRoc) 
2
Sunshade (MSm) 
3
Nazca God (RSh) 
4
Kryptonite (RSh) 
5
Caledfwlch (NHer) 
6
Arrrr! (NHer) 
7
Genaro (VPa) 
8
Gato del Fuego (MEv) 
9
Asombro (SRoc) 
10
Toruk Makto (SLa) 
508.
Other Light (22)
1
Khafre (SRoc) 
2
Jersey Blues (SRoc) 
3
Dreaming in Song (NHer) 
4
Samurai (RSh) 
5
Iris (MEv) 
6
Lapis Lazuli (TSi) 
7
Shadow Chasing (IEk) 
8
Suresh (MEv) 
9
Rajah (TSi) 
10
Kalahkaari (JBo) 
509.
Stakes: Arabian/Part Arabian (30)
Champion: Nutmeg's Delight (Margaret Durka)
Reserve: The Cashew Queen (Margaret Durka)
Top 7: Galaxy Girl (Sara Roche)
Top 7: Cirque (Robin Briscoe)
Top 7: BHR Desert Wind (Jennifer Bolton)
Top 7: Cuchulain (Robin Briscoe)
Top 7: Golden Soul (Margaret Durka)
510.
Stakes: Other Light Breeds (45)
Champion: California Blues (Sara Roche)
Reserve: Astru (Margaret Durka)
Top 7: Moro Magic (Jill O'Connor)
Top 7: Special Effects (Margaret Durka)
Top 7: Mr. Brightside (Sara Roche)
Top 7: PPS Wooden it be Delightful (Amanda Reed)
Top 7: Nazca God (Renata Shura)
511.
Quarter Horse (Stone) (20)
1
Sheza Wild Girl (SRoc) 
2
Sweet Serendipity (MSm) 
3
Bootlegger (CHa) 
4
Touch Of Mink (THe) 
5
Ice Pick (RBr) 
6
Stryker (CRa) 
7
Armani (SRoc) 
8
Bombogenesis (MSm) 
9
Wathaview Dunn (RBr) 
10
Raising the Bar (CRa) 
512.
Quarter Horse (Breyer/Other) (37)
1
Eleanor (SRoc) 
2
Goin' To Jail (RBr) 
3
TwentyFourKaratParis (MEv) 
4
Declaration (RBr) 
5
Harwin (SRoc) 
6
China Doll (NHer) 
7
Tahiti Sweetie (MEv) 
8
RE Auction Blues Baby (EBa) 
9
Iradessa (TSi) 
10
Oakheart (KDo) 
513.
Paint (Stone) (26)
1
Ring O' Fire (CRa) 
2
RE Blazin' Cajun (EBa) 
3
TMD Agawan (KDo) 
4
Tuxedo (SRoc) 
5
Wild Aces (CHa) 
6
Coal Play (MSu) 
7
Gamma Knife (CRa) 
8
Amoskeag (RBr) 
9
Sunshine Rambler (MSu) 
10
Laredo Higwayman (SWh) 
514.
Paint (Breyer/Other) (38)
1
Showcase Showdown (SRoc) 
2
Mister Zip (SRoc) 
3
Hearts Afire (MEv) 
4
Heart Skippa Beat (RBr) 
5
Golden Eye (RSh) 
6
Chalky Yellow Mount (VPa) 
7
Joe Pie (RSh) 
8
Ghost Assassin (SLa) 
9
Singularity (SLa) 
10
Midnight Cinderella (NHer) 
515.
Appaloosa (44)
1
Confetti Confection (SRoc) 
2
Chalky Spots (VPa) 
3
Peloton (RBr) 
4
Casually Late (NHer) 
5
Buzzby (RSh) 
6
Va Va Voom (SLa) 
7
Aoki (SLa) 
8
Casino Royale (MEv) 
9
Leonidas (JBo) 
10
Odd Man Out (MEv) 
516.
Mustang (36)
1
Aristocratic (MSu) 
2
Rebel Yell (JBo) 
3
Earl the Pearl (VPa) 
4
Colorado Blues (SRoc) 
5
Isabel (RSh) 
6
Samhain (RBr) 
7
Storm of Pearls (NHer) 
8
Cassiopeia (CRa) 
9
National Treasure (CBa) 
10
RE Viper Diamond (EBa) 
517.
Other Stock (36)
1
Butterscotch (BRa) 
2
Morning Sun (RBr) 
3
Quicksilver Ultraviolet (SLa) 
4
OTW Jake (JO') 
5
Goodfellas (RSh) 
6
Pluto (MSu) 
7
Babel (SLa) 
8
Pistol Pete (SRoc) 
9
Toronado (RBr) 
10
Pharoah's Reign (JBo) 
518.
Stakes: Stock Solid Color (29)
Champion: Aristocratic (Margaret Durka)
Reserve: Merl the Pearl (Valerie Parker)
Top 7: Ghost II (Renata Shura)
Top 7: Kingdom (Renata Shura)
Top 7: Toronado (Robin Briscoe)
Top 7: Admiral Byrd (Margaret Durka)
Top 7: Buffalo Bill (Margaret Durka)
519.
Stakes: Stock Pinto/App (40)
Champion: Showcase Showdown (Sara Roche)
Reserve: Prince Of Dreams (Margaret Durka)
Top 7: Golden Eye (Renata Shura)
Top 7: Odd Man Out (Marisa Spence)
Top 7: Pluto (Margaret Durka)
Top 7: PPS Masquerade (Amanda Reed)
Top 7: Appy (Marci Smith Driscoll)
520.
Thoroughbred/Standardbred (38)
1
Davidson (RBr) 
2
ADIOS (MSu) 
3
Red Letter Day (SRoc) 
4
Letters From Home (RBr) 
5
War Horse (ADu) 
6
Bullwhip Bill (KHa) 
7
Quicksilver (JBo) 
8
Charleston Mound (RSh) 
9
Neytiri (SLa) 
10
Jet Fire (JBo) 
521.
European Warmblood (32)
1
Divine Intervention (MRi) 
2
Atlantean Rhythm (NHer) 
3
Crofton Manor (RBr) 
4
Flambeau (SRoc) 
5
White Noise (CRa) 
6
Antheia (CRa) 
7
Lovesong (MEv) 
8
DeNiro (THe) 
9
Blunty (RSh) 
10
The Messenger (KJe) 
522.
Other Sport/Coaching (44)
1
Watermelon Twist (SRoc) 
2
X Static (VPa) 
3
Abbey Road (RSh) 
4
Paddington (MSm) 
5
Camelot (RSh) 
6
Sterling Disco (SLa) 
7
Little Brother (MRi) 
8
Sweet Sweet Sweetie (MSm) 
9
Dragon Master (MSu) 
10
Caramel Crunch (MSu) 
523.
Stakes: Sport Breeds (42)
Champion: ADIOS (Margaret Durka)
Reserve: X Static (Valerie Parker)
Top 7: Im no Consolation Prize (Abby Duclos)
Top 7: Red Letter Day (Sara Roche)
Top 7: Watermelon Twist (Sara Roche)
Top 7: Paparazzi (Jennifer Bolton)
Top 7: Flambeau (Sara Roche)
Top 7: StarFire (Jennifer Bolton)
524.
British Pony (38)
1
Sea Salt (SRoc) 
2
Tom Thumb (RSh) 
3
Lady Bug (MSu) 
4
Sublime (RSh) 
5
Merino (JO') 
6
Red Rocker Baron (RBr) 
7
Hit It (MRi) 
8
Tango (MSm) 
9
Soldier's Song (MRi) 
10
Strawberry Parfait (SHa) 
525.
Other Pony (51)
1
Fly By Night (SRoc) 
2
April (BRa) 
3
Eurwyn (JO') 
4
Navajo (MSm) 
5
Sophie (RSh) 
6
Snow Miser (VPa) 
7
Chalky Tommy (VPa) 
8
Lascaux's Painted Pony (MSm) 
9
Bon Appetit (RBr) 
10
Stealing Eden (SLa) 
526.
Stakes: Pony Breeds (23)
Champion: April (Beth Rappleyea)
Reserve: Simply Essential (Sara Roche)
Top 7: Nata's Gift (Valerie Parker)
Top 7: Eurwyn (Jill O'Connor)
Top 7: Sublime (Renata Shura)
Top 7: Merino (Jill O'Connor)
Top 7: Penobscot (Robin Briscoe)
527.
British Draft (29)
1
Eleanor (VPa) 
2
Clifton Park (RSh) 
3
Hercule (RSh) 
4
Colleen (VPa) 
5
Hewyl (RBr) 
6
BHR Pink Lady (JBo) 
7
California Dream (JBo) 
8
Delta Queen (THe) 
9
Aslan (JO') 
10
Arctic Desert (MSu) 
528.
Other Draft (33)
1
Honor Code (MSu) 
2
Siren (RSh) 
3
Sunshine on the Loch (RBr) 
4
Chocolate Chip Kiss (JBo) 
5
Vladimira (SRod) 
6
TMD Donder (KDo) 
7
Harvest Moon (CRa) 
8
Lacie (DBa) 
9
Wells Magic (ADu) 
10
Ichabod (RBr) 
529.
Stakes: Draft Breeds (25)
Champion: Eleanor (Valerie Parker)
Reserve: Mr. Mussleman (Margaret Durka)
Top 7: Clifton Park (Renata Shura)
Top 7: Thor (Renata Shura)
Top 7: PPS Lucky Find (Amanda Reed)
Top 7: Honor Code (Margaret Durka)
Top 7: Sara's Gemstone (Katy Schiller)
530.
Longear/Exotic (33)
1
Two Bar's Cactus (RBr) 
2
Funny Valentine (SWh) 
3
De Dandylion (JO') 
4
Silver Nugget (MSu) 
5
Loop de Loop (MRi) 
6
Biddy (MSm) 
7
JRW Arse Nil (SWh) 
8
Black Ruby (MSu) 
9
Eeyore (MDu) 
10
Gustopher (RBr) 
531.
Other Breed (20)
1
Admiral's Cove (MSu) 
2
Whistle Britches (RBr) 
3
Mi Amigo (RSh) 
4
Wild Fire (RSh) 
5
Caesar (JBo) 
6
Dundee (RBr) 
7
R.M.S A Thousand Years (ADu) 
8
Simon Tam (NHer) 
9
Silver chinook (MSu) 
10
Supernatural (ACa) 
532.
Stakes: Other Breeds (20)
Champion: Bidty (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Admiral's Cove (Margaret Durka)
Top 7: Dundee (Robin Briscoe)
Top 7: PPS Majestic Flight (Amanda Reed)
Top 7: Eeyore (Meagan Duclos)
Top 7: Whistle Britches (Robin Briscoe)
Top 7: Stripes (Jennifer Bolton)
533.
Light Foals (32)
1
Greeba (RSh) 
2
Miss Minx (RSh) 
3
Paisley (RBr) 
4
Arya (VPa) 
5
Tessa (JBo) 
6
Prime Jewel (MSu) 
7
Ascencion (JO') 
8
Zodiac Princess (MSu) 
9
Jedi (ADu) 
10
Psychic Dreams (CBa) 
534.
Stock Foals (35)
1
Lucky Little Lady (JO') 
2
Free Spirit (RSh) 
3
Sweet Caroline (RSh) 
4
Blaze (JBo) 
5
Shasta (RBr) 
6
Worgen (CBa) 
7
Flower Season (MRi) 
8
Artist"s Dynasty (MSu) 
9
stormy (DBa) 
10
Sparklin Gem (CRa) 
535.
Sport Foals (24)
1
Blue Angel (MSu) 
2
Art of Zen (NHer) 
3
Haxor (CRa) 
4
RE Zoonotic Fever (EBa) 
5
Sinta (TSi) 
6
Willow Rush (MSu) 
7
Peridot (TSi) 
8
RE Okefenokee Swamp (EBa) 
9
Silja (THe) 
10
Sliding Downward (MRi) 
536.
Pony Foals (18)
1
Sweetums (JBo) 
2
RE Jazzy Aristocrat (EBa) 
3
Cricket (SRod) 
4
Hansel (KJe) 
5
Stella (KJe) 
6
Sunspot (CRa) 
7
Tart (ADu) 
8
Shiny Bauble (CRa) 
9
Unseen Potentional (ADu) 
10
Macy (RBr) 
537.
Draft Foals (15)
1
BHR Little Lady (JBo) 
2
Cyra (JBo) 
3
Scotch Plaid (RBr) 
4
Julie's gift (RSh) 
5
Patchwork Parfait (THe) 
6
Our Eternal Flame (SWh) 
7
Landslide (ADu) 
8
Hank (ADu) 
9
Olympus (MDu) 
10
SCS Cookie Pie (SRod) 
538.
Exotic Foals (14)
1
Socket To Me (MSm) 
2
winchester (DBa) 
3
Apruary (CBa) 
4
Stripette (JBo) 
5
Henry (CRa) 
6
Wee Donk (JBo) 
7
Modestine (CBa) 
8
Siikri (TSi) 
9
Zinger (SWh) 
10
RE Gwana (EBa) 
539.
Other Foals (14)
1
Enchantress (MSu) 
2
High Cotton (BRa) 
3
High Flyer Andrews (RBr) 
4
Safra (RBr) 
5
Skjenna (THe) 
6
Mitten Kitten (NHer) 
7
Strawberry Shake (SWh) 
8
Once in a Blue Moon (MRi) 
9
Firefly Darkness (MRi) 
10
RE Snow Duster (EBa) 
540.
Stakes: Foals (38)
Champion: High Cotton (Beth Rappleyea)
Reserve: Enchantress (Margaret Durka)
Top 7: Greeba (Renata Shura)
Top 7: Velvet Smoke (Amanda Reed)
Top 7: Angus (Valerie Parker)
Top 7: Miss Minx (Renata Shura)
Top 7: Blue Angel (Margaret Durka)
Artist Resin Halter (Breed)
Judge: Katherine Dywer
601.
Arabian (23)
1
Khaleesi (DMi) 
2
Kirine (CRa) 
3
The Prophet (KCa) 
4
Khoisan (AWi) 
5
Unmei (RSt) 
6
Time Lord (AFi) 
7
Prince Hadeed (NSt) 
8
Khaptive Assassin (SMo) 
9
Batteries Not Included (TSi) 
10
Khatarina (DMi) 
602.
Morgan (17)
1
OTW Ransom (JO') 
2
Phazes of Godiva (AFi) 
3
UC Pandora (MEv) 
4
UVM Trophy (JO') 
5
Nicholane Owen (LNi) 
6
Executive Sweet (AWi) 
7
OTW Cadence (JO') 
8
Chocolate Decadence (DSt) 
9
RE Storm Hawk (EBa) 
10
Tara Blue Roslyn (NSt) 
603.
Gaited (15)
1
Smooth Operator (AWi) 
2
Hy-Tech Henny Penny (KCa) 
3
Shaman (SMo) 
4
Rainman (SMo) 
5
Sandman (SMo) 
6
Mr. 'Merica (SLa) 
7
Studio B (RSt) 
8
Pushing Tin (AWi) 
9
Clifton's Redeemer (KCa) 
10
Kiss Me Before You Go (MRi) 
604.
Spanish (24)
1
Luna (CCr) 
2
Sidewi