Southern New England Winter Round Up - Show Results

Were you an entrant at this show? If so, Sign In and your placings will be highlighted in the results.

March 9 - 10, 2019
Brenda Bednar, Show Holder
10 Meadow Rd
Spencer, MA

Entrants   

67
Ronald Bartholomew (RBa)
Rebecca Benisch (RBe)
Laura Bernardi (LBe)
Jennifer Bolton (JBo)
Robin Briscoe (RBr)
Shay Canfield (SCa)
Kathie Chouinard (KCh)
Hannah Clark (HCl)
Barbara Connors (BCo)
Jocelyn Cote (JCo)
Liesl Dalpe (LDa)
Linda Dean (LDe)
Elizabeth (Betsy) Denning (EDe)
Meagan Duclos (MDu)
Abby Duclos (ADu)
Katherine Dwyer (KDw)
Pauline Entin (PEn)
Joan Fauteux (JFa)
Anne Field (AFi)
Elizabeth Freeman (EFr)
Danelle Gatcombe (DGa)
Donna Gruhn (DGr)
Ann Harris (AHa)
Terry Heath (THe)
Stephanie Hicks (SHi)
Beth Hoffert (BHo)
Megan Humphrey (MHu)
Kc Jervis (KJe)
Maria Johnsenberg (MFi)
Michele Katz Grieder (MKa)
Ellen Kennedy (EKe)
Iva Kimmelman (IKi)
Carly Kudalis (CKu)
Melissa Lee (MLe)
Karen Lloyd (KLl)
Kelly Martin (KMa)
Danielle Miller (DMi)
Sharon Mossy (SMo)
Amanda Mount (AMo)
Stacylynn Mullady (SMu)
Lawrence Nichols (LNi)
Jill O'Connor (JO')
Briana Page (BPa)
Karen Pajak (KPa)
Paige Palen (PPa)
Lindy Pinkham (LPi)
Claudia Rallis (CRa)
Beth Rappleyea (BRa)
Amanda Reed (ARe)
Christina Riley (CRi)
Christine Robinson (CRo)
Sara Roche (SRo)
Laura Rock-Smith (LRo)
Carrie Rouillard (CRo)
Taylor Simpson (TSi)
Anna Smith (ASm)
Marci Smith Driscoll (MSm)
Corrie Soboda (McDermott) (CSo)
Marisa Spence (MEv)
Darleen Stoddard (DSt)
Anne Strieby Giles (ASt)
Nancy Timm (NTi)
Caprice Tondalo (CTo)
Patti Walbridge (PWa)
Devan Waskiewicz (DWa)
Linda White (LWh)
Victoria Wiggins (VWi)
Artist Resin - Breed
Judge: Laura Rock-Smith
1.
Sport Foals (8)
1
Dutch Treat (AHa) 
2
Fartin Martin (LWh) 
3
Solar Chrome (SMo) 
4
Elodie (HCl) 
5
Brains for Breakfast (LWh) 
6
Slim Shady (SMo) 
2.
Pony Foals (11)
1
Mickey (DMi) 
2
Rockinhorse Union Jack (ASt) 
3
PPR HOBGOBLIN (SHi) 
4
Tic-Tac (SMo) 
5
Tinker Toy (SMo) 
6
Aubry (CSo) 
3.
Draft Foals (7)
1
Frannie (AHa) 
2
Allagash (SMo) 
3
Bailey (MKa) 
4
Buster (LWh) 
5
Arielle (ASt) 
6
Eris (HCl) 
4.
Stock Foals (9)
1
Rocky (DWa) 
2
Misi (TSi) 
3
Pepino (SMo) 
4
Handsome Ralph (ASt) 
5
Kull The Conqueror (BRa) 
6
Moonshine In My Tea (LBe) 
5.
Spanish/Gaited Foals (1)
1
Kateri (SMo) 
6.
Light Foals (6)
1
OSS Free and Away (EDe) 
2
Kharmel Cheesecake (DMi) 
3
Fruitloop (LWh) 
4
OTW Lizabeth (JO') 
5
The Hash Slinging Slasher (TSi) 
6
Heart of Marvel (TSi) 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (3)
1
Jolt to the Senses (SMo) 
2
Bellatrix (TSi) 
3
Bear (SMo) 
8.
Fantasy Foals (0)
 
Foal Championship (13)
Champion: Mickey (Danielle Miller)
Reserve: Dutch Treat (Ann Harris)
1.
Thoroughbred/Standardbred (10)
1
MI Swoon Song (IKi) 
2
Noble Elegance (SMo) 
3
Just Beachy (AHa) 
4
Orion (SMo) 
5
Interstellar (SMo) 
6
Drop Dead Red (SMo) 
2.
European Warmblood (20)
1
Flight Path (KMa) 
2
Mack Daddy (SMo) 
3
Eira (SMo) 
4
Samurai (SMo) 
5
Crescendo (RBr) 
6
Darius (MKa) 
3.
Other Warmblood (5)
1
Mozart (SMo) 
2
Occobbin (BHo) 
3
You Tube (EDe) 
4
Diplomatic Immunity (LBe) 
5
Nadja (BHo) 
4.
Other Sport Breeds (17)
1
Willow (MSm) 
2
W-A-V Midas (LDe) 
3
FVS Toxic Impression (AMo) 
4
Ernest (JO') 
5
Drambuie (DMi) 
6
Rumor Hazit (BRa) 
5.
Other Coaching Breeds (11)
1
Phaustino (BRa) 
2
Captain Rosefall (TSi) 
3
Jules (ASt) 
4
Inigo Montoya (DSt) 
5
Kildalton Countess (BRa) 
6
Impatient Patient (LWh) 
 
Sport Championship (10)
Champion: Phaustino (Beth Rappleyea)
Reserve: MI Swoon Song (Iva Kimmelman)
6.
British Pony Breeds (24)
1
Tora the Grey (ASt) 
2
Highland Heather (ASt) 
3
Princess Munchkin (ASt) 
4
Outrider (HCl) 
5
Rockinhorse Wild Rose (ASt) 
6
Phantasmal (LBe) 
7.
Other European Pony Breeds (5)
1
Dahlia (AHa) 
2
PPR Dun It (SHi) 
3
Eli (LBe) 
4
Biszkopt (DMi) 
5
Tabitha (MKa) 
8.
Other Pony Breed - Pure (10)
1
Luka (DSt) 
2
Cruella DeVil (KCh) 
3
Hillary (DMi) 
4
Wintergreen (MSm) 
5
Apricot (LBe) 
6
PPR Cutie Pie (SHi) 
9.
Other Pony Breed - Part (6)
1
Fizzing Whizbee (KMa) 
2
Molten Defiance (SMo) 
3
SNM Funky Diva (BRa) 
4
Farrah (MKa) 
5
Adalon (LBe) 
6
Pippa (TSi) 
 
Pony Championship (8)
Champion: Dahlia (Ann Harris)
Reserve: Tora the Grey (Anne Strieby Giles)
10.
British Draft Breeds (13)
1
Aethelstan (ASt) 
2
Val (AHa) 
3
Evander (MKa) 
4
Shannon (HCl) 
5
Zenith (SMo) 
6
Twinkle Toe Joe (DMi) 
11.
Other European Draft Breeds (26)
1
Oliver (TSi) 
2
Yvette (AHa) 
3
Atomic Heartbreaker (SMo) 
4
Hodor (TSi) 
5
Beatrice (LWh) 
6
Reese (HCl) 
12.
Other Draft Breeds - Pure (9)
1
Russkaya (EDe) 
2
Broadway the Hard Way (KCh) 
3
Stargazer (SMo) 
4
Painted Dreams (SMo) 
5
Fortune Hunter (BRa) 
6
Amethyst (BHo) 
13.
Other Draft Breeds - Part (6)
1
Epicenter (SMo) 
2
Mojo Jojo (SMo) 
3
Ro-Nal (EDe) 
4
W-A-V Benny B Bad (LDe) 
5
Heavy Doody (LWh) 
6
Camaro (EDe) 
 
Draft Championship (8)
Champion: Aethelstan (Anne Strieby Giles)
Reserve: Epicenter (Sharon Mossy)
14.
Appaloosa (11)
1
Frenemy (AHa) 
2
The Mistress (LBe) 
3
SweeTart (DSt) 
4
Sadie (BHo) 
5
Shez Smokin' Hot (SMo) 
6
M I Strange Brew (IKi) 
15.
Paint (18)
1
Lonesome Dove (SMo) 
2
Down Home Chrome (DSt) 
3
Sheza Paint by Numbers (DMi) 
4
Rosie (SMo) 
5
FVS Lace 'Em Up (AMo) 
6
Zoom! (LWh) 
16.
Quarter Horse (21)
1
Vigilant Star (SMo) 
2
Mr. Joe Lonesome (AHa) 
3
Sweet Parr T (DMi) 
4
Phantom (SMo) 
5
Queen City Cowgirl (SMo) 
6
Bouncing Betty Bar (BHo) 
17.
Mustang (18)
1
FVS Kanatase (AMo) 
2
W-A-V Shady Lady (LDe) 
3
War Story (AHa) 
4
Radar (SMo) 
5
Ghetto Master Fly (LWh) 
6
FVS Mirrodin (AMo) 
18.
Other Stock Breeds (7)
1
Fault Line (SMo) 
2
Rachmaninov (HCl) 
3
W-A-V Bad Moon Rising (LDe) 
4
FVS Miss Mae I (AMo) 
5
Spa Day (CRi) 
6
Sunny Summer Days (HCl) 
 
Stock Championship (10)
Champion: Frenemy (Ann Harris)
Reserve: FVS Kanatase (Amanda Mount)
19.
American Gaited Breeds (17)
1
Shaman (SMo) 
2
Rebel Spot (SMo) 
3
EH Midsummer Nights Dream (EFr) 
4
Emotionally Jaded (DMi) 
5
24 Carat (SMo) 
6
Hitman (SMo) 
20.
Arabian (21)
1
Prince Ali (DSt) 
2
Tamina (SMo) 
3
Khambat Dancer (BHo) 
4
Hearts a Fire (CSo) 
5
Zing! (MKa) 
6
Kharma Zaafirah (DMi) 
21.
Part Arabian (9)
1
Classical Elegance (CSo) 
2
Moon Warrior (SMo) 
3
Part Time (EDe) 
4
Kensington's Khabernet (DMi) 
5
Maxine (LWh) 
6
Athena (LBe) 
22.
Morgan (16)
1
OTW Ransom (JO') 
2
OTW Mary Mary (JO') 
3
UVM Trophy (JO') 
4
Ventus (SMo) 
5
Elf Hollow Sin-sational (EFr) 
6
Chocolate Decadence (DSt) 
23.
Spanish/Other Gaited (23)
1
High Flyin' (SMo) 
2
Narciso (CRi) 
3
Ardiente (BRa) 
4
Dario (KMa) 
5
Xileanana (BHo) 
6
Anduril (BRa) 
24.
Other Light Breeds (12)
1
Labwa (BHo) 
2
Easy Does It (DWa) 
3
Ghost (LWh) 
4
Impulse (SMo) 
5
JW Astronomically (KCh) 
6
Red Zone (LWh) 
 
Light Championship (12)
Champion: High Flyin' (Sharon Mossy)
Reserve: Labwa (Beth Hoffert)
25.
Long-Ears (15)
1
Polly Pickle (CRi) 
2
Bella (SMo) 
3
Bulls Eye Bandit (LWh) 
4
Thumbelina (LNi) 
5
W-A-V Kristobell (LDe) 
6
Pauline (DSt) 
26.
Exotics (4)
1
Dustin (MKa) 
2
W-A-V Fanny (LDe) 
3
Zarona (CSo) 
4
Ima Fleabag (LWh) 
27.
Gypsy Vanner (10)
1
Hurricane Alley (KCh) 
2
Casey J. (CRi) 
3
Gypsy (BRa) 
4
PPR Tiny Tot (SHi) 
5
Bodhisattva (AHa) 
6
Anya (LWh) 
28.
Other Pure Breeds (11)
1
Bad Romance (ASt) 
2
Heart Throb Rob (SMo) 
3
W-A-V Thunder Road (LDe) 
4
Jimmy Choo (DMi) 
5
Lego (SMo) 
6
Clonnoneen Vidalia (BRa) 
29.
Other Half/Part-Bred/Grades (5)
1
K2 (AHa) 
2
Guinness (SMo) 
3
Ransom Paycheck (SMo) 
4
Powder Keg (HCl) 
5
Maybelline (SMo) 
 
Other Breeds Championship (10)
Champion: Polly Pickle (Christina Riley)
Reserve: Bad Romance (Anne Strieby Giles)
 
Overall Grand Championship (14)
Champion: Aethelstan (Anne Strieby Giles)
Reserve: Mickey (Danielle Miller)
Artist Resin - Workmanship
Judge: Shay Canfield
1.
Sport Foals (8)
1
Solar Chrome (SMo) 
2
Fartin Martin (LWh) 
3
Slim Shady (SMo) 
4
Dutch Treat (AHa) 
5
Brains for Breakfast (LWh) 
6
Elodie (HCl) 
2.
Pony Foals (11)
1
Mickey (DMi) 
2
Tator Tot (SMo) 
3
Tinker Toy (SMo) 
4
Peaches (LBe) 
5
Rockinhorse Union Jack (ASt) 
6
Tic-Tac (SMo) 
3.
Draft Foals (7)
1
Buster (LWh) 
2
Allagash (SMo) 
3
Arielle (ASt) 
4
Bailey (MKa) 
5
Frannie (AHa) 
6
Eris (HCl) 
4.
Stock Foals (9)
1
Handsome Ralph (ASt) 
2
Misi (TSi) 
3
Moonshine In My Tea (LBe) 
4
Pepino (SMo) 
5
Kull The Conqueror (BRa) 
6
Rocky (DWa) 
5.
Spanish/Gaited Foals (1)
1
Kateri (SMo) 
6.
Light Foals (6)
1
Kharmel Cheesecake (DMi) 
2
OTW Lizabeth (JO') 
3
OSS Free and Away (EDe) 
4
The Hash Slinging Slasher (TSi) 
5
Heart of Marvel (TSi) 
6
Fruitloop (LWh) 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (3)
1
Jolt to the Senses (SMo) 
2
Bellatrix (TSi) 
3
Bear (SMo) 
8.
Fantasy Foals (1)
1
Firefly (LWh) 
 
Foal Championship (14)
Champion: Jolt to the Senses (Sharon Mossy)
Reserve: Mickey (Danielle Miller)
1.
Thoroughbred/Standardbred (10)
1
Just Beachy (AHa) 
2
Savoir Faire (BRa) 
3
MI Swoon Song (IKi) 
4
Interstellar (SMo) 
5
Orion (SMo) 
6
One Quiet Cove (MKa) 
2.
European Warmblood (20)
1
Eira (SMo) 
2
Flight Path (KMa) 
3
Poseidon's Gift (SMo) 
4
Genevieve (BRa) 
5
Brigid (EDe) 
6
Jester (CRi) 
3.
Other Warmblood (5)
1
Mozart (SMo) 
2
Nadja (BHo) 
3
Occobbin (BHo) 
4
Diplomatic Immunity (LBe) 
5
You Tube (EDe) 
4.
Other Sport Breeds (17)
1
Ernest (JO') 
2
FVS Sapar (AMo) 
3
Willow (MSm) 
4
W-A-V Midas (LDe) 
5
Nova Fusion (LWh) 
6
Sultan (CRi) 
5.
Other Coaching Breeds (11)
1
Phaustino (BRa) 
2
Hazelnut (BHo) 
3
Daphne (MKa) 
4
Kildalton Countess (BRa) 
5
Camelot (SMo) 
6
Jules (ASt) 
 
Sport Championship (10)
Champion: Eira (Sharon Mossy)
Reserve: Just Beachy (Ann Harris)
6.
British Pony Breeds (24)
1
Phantasmal (LBe) 
2
Puck (CRi) 
3
Highland Heather (ASt) 
4
Selene (LBe) 
5
Trilby (MKa) 
6
McLovin' (SMo) 
7.
Other European Pony Breeds (5)
1
Eli (LBe) 
2
Biszkopt (DMi) 
3
Tabitha (MKa) 
4
Dahlia (AHa) 
5
PPR Dun It (SHi) 
8.
Other Pony Breed - Pure (10)
1
Apricot (LBe) 
2
She's A Firecracker (JO') 
3
Have a Taco (MSm) 
4
Wintergreen (MSm) 
5
Hillary (DMi) 
6
PPR Cutie Pie (SHi) 
9.
Other Pony Breed - Part (6)
1
Adalon (LBe) 
2
Molten Defiance (SMo) 
3
Farrah (MKa) 
4
Pippa (TSi) 
5
Fizzing Whizbee (KMa) 
6
SNM Funky Diva (BRa) 
 
Pony Championship (8)
Champion: Apricot (Laura Bernardi)
Reserve: Phantasmal (Laura Bernardi)
10.
British Draft Breeds (13)
1
Twinkle Toe Joe (DMi) 
2
Aethelstan (ASt) 
3
Val (AHa) 
4
Thor Odinson (TSi) 
5
Shannon (HCl) 
6
Evander (MKa) 
11.
Other European Draft Breeds (26)
1
Oliver (TSi) 
2
Brewski (SMo) 
3
Yvette (AHa) 
4
Hercules (MHu) 
5
Hodor (TSi) 
6
Hollybeam Braveheart (BCo) 
12.
Other Draft Breeds - Pure (9)
1
Amethyst (BHo) 
2
Black Friday (BHo) 
3
Apollonia (HCl) 
4
Broadway the Hard Way (KCh) 
5
Painted Dreams (SMo) 
6
Fortune Hunter (BRa) 
13.
Other Draft Breeds - Part (6)
1
Epicenter (SMo) 
2
Heavy Doody (LWh) 
3
Mojo Jojo (SMo) 
4
Ro-Nal (EDe) 
5
W-A-V Benny B Bad (LDe) 
6
Camaro (EDe) 
 
Draft Championship (8)
Champion: Oliver (Taylor Simpson)
Reserve: Twinkle Toe Joe (Danielle Miller)
14.
Appaloosa (11)
1
Wa Wa (EDe) 
2
Sadie (BHo) 
3
Frenemy (AHa) 
4
Make A Buck (HCl) 
5
Shez Smokin' Hot (SMo) 
6
M I Strange Brew (IKi) 
15.
Paint (18)
1
Zips Myth Zapper (CSo) 
2
Sheza Paint by Numbers (DMi) 
3
NLF Ima Chickadee (LNi) 
4
Rosie (SMo) 
5
Constellation (SMo) 
6
Down Home Chrome (DSt) 
16.
Quarter Horse (21)
1
Bouncing Betty Bar (BHo) 
2
Sweet Parr T (DMi) 
3
Snowmaggedon (ASt) 
4
Queen City Cowgirl (SMo) 
5
MI The Finest Hour (IKi) 
6
Vigilant Star (SMo) 
17.
Mustang (18)
1
Turpentine (MKa) 
2
FVS Kanatase (AMo) 
3
FVS Mirrodin (AMo) 
4
W-A-V Shady Lady (LDe) 
5
Kaetenay (BRa) 
6
Coyote (SMo) 
18.
Other Stock Breeds (7)
1
W-A-V Bad Moon Rising (LDe) 
2
Spa Day (CRi) 
3
Fault Line (SMo) 
4
FVS Miss Mae I (AMo) 
5
Rachmaninov (HCl) 
6
Sunny Summer Days (HCl) 
 
Stock Championship (10)
Champion: Turpentine (Michele Katz Grieder)
Reserve: Bouncing Betty Bar (Beth Hoffert)
19.
American Gaited Breeds (17)
1
Shaman (SMo) 
2
Emotionally Jaded (DMi) 
3
Jasper (KMa) 
4
Rebel Spot (SMo) 
5
Ironman (SMo) 
6
Kiss Like Sangria (ASt) 
20.
Arabian (21)
1
Kharma Zaafirah (DMi) 
2
Prince Ali (DSt) 
3
Polaris (SMo) 
4
Banner (KCh) 
5
Tamina (SMo) 
6
Khambat Dancer (BHo) 
21.
Part Arabian (7)
1
Part Time (EDe) 
2
Kensington's Khabernet (DMi) 
3
Moon Warrior (SMo) 
4
Athena (LBe) 
5
Maxine (LWh) 
6
Classical Elegance (CSo) 
22.
Morgan (16)
1
EH Midnight Masquerade (EFr) 
2
Monarch (BHo) 
3
Chocolate Decadence (DSt) 
4
Born to Boogie (KCh) 
5
Elf Hollow Sin-sational (EFr) 
6
Rum Brook Cappuccino (KCh) 
23.
Spanish/Other Gaited (24)
1
Dario (KMa) 
2
Máximo (CRi) 
3
Xileanana (BHo) 
4
Ardiente (BRa) 
5
Anduril (BRa) 
6
Viaje Loco (MHu) 
24.
Other Light Breeds (12)
1
Labwa (BHo) 
2
Fjord (EDe) 
3
Impulse (SMo) 
4
Marojiwoo (BHo) 
5
Easy Does It (DWa) 
6
Hermosa Diosa (TSi) 
 
Light Championship (12)
Champion: Dario (Kelly Martin)
Reserve: Labwa (Beth Hoffert)
25.
Long-Ears (15)
1
Polly Pickle (CRi) 
2
Bella (SMo) 
3
Pauline (DSt) 
4
Hazelnut (MSm) 
5
Corporal Cupcake (BRa) 
6
Panzy (BHo) 
26.
Exotics (4)
1
Dustin (MKa) 
2
W-A-V Fanny (LDe) 
3
Ima Fleabag (LWh) 
4
Zarona (CSo) 
27.
Gypsy Vanner (11)
1
Bad Romance (ASt) 
2
Heart Throb Rob (SMo) 
3
Lego (SMo) 
4
Denny (MKa) 
5
Jimmy Choo (DMi) 
6
Clonnoneen Vidalia (BRa) 
28.
Other Pure Breeds (10)
1
Gypsy (BRa) 
2
Bodhisattva (AHa) 
3
Hurricane Alley (KCh) 
4
Poncho (ASt) 
5
Casey J. (CRi) 
6
Honey (SMo) 
29.
Other Half/Part-Bred/Grades (5)
1
Maybelline (SMo) 
2
K2 (AHa) 
3
Ransom Paycheck (SMo) 
4
Guinness (SMo) 
5
Powder Keg (HCl) 
 
Other Breeds Championship (10)
Champion: Polly Pickle (Christina Riley)
Reserve: Dustin (Michele Katz Grieder)
30.
Winged Fantasy (3)
1
Hell's Inferno (LWh) 
2
Angusta Ad Augusta (HCl) 
3
W-A-V Scarlett Devil (LDe) 
31.
Non-Winged Fantasy (5)
1
Orion (CRi) 
2
Maleficent (LBe) 
3
Aether (LWh) 
4
Khaleesi (LBe) 
5
Valhalla (LBe) 
32.
Other Fantasy Equines (2)
1
Stryker (LWh) 
2
Rig R Mortis (LWh) 
33.
Decorators (2)
1
Capt'n Peggy (CRi) 
2
Rocking Horse (BRa) 
 
Fantasy Championship (8)
Champion: Capt'n Peggy (Christina Riley)
Reserve: Hell's Inferno (Linda White)
 
Overall Grand Championship (16)
Champion: Oliver (Taylor Simpson)
Reserve: Eira (Sharon Mossy)
Customized Halter - Breed
Judge: Maria Firstenberg
1.
Sport Foals (12)
1
Kelty (MSm) 
2
Gabriel (CSo) 
3
Fibonacci (BCo) 
4
Erelin (TSi) 
5
Jackson Foal (MSm) 
6
Irish Brogue (BCo) 
2.
Pony Foals (6)
1
Yurio (TSi) 
2
Kristoff (KMa) 
3
Sirius (BCo) 
4
Tucker (CSo) 
5
Melange (RBa) 
6
Biscuit (BCo) 
3.
Draft Foals (5)
1
Inkling (MKa) 
2
Speedy Delivery (CRi) 
3
Bruno (MDu) 
4
Feather (CSo) 
5
Barley (MKa) 
4.
Stock Foals (11)
1
Alexi's Dream (LWh) 
2
Rascal (ASt) 
3
Hermione (CSo) 
4
One Beer (MKa) 
5
PPR JILEY (SHi) 
6
Shiloh (HCl) 
5.
Spanish/Gaited Foals (4)
1
Splash (CSo) 
2
Stike a Pose (ADu) 
3
One Scotch (MKa) 
4
Vogue (ADu) 
6.
Light Foals (8)
1
Mischief (CSo) 
2
Dahlia (BCo) 
3
Liling (BCo) 
4
Mochaccino (KCh) 
5
Whippoorwill Drop Dead Fred (BRa) 
6
Kung Fu Homer (SCa) 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (11)
1
Zahara (CSo) 
2
Myka (BCo) 
3
Chloe (CSo) 
4
The Heartbreak Kid (CSo) 
5
Pluot (MKa) 
6
Misa (TSi) 
8.
Fantasy Foals (0)
 
Foal Championship (14)
Champion: Gabriel (Corrie Soboda (McDermott))
Reserve: Yurio (Taylor Simpson)
1.
Thoroughbred/Standardbred (9)
1
Message in the Sand (MSm) 
2
Lumiere (MKa) 
3
Tweetybird (BCo) 
4
Treasure (BCo) 
5
Pepperoani (SCa) 
6
Pharoah's Storm (CSo) 
2.
European Warmblood (11)
1
Bossinova (TSi) 
2
Payton Place (BRa) 
3
Copic (MKa) 
4
Captivate (BRa) 
5
Rorschach (HCl) 
6
Mythelius (EDe) 
3.
Other Warmblood (8)
1
Shenandoah Sunrise (MSm) 
2
Preferred Stock (LDe) 
3
Velocet (RBr) 
4
Nikolai (BCo) 
5
FVS Throw Away the Key (AMo) 
6
Zinnia (BCo) 
4.
Other Sport Breeds (7)
1
W-A-V Speckled Ivory (LDe) 
2
Pearlhunter Phin (SCa) 
3
Ivan Ahad Enough Sleep (SCa) 
4
Hopscotch (CRi) 
5
Mortimer (BCo) 
6
Bridget Jones (MKa) 
5.
Other Coaching Breeds (8)
1
Accountabilibuddy (SCa) 
2
Jannicke (BCo) 
3
Fränz (CRi) 
4
Floki (ASt) 
5
Gyrfalcon (HCl) 
6
Raisin' Cain (DSt) 
 
Sport Championship (10)
Champion: Message in the Sand (Marci Smith Driscoll)
Reserve: Shenandoah Sunrise (Marci Smith Driscoll)
6.
British Pony Breeds (13)
1
Castan (CSo) 
2
Hash Brown (MKa) 
3
Isla (CSo) 
4
Tootsie Roll (DSt) 
5
Nessa (MKa) 
6
TumTum (CRi) 
7.
Other European Pony Breeds (8)
1
Snickers (HCl) 
2
Garrick (HCl) 
3
Elsa (KMa) 
4
Fluffernutter (DSt) 
5
Marshmellow Farts (SCa) 
6
W-A-V Solvejo (LDe) 
8.
Other Pony Breed - Pure (6)
1
Granby (CSo) 
2
Meiria (TSi) 
3
Zeke (ADu) 
4
Pika (LWh) 
5
Toby Mojave (SCa) 
6
Kaboom (RBr) 
9.
Other Pony Breed - Part (5)
1
Ludakriss (KMa) 
2
Ghostly Gretel (BCo) 
3
Aella (BCo) 
4
Cledwyn (CSo) 
5
Mean Pony Horn (SCa) 
 
Pony Championship (8)
Champion: Snickers (Hannah Clark)
Reserve: Ludakriss (Kelly Martin)
10.
British Draft Breeds (14)
1
Hollybeam Oberon (BCo) 
2
Cleopatra (MKa) 
3
Goliath (CRi) 
4
Drambuie (BRa) 
5
Ridley (MKa) 
6
Rebecca (BCo) 
11.
Other European Draft Breeds (9)
1
King Ziggy (SCa) 
2
Boromir (TSi) 
3
Alistair (BCo) 
4
Bam Bam (MKa) 
5
Prince Poppycock (TSi) 
6
R.M.S New Parent Life (ADu) 
12.
Other Draft Breeds - Pure (5)
1
Lito (MKa) 
2
Wedgie (EKe) 
3
Akuma (TSi) 
4
Sugar B (HCl) 
5
FVS Total Eclipse (AMo) 
13.
Other Draft Breeds - Part (5)
1
Mesmer Eyes (SCa) 
2
Tick Tock Pocket Watch (BRa) 
3
Big Shotta Spot (HCl) 
4
Daisy (BCo) 
5
Red Dancer (EKe) 
 
Draft Championship (8)
Champion: Hollybeam Oberon (Barbara Connors)
Reserve: Mesmer Eyes (Shay Canfield)
14.
Appaloosa (16)
1
Rhymenocerous (SCa) 
2
M I Chief Seattle (IKi) 
3
Uno (MKa) 
4
DS Cherokee Sundance (DSt) 
5
Kiss My Grass (LWh) 
6
W-A-V Moon Pie (LDe) 
15.
Paint (7)
1
Riptide (MSm) 
2
M I Incantation (IKi) 
3
Rainy Day Genius (LWh) 
4
Out of my Mind (ADu) 
5
Flashpan (CRo) 
6
Chowderhead (BCo) 
16.
Quarter Horse (17)
1
Ravenel (TSi) 
2
PPR Josh (SHi) 
3
Golden Chaos (MHu) 
4
Marilyn (CSo) 
5
Gutbuster (LWh) 
6
Mango Man (DSt) 
17.
Mustang (9)
1
Tripod (DSt) 
2
Hell on the Heart (CSo) 
3
Meggie (MKa) 
4
Gossamer Goose (SCa) 
5
Zeus (CRi) 
6
W-A-V Loose Cannon (LDe) 
18.
Other Stock Breeds (9)
1
Fudge River (HCl) 
2
W-A-V Indian Outlaw (LDe) 
3
Hila (TSi) 
4
Chromie is my Homie (ADu) 
5
Flick (MKa) 
6
Mika (EDe) 
 
Stock Championship (10)
Champion: Ravenel (Taylor Simpson)
Reserve: Rhymenocerous (Shay Canfield)
19.
American Gaited Breeds (9)
1
First Edition (MHu) 
2
Volantis (TSi) 
3
Hollywood (BRa) 
4
Stole Your Spot (BCo) 
5
Livesey (CSo) 
6
Hot Flash (MKa) 
20.
Arabian (9)
1
Anazeh (BRa) 
2
Ivanka (MKa) 
3
Butter Bunny (SCa) 
4
Guenhwyvar (LBe) 
5
W-A-V Jameela (LDe) 
6
Kuldahar (LBe) 
21.
Part Arabian (3)
1
Kaelar (LBe) 
2
Clarion (KCh) 
3
Dr. Who (TSi) 
22.
Morgan (6)
1
Jareth (CRi) 
2
Jacksyn (MKa) 
3
Princess Buttercup (DSt) 
4
Maestro's Echo (BCo) 
5
Equinox Bossanova (KCh) 
6
Rise (MKa) 
23.
Spanish/Other Gaited (22)
1
Almeria (CSo) 
2
Forty Albee (MKa) 
3
Emilio de Redondelos (BRa) 
4
Francesca (CRo) 
5
Bhut Joloka (BCo) 
6
Lancelot (CRi) 
24.
Other Light (5)
1
Baloo (BCo) 
2
Mickelson (MKa) 
3
Averti (TSi) 
4
Mine Now (SCa) 
5
Hawt Latte (KCh) 
 
Light Championship (12)
Champion: Anazeh (Beth Rappleyea)
Reserve: Baloo (Barbara Connors)
25.
Long-Ears (15)
1
GURDY (KCh) 
2
Trixie (ASt) 
3
Magic Flute (DWa) 
4
Gigabite (HCl) 
5
Tchotchke (CRi) 
6
Terawatt (HCl) 
26.
Exotics (3)
1
Aneela (BCo) 
2
W-A-V Etosha (LDe) 
3
Pegi Soo (CSo) 
27.
Gypsy Vanner (4)
1
Pink Rose (BCo) 
2
Highlander (BCo) 
3
Mystic Warrior (ADu) 
4
Dragonfly (CRi) 
28.
Other Pure Breeds (4)
1
Puffball (BCo) 
2
Khoomei (RBr) 
3
Alfrofaxi (BCo) 
4
Kindle (MKa) 
29.
Other Half/Part-Bred/Grades (5)
1
Thunderbum (SCa) 
2
Selita (MKa) 
3
Reeva (LWh) 
4
Catman (SCa) 
5
Pale Face (ADu) 
 
Other Breeds Championship (10)
Champion: GURDY (Kathie Chouinard)
Reserve: Thunderbum (Shay Canfield)
 
Overall Grand Championship (14)
Champion: Snickers (Hannah Clark)
Reserve: Anazeh (Beth Rappleyea)
Customized Halter - Workmanship
Judge: Beth Hoffert
1.
Sport Foals (12)
1
Gabriel (CSo) 
2
Jackson Foal (MSm) 
3
Kelty (MSm) 
4
Fibonacci (BCo) 
5
MWVavoom (CRo) 
6
Erelin (TSi) 
2.
Pony Foals (6)
1
Kristoff (KMa) 
2
Yurio (TSi) 
3
Sirius (BCo) 
4
Biscuit (BCo) 
5
Tucker (CSo) 
6
Melange (RBa) 
3.
Draft Foals (5)
1
Inkling (MKa) 
2
Speedy Delivery (CRi) 
3
Bruno (MDu) 
4
Feather (CSo) 
5
Barley (MKa) 
4.
Stock Foals (11)
1
Hermione (CSo) 
2
Drop cloth Jazz (MKa) 
3
George (MDu) 
4
Rascal (ASt) 
5
Alexi's Dream (LWh) 
6
Shiloh (HCl) 
5.
Spanish/Gaited Foals (4)
1
Splash (CSo) 
2
One Scotch (MKa) 
3
Stike a Pose (ADu) 
4
Vogue (ADu) 
6.
Light Foals (8)
1
Mischief (CSo) 
2
Mochaccino (KCh) 
3
Aranea (TSi) 
4
Kung Fu Homer (SCa) 
5
Dahlia (BCo) 
6
Whippoorwill Drop Dead Fred (BRa) 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (11)
1
The Heartbreak Kid (CSo) 
2
Tator Tot (SCa) 
3
Pluot (MKa) 
4
Myka (BCo) 
5
Misa (TSi) 
6
Chloe (CSo) 
8.
Fantasy Foals (2)
1
Storm Chaser (CSo) 
2
Chur Nose Spray (MSm) 
 
Foal Championship (16)
Champion: The Heartbreak Kid (Corrie Soboda (McDermott))
Reserve: Gabriel (Corrie Soboda (McDermott))
1.
Thoroughbred/Standardbred (9)
1
Pepperoani (SCa) 
2
Message in the Sand (MSm) 
3
Tweetybird (BCo) 
4
Pharoah's Storm (CSo) 
5
Lumiere (MKa) 
6
Treasure (BCo) 
2.
European Warmblood (11)
1
Payton Place (BRa) 
2
Captivate (BRa) 
3
Mythelius (EDe) 
4
Bossinova (TSi) 
5
Eriksson Silver (ASt) 
6
Rorschach (HCl) 
3.
Other Warmblood (8)
1
Shenandoah Sunrise (MSm) 
2
Preferred Stock (LDe) 
3
Zinnia (BCo) 
4
Velocet (RBr) 
5
FVS Throw Away the Key (AMo) 
6
Nikolai (BCo) 
4.
Other Sport Breeds (7)
1
W-A-V Speckled Ivory (LDe) 
2
Mortimer (BCo) 
3
Hopscotch (CRi) 
4
Bridget Jones (MKa) 
5
Ivan Ahad Enough Sleep (SCa) 
6
Deslauriers (BRa) 
5.
Other Coaching Breeds (8)
1
Snap Apple Night (RBr) 
2
Accountabilibuddy (SCa) 
3
Jannicke (BCo) 
4
Raisin' Cain (DSt) 
5
Flynn (HCl) 
6
Floki (ASt) 
 
Sport Championship (10)
Champion: W-A-V Speckled Ivory (Linda Dean)
Reserve: Payton Place (Beth Rappleyea)
6.
British Pony Breeds (13)
1
Jellybean (DSt) 
2
Tootsie Roll (DSt) 
3
Hash Brown (MKa) 
4
Pippa (MKa) 
5
Isla (CSo) 
6
TumTum (CRi) 
7.
Other European Pony Breeds (8)
1
Elsa (KMa) 
2
Snickers (HCl) 
3
Garrick (HCl) 
4
Ymur (DSt) 
5
W-A-V Solvejo (LDe) 
6
Fluffernutter (DSt) 
8.
Other Pony Breed - Pure (6)
1
Toby Mojave (SCa) 
2
Meiria (TSi) 
3
Pika (LWh) 
4
Zeke (ADu) 
5
Kaboom (RBr) 
6
Granby (CSo) 
9.
Other Pony Breed - Part (5)
1
Ludakriss (KMa) 
2
Mean Pony Horn (SCa) 
3
Aella (BCo) 
4
Cledwyn (CSo) 
5
Ghostly Gretel (BCo) 
 
Pony Championship (8)
Champion: Ludakriss (Kelly Martin)
Reserve: Elsa (Kelly Martin)
10.
British Draft Breeds (10)
1
Hollybeam Oberon (BCo) 
2
Brookside Excaliber (ADu) 
3
Sherman (TSi) 
4
Red Top Striker (ADu) 
5
Red Top Victoria (ADu) 
6
Goliath (CRi) 
11.
Other European Draft Breeds (9)
1
Scooter Buddy (SCa) 
2
R.M.S New Parent Life (ADu) 
3
King Ziggy (SCa) 
4
Boromir (TSi) 
5
Decatur (CSo) 
6
Alistair (BCo) 
12.
Other Draft Breeds - Pure (5)
1
Sugar B (HCl) 
2
Akuma (TSi) 
3
Lito (MKa) 
4
Wedgie (EKe) 
5
FVS Total Eclipse (AMo) 
13.
Other Draft Breeds - Part (5)
1
Mesmer Eyes (SCa) 
2
Tick Tock Pocket Watch (BRa) 
3
Daisy (BCo) 
4
Big Shotta Spot (HCl) 
5
Red Dancer (EKe) 
 
Draft Championship (8)
Champion: Hollybeam Oberon (Barbara Connors)
Reserve: Sugar B (Hannah Clark)
14.
Appaloosa (16)
1
Rhymenocerous (SCa) 
2
DS Cherokee Sundance (DSt) 
3
Kiss My Grass (LWh) 
4
W-A-V Moon Pie (LDe) 
5
The Emancipation of Mimi (MKa) 
6
M I Chief Seattle (IKi) 
15.
Paint (7)
1
Riptide (MSm) 
2
M I Incantation (IKi) 
3
Rainy Day Genius (LWh) 
4
Heart on my Sleeve (MHu) 
5
Chowderhead (BCo) 
6
Flashpan (CRo) 
16.
Quarter Horse (17)
1
Ravenel (TSi) 
2
PPR Josh (SHi) 
3
Blonde Roast (MKa) 
4
Doppler Effect (LWh) 
5
Gutbuster (LWh) 
6
Marilyn (CSo) 
17.
Mustang (9)
1
Zeus (CRi) 
2
Hell on the Heart (CSo) 
3
Gossamer Goose (SCa) 
4
Tripod (DSt) 
5
W-A-V Loose Cannon (LDe) 
6
Geyser (HCl) 
18.
Other Stock Breeds (9)
1
Fudge River (HCl) 
2
Hila (TSi) 
3
Flick (MKa) 
4
Sleepy Cyan (BCo) 
5
W-A-V Indian Outlaw (LDe) 
6
Chromie is my Homie (ADu) 
 
Stock Championship (10)
Champion: Rhymenocerous (Shay Canfield)
Reserve: Zeus (Christina Riley)
19.
American Gaited Breeds (9)
1
Livesey (CSo) 
2
Hot Flash (MKa) 
3
Hollywood (BRa) 
4
Stole Your Spot (BCo) 
5
First Edition (MHu) 
6
Volantis (TSi) 
20.
Arabian (10)
1
Anazeh (BRa) 
2
Coddiwomple (SCa) 
3
Butter Bunny (SCa) 
4
Flipper (BCo) 
5
Blessed Wine (BRa) 
6
Ivanka (MKa) 
21.
Part Arabian (3)
1
Kaelar (LBe) 
2
Clarion (KCh) 
3
Dr. Who (TSi) 
22.
Morgan (6)
1
Jareth (CRi) 
2
Jacksyn (MKa) 
3
Princess Buttercup (DSt) 
4
Equinox Bossanova (KCh) 
5
Maestro's Echo (BCo) 
6
Rise (MKa) 
23.
Spanish/Other Gaited (21)
1
Broquel (HCl) 
2
Lancelot (CRi) 
3
Emilio de Redondelos (BRa) 
4
Mr. Cellophane (CRi) 
5
Juniper (CSo) 
6
Mnemosyne (HCl) 
24.
Other Light (5)
1
Baloo (BCo) 
2
Mickelson (MKa) 
3
Hawt Latte (KCh) 
4
Mine Now (SCa) 
5
Averti (TSi) 
 
Light Championship (12)
Champion: Broquel (Hannah Clark)
Reserve: Baloo (Barbara Connors)
25.
Long-Ears (16)
1
GURDY (KCh) 
2
Jumping Jellybean (MSm) 
3
Corn Muffin (MSm) 
4
Unsinkable Molly Brown (LDe) 
5
Milo (BCo) 
6
Tchotchke (CRi) 
26.
Exotics (3)
1
W-A-V Etosha (LDe) 
2
Pegi Soo (CSo) 
3
Aneela (BCo) 
27.
Gypsy Vanner (4)
1
Dragonfly (CRi) 
2
Pink Rose (BCo) 
3
Highlander (BCo) 
4
Mystic Warrior (ADu) 
28.
Other Pure Breeds (4)
1
Kindle (MKa) 
2
Khoomei (RBr) 
3
Alfrofaxi (BCo) 
4
Puffball (BCo) 
29.
Other Half/Part-Bred/Grades (5)
1
Thunderbum (SCa) 
2
Selita (MKa) 
3
Catman (SCa) 
4
Reeva (LWh) 
5
Pale Face (ADu) 
 
Other Breeds Championship (10)
Champion: GURDY (Kathie Chouinard)
Reserve: Thunderbum (Shay Canfield)
30.
Winged Fantasy (3)
1
The Attacker (CRi) 
2
Ruby (MSm) 
3
Iris (BRa) 
31.
Non-Winged Fantasy (10)
1
Hellhorse (BCo) 
2
W-A-V Excalibur (LDe) 
3
PPR Sparkles (SHi) 
4
Corny Horn (TSi) 
5
Alectrona (LBe) 
6
Star Power (LWh) 
32.
Other Fantasy Equines (2)
1
Hippocampus (CRi) 
2
Normandy (BRa) 
 
Fantasy Championship (6)
Champion: Hippocampus (Christina Riley)
Reserve: Bonheur (Barbara Connors)
33.
Decorators (7)
1
Bonheur (BCo) 
2
Spot O Tea (MSm) 
3
Frosted Glass (BCo) 
4
Calavera de Azucar (CRi) 
5
PPR Peacock (SHi) 
6
W-A-V Bronze Jewel (LDe) 
 
Overall Grand Championship (16)
Champion: Hollybeam Oberon (Barbara Connors)
Reserve: Broquel (Hannah Clark)
OF Plastic Performance
Judge: Kate Dwyer
1a.
Harness - Performance (5)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Ramona (JFa) 
3
SRF Artemis (DGr) 
4
NLF Yankee Clipper (LNi) 
5
NLF Unique Twist (LNi) 
1b.
Harness - Pleasure (7)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Ramona (JFa) 
3
Nothin but Net (MDu) 
4
Muscles (ADu) 
5
NLF Yankee Clipper (LNi) 
6
SRF Artemis (DGr) 
1c.
Harness - Other (5)
1
Ramona (JFa) 
2
Maitland Matilda (JO') 
3
Nicholane Flower Girl (LNi) 
4
NLF Kylian (LNi) 
5
Grattan (EKe) 
1d.
Harness - Draft (2)
1
Muscles (ADu) 
2
Don (RBa) 
 
Harness Championship (8)
Champion: Maitland Matilda (Jill O'Connor)
Reserve: Ramona (Joan Fauteux)
2.
Park Saddleseat (6)
1
Carsino (RBa) 
2
SRF Ms. Fancypants (DGr) 
3
NLF Color Me Blue (LNi) 
4
Bourbon N' Touloulse (JO') 
5
SRF Figure's Legacy (DGr) 
6
Nicholane Golden Girl (LNi) 
3.
Other Saddleseat (5)
1
SRF An Officer and A Gentleman (DGr) 
2
Carsino (RBa) 
3
NLF Color Me Blue (LNi) 
4
Bourbon N' Touloulse (JO') 
5
Nicholane Golden Girl (LNi) 
4.
Showmanship (7)
1
NLF Scrappy Queen (LNi) 
2
SRF Picture Perfect (DGr) 
3
Wildly Unimpressed (PPa) 
4
332-005 - Sarah Briscoe - Not An Entrant
5
Solid (SMu) 
6
Simonized (IKi) 
5.
Arabian Costume (8)
1
Tango Corte (JO') 
2
W-A-V Dark O' the Moon (LDe) 
3
Desert Design (THe) 
4
Hadiyya (NTi) 
5
Dot (CRo) 
6
White Sand (ADu) 
6A.
Parade (3)
1
Pass The Buck (THe) 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
NLF Henry (LNi) 
6B.
Other Costume (4)
1
Maliana (NTi) 
2
Morzillo (THe) 
3
M I My Tango (IKi) 
4
Sambouca (CRo) 
7.
Other Performance (6)
1
Bring the Mayhem (AFi) 
2
SRF Cup O'Joe (DGr) 
3
W-A-V Cisco (LDe) 
4
Wildly Unimpressed (PPa) 
5
Will Power to Fight (ADu) 
6
Carsino (RBa) 
8.
Scene (4)
1
SRF Dark Side of the Moon (DGr) 
2
Ol' Red (SMu) 
3
NLF Scrappy Queen (LNi) 
4
Ginger (EKe) 
9.
Anything Goes! (non-NAN) (3)
1
SRF Trabant (DGr) 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
Carsino (RBa) 
 
Other Performance Championship (16)
Champion: Bring the Mayhem (Anne Field)
Reserve: Carsino (Ronald Bartholomew)
10.
Cross Country (12)
1
M I Ghost In The Machine (IKi) 
2
Ramona (JFa) 
3
Eastside (LBe) 
4
Maitland Matilda (JO') 
5
SRF Meant2Be (DGr) 
6
NLF Brigadoon (LNi) 
11.
English Games (12)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
SRF Denali (DGr) 
4
Wildly Unimpressed (PPa) 
5
Tuesday Afternoon (NTi) 
6
Gwendolyn (JFa) 
12A.
Hunter Over Fences (11)
1
Guiding Light (MSm) 
2
Tuesday Afternoon (NTi) 
3
Maitland Matilda (JO') 
4
SRF Denali (DGr) 
5
Gwendolyn (JFa) 
6
T.G.I.F (ADu) 
12B.
Jumper (8)
1
Eastside (LBe) 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
Peppermint (ADu) 
4
Panama (DWa) 
5
Morning Star (DWa) 
6
Wildly Unimpressed (PPa) 
13.
English Arena Trail (17)
1
Maitland Matilda (JO') 
2
Gwendolyn (JFa) 
3
SRF Denali (DGr) 
4
Guiding Light (MSm) 
5
Bring the Mayhem (AFi) 
6
Eastside (LBe) 
14.
English Natural Trail (8)
1
SRF Dark Side of the Moon (DGr) 
2
Tuesday Afternoon (NTi) 
3
Eastside (LBe) 
4
Gwendolyn (JFa) 
5
Maitland Matilda (JO') 
6
I Can See Your Halo (ADu) 
15.
Other English (10)
1
Ganador (THe) 
2
Guiding Light (MSm) 
3
Tuesday Afternoon (NTi) 
4
Gwendolyn (JFa) 
5
Wildly Unimpressed (PPa) 
6
Maitland Matilda (JO') 
16.
Dressage (14)
1
Vermeer (THe) 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
Guiding Light (MSm) 
4
Maitland Matilda (JO') 
5
Tuesday Afternoon (NTi) 
6
9 Minutes in Heaven (ADu) 
17.
Huntseat Pleasure / Hunter Under Saddle (17)
1
Guiding Light (MSm) 
2
Gwendolyn (JFa) 
3
Maitland Matilda (JO') 
4
Tuesday Afternoon (NTi) 
5
M I Revelation (IKi) 
6
Bring the Mayhem (AFi) 
 
English Championship (18)
Champion: Maitland Matilda (Jill O'Connor)
Reserve: Guiding Light (Marci Smith Driscoll)
18.
Cutting (6)
1
SRF Cookies and Cream (DGr) 
2
Niangala Jack (NTi) 
3
Diamonds (SMu) 
4
Bobby Sox (THe) 
5
Wildly Unimpressed (PPa) 
6
A Touch of Jazz (MHu) 
19.
Roping (3)
1
Wildly Unimpressed (PPa) 
2
Niangala Jack (NTi) 
3
Panther (DWa) 
20.
Reining (7)
1
Bring the Mayhem (AFi) 
2
SRF Cookies and Cream (DGr) 
3
Niangala Jack (NTi) 
4
Wildly Unimpressed (PPa) 
5
Hashtag (SMu) 
6
Pepto Bismol (ADu) 
21.
Western Games (15)
1
SRF Cup O'Joe (DGr) 
2
Maitland Matilda (JO') 
3
Wildly Unimpressed (PPa) 
4
Niangala Jack (NTi) 
5
SMF Jack (RBa) 
6
NLF Cricket (LNi) 
22.
Other Western Stockwork (6)
1
SRF Cup O'Joe (DGr) 
2
Wildly Unimpressed (PPa) 
3
Bring the Mayhem (AFi) 
4
NLF A Cuppa Joe (LNi) 
5
Crimson n Clover (JFa) 
6
Niangala Jack (NTi) 
23.
Other Western (9)
1
W-A-V Risky Business (LDe) 
2
Bring the Mayhem (AFi) 
3
Promise to Love Her (DWa) 
4
W-A-V Southern Comfort (LDe) 
5
NLF Cricket (LNi) 
6
NLF A Pretty Penny (LNi) 
24.
Natural Western Trail (5)
1
SRF Northern Beach (DGr) 
2
Crimson n Clover (JFa) 
3
Niangala Jack (NTi) 
4
Phoenix (MDu) 
5
Abbie's Angel (ADu) 
25.
Arena Western Trail (14)
1
SRF Picture Perfect (DGr) 
2
Promise to Love Her (DWa) 
3
Maitland Matilda (JO') 
4
Wildly Unimpressed (PPa) 
5
SRF Paint By Numbers (DGr) 
6
Niangala Jack (NTi) 
26.
Western Pleasure (14)
1
SRF Picture Perfect (DGr) 
2
Wildly Unimpressed (PPa) 
3
Crimson n Clover (JFa) 
4
Maitland Matilda (JO') 
5
Bring the Mayhem (AFi) 
6
SRF Paint By Numbers (DGr) 
 
Western Championship (18)
Champion: Wildly Unimpressed (Paige Palen)
Reserve: SRF Cup O'Joe (Donna Gruhn)
 
Overall OF Performance Championship (8)
Champion: Maitland Matilda (Jill O'Connor)
Reserve: Bring the Mayhem (Anne Field)
OF Plastic - Breed
Judge: Marisa Spence
1.
Sport Foals (24)
1
Little Zee (JBo) 
2
Rockledge Hot Ticket (RBr) 
3
Final Effect (RBa) 
4
Autumn Crown (VWi) 
5
Xanto (THe) 
6
Toyota Ford (CKu) 
2.
Pony Foals (26)
1
Free Style (THe) 
2
Sunspot (CRa) 
3
Nugget (DWa) 
4
Llew Aur (JCo) 
5
Bubble Toes (MSm) 
6
Firework (SMu) 
3.
Draft Foals (27)
1
Olympus (MDu) 
2
Patchwork Parfait (THe) 
3
Blaze (KJe) 
4
Tuffy (MSm) 
5
Gertrude (MFi) 
6
Sun Kissed (CKu) 
4.
Stock Foals (31)
1
Chex Mix (JBo) 
2
Benita (HCl) 
3
Skipper (MSm) 
4
Cat Ballou (THe) 
5
Citronella (VWi) 
6
Sunshine Type (JCo) 
5.
Spanish/Gaited Foals (25)
1
Banjo (DWa) 
2
MacGyver (VWi) 
3
Scars to your Beautiful (SMu) 
4
Alfredo (JBo) 
5
Saltwater Taffy (VWi) 
6
Symphonia (JCo) 
6.
Light Foals (31)
1
Ascencion (JO') 
2
Vegas Lights (JCo) 
3
Little Thunderbolt (JBo) 
4
Bint Al-Hawa (JCo) 
5
George (DWa) 
6
Story Time (RBa) 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (22)
1
Finn the Fabulous (CTo) 
2
Bit of Elegance (BPa) 
3
Imagine That (KJe) 
4
W-A-V Bessie (LDe) 
5
Mondo (ADu) 
6
House on Pooh Corner (SMu) 
8.
Fantasy Foals (0)
 
Foal Championship (14)
Champion: Little Zee (Jennifer Bolton)
Reserve: Banjo (Devan Waskiewicz)
1.
Thoroughbred (29)
1
Supernatural (KMa) 
2
Art Deco (RBa) 
3
So What (JCo) 
4
Glimmering Gold (DWa) 
5
Nieves (DWa) 
6
Big Bang (MFi) 
2.
Standardbred (28)
1
Love's Sweet Exile (JCo) 
2
Testarossa (CRa) 
3
Hit or Miss (MDu) 
4
Robin Gallith (JCo) 
5
Ready or Not (DWa) 
6
Phantom Knight (MFi) 
3.
European Warmblood (39)
1
Cartel Success (RBa) 
2
The Figurehead (JCo) 
3
Mystery (DWa) 
4
Hickstead (KJe) 
5
One Foot (SMu) 
6
American Kids (SMu) 
4.
Other Warmblood (28)
1
Footloose (CKu) 
2
Bristol (EKe) 
3
Cruising Altitude (KMa) 
4
DeNiro (THe) 
5
Dr. Strangelove (JCo) 
6
Phoebus (CRa) 
5.
Other Sport Breeds (33)
1
Ricochet (JBo) 
2
Longnook Overlook (MSm) 
3
Cheap Thrill$ (CKu) 
4
Moonlit Snow (VWi) 
5
Breeze (DWa) 
6
Flip Flop Flee (MSm) 
6.
Other Coaching Breeds (No Vanners) (26)
1
EH Carnegie Hall (EFr) 
2
Onyx (BPa) 
3
Callum (THe) 
4
NLF Die Meistersinger (LNi) 
5
Sevenfold Promise (HCl) 
6
Amaretta (VWi) 
 
Sport Championship (12)
Champion: Cartel Success (Ronald Bartholomew)
Reserve: Footloose (Carly Kudalis)
7.
Welsh Pony (27)
1
Swyn Lwcus (JCo) 
2
Gawain (CRa) 
3
Rhosyn Carreg (JCo) 
4
Snowbelle (BPa) 
5
Nickerbocker (JO') 
6
Dancing Queen (DWa) 
8.
Shetland Pony (20)
1
Turkey Tail (CRa) 
2
Flashback (VWi) 
3
Clover (CRa) 
4
Awe Striker (RBa) 
5
Miss Dior (THe) 
6
Merino (JO') 
9.
Other British Pony (33)
1
By Moonlight (JBo) 
2
Tiger Lily (CRa) 
3
Periwinkle (VWi) 
4
Queen's Dancer (CTo) 
5
Possum (MSm) 
6
Khaleesi (KMa) 
10.
American Pony (25)
1
Doodlebug (CRa) 
2
Dapper Dan Man (CRa) 
3
Beachy Breeze (CTo) 
4
All Done Dancing (KJe) 
5
Butterfinger (VWi) 
6
I've Seen Footage (JCo) 
11.
European Pony breeds (21)
1
Havana (SMu) 
2
Jack Frost (THe) 
3
Maddox (VWi) 
4
Checkmate (KJe) 
5
Mirame (CTo) 
6
Aileen (HCl) 
12.
Other Pony Breeds - Pure (10)
1
Peony (CRa) 
2
Middle Man (KMa) 
3
Fair Dunkum (THe) 
4
Navajo (MSm) 
5
Sassenach (JBo) 
6
Guilty as Charged (CRa) 
13.
Other Pony Breeds - Part (30)
1
Rumblefish (JCo) 
2
NLF Ballykissangel (LNi) 
3
EH Dormouse (EFr) 
4
Bandit in the West (CTo) 
5
Hasta La Vista (ADu) 
6
Jean Valjean (MFi) 
 
Pony Championship (14)
Champion: Swyn Lwcus (Jocelyn Cote)
Reserve: Turkey Tail (Claudia Rallis)
14.
Breyer/Other Make - Shire (25)
1
Hodor (JBo) 
2
Green Fields Fancy (HCl) 
3
Hounslow Heath (JCo) 
4
Misty Day (BPa) 
5
Hercules (JBo) 
6
Bentley (THe) 
15.
Stone - Shire (3)
1
Maestro (THe) 
2
Silver Charm (ADu) 
3
Picasso (CTo) 
16.
Breyer/Other Make - Clydesdale (22)
1
Lucky Lad (JBo) 
2
Delta Queen (THe) 
3
Clydoscope (THe) 
4
California Dream (JBo) 
5
Charlie Chip (RBa) 
6
Zephyr (ADu) 
17.
Stone - Clydesdale (9)
1
Thirty Minute Mile (KMa) 
2
Aslan (JO') 
3
Shelby (THe) 
4
Muddy River (VWi) 
5
Thunder (ADu) 
6
Flaming Volcano (VWi) 
18.
Suffolk Punch / Percherons (16)
1
Cover Story (KJe) 
2
Daisy (JBo) 
3
Storm Warning (THe) 
4
T1000 (ADu) 
5
Rose of Sharon (MFi) 
6
Three Times Lucky (MFi) 
19.
Breyer/Other Make - Other European Draft (24)
1
Visander (HCl) 
2
Nimue (MFi) 
3
Coming to America (SMu) 
4
All The Marbles (CKu) 
5
Quercus alba (KMa) 
6
Toska (HCl) 
20.
Stone - Other European Draft (6)
1
Lady Luck (THe) 
2
Zippidee Doo Dah (ADu) 
3
Lucifer (ADu) 
4
Voltaire (VWi) 
5
Holle (THe) 
6
W-A-V Thunder Snow (LDe) 
21.
Other Draft - Pure (25)
1
W-A-V Spring Break (LDe) 
2
Gifford (HCl) 
3
Imperial Griffin (THe) 
4
Red Solo Cup (SMu) 
5
Lil Troublemaker (CRa) 
6
Belle (JBo) 
22.
Other Draft - Part (21)
1
Oskar (JBo) 
2
General George (THe) 
3
Silver Bells (HCl) 
4
Stellaluna (MFi) 
5
Shnookums (ADu) 
6
Paradigm Shift (CRa) 
 
Draft Championship (18)
Champion: Hodor (Jennifer Bolton)
Reserve: W-A-V Spring Break (Linda Dean)
23.
Breyer/Other Make Appaloosa (34)
1
Battle Cry (CKu) 
2
Boomerang (CRa) 
3
Miss Atomic Bomb (JCo) 
4
Favonian (MFi) 
5
Royal Empire (DWa) 
6
Great Retreat (RBa) 
24.
Stone Appaloosa (12)
1
Spot Check (CRa) 
2
Premise (CRa) 
3
W-A-V Stone Sober (LDe) 
4
EH Niagara Thunder (EFr) 
5
EH Shotgun Jetta (EFr) 
6
Bode's Galaxy (THe) 
25.
Breyer/Other Make Paint (35)
1
Whiplash (CKu) 
2
Patriot's Portrait (MFi) 
3
Golden Rose (DWa) 
4
Wind Shield (VWi) 
5
Roxanne (JBo) 
6
Sunshine (CTo) 
26.
Stone Paint (17)
1
Ring O' Fire (CRa) 
2
Top Dollar (CRa) 
3
Dream Lover (THe) 
4
Starbuck (THe) 
5
Oso Smart (KJe) 
6
EH Snowcap (EFr) 
27.
Breyer/Other Make Quarter Horse (42)
1
Chase (CKu) 
2
All-American Girl (KJe) 
3
Inherit The Win (THe) 
4
Crazy In Love (DWa) 
5
Sonoran Flora (KMa) 
6
Jet Spark (RBa) 
28.
Stone Quarter Horse (23)
1
Druids Chair (JO') 
2
EH Whiskey Girl (EFr) 
3
Detective Murdoch (JO') 
4
W-A-V Damifi Do (LDe) 
5
NLF Breezin' Joe (LNi) 
6
Polly Pocket (CTo) 
29.
Breyer/Other Make Mustang (30)
1
Kiwidinok (MFi) 
2
Greystone Adirondack (RBa) 
3
Wicked Warlock (BPa) 
4
Kill for Kicks (JCo) 
5
Zombie Defeater (BPa) 
6
Going Solo (DWa) 
30.
Stone Mustang (7)
1
Claro Que Si (KMa) 
2
Authority Figure (CRa) 
3
Cherokee Phoenix (BRa) 
4
Whirlwind (THe) 
5
Twin Peaks Rusler (THe) 
6
Polaroids and Memories (ADu) 
31.
Other Stock Breeds pure/part (12)
1
Salvaje (MFi) 
2
Losin My Mind (CKu) 
3
EH Fancy Francine (EFr) 
4
Irwin (KMa) 
5
Maitland Matilda (JO') 
6
A New Light (DWa) 
 
Stock Championship (18)
Champion: Spot Check (Claudia Rallis)
Reserve: Chase (Carly Kudalis)
32.
Breyer American Saddlebreds (30)
1
Bestseller (KJe) 
2
Man of the Woods (JBo) 
3
Duke's A Hazard (KJe) 
4
On the Rocks (ADu) 
5
Misty Phantom (BPa) 
6
Prince Charming (JBo) 
33.
Stone American Saddlebreds (11)
1
Moon Raker (THe) 
2
River Dance (THe) 
3
W-A-V King Strut (LDe) 
4
EH Hi Fashion (EFr) 
5
Macchiato (VWi) 
6
EH Yardbird (EFr) 
34.
Breyer/Other Tennessee Walker (23)
1
Champagne and Whiskey (ASt) 
2
Calabria (JBo) 
3
Chardonnay (VWi) 
4
Southern Belle (MFi) 
5
Smooth As Silk (THe) 
6
Shooting Star (DWa) 
35.
Stone Tennessee Walker (5)
1
Good Song In My Feet (MSm) 
2
Impulsive (ASt) 
3
Blitzen (VWi) 
4
Walk This Way (THe) 
5
Country Bumpkin (VWi) 
36.
Breyer Spanish (32)
1
Flaming Flare (VWi) 
2
Revisado (HCl) 
3
Copperline (SMu) 
4
Elegida (HCl) 
5
Sunshade (MSm) 
6
Legionario III (JBo) 
37.
Stone Spanish (5)
1
Libertad (THe) 
2
Siempre Esterlina (KMa) 
3
Diosa (THe) 
4
W-A-V Southern Comfort (LDe) 
5
Star (JO') 
38.
Other Spanish/Gaited pure/part (28)
1
Carmen (JBo) 
2
Del Fuego (MFi) 
3
Awesome Paradie (RBa) 
4
Antares (RBa) 
5
Tazo Frappuccino (VWi) 
6
Mokema (HCl) 
 
Spanish/Gaited Championship (14)
Champion: Moon Raker (Terry Heath)
Reserve: Libertad (Terry Heath)
39.
Breyer / Other Make Arabian (33)
1
Scheherazade (JBo) 
2
Screamadelica (JCo) 
3
Cant Touch This (ADu) 
4
Attic Treasure (MFi) 
5
Kryptonite (DWa) 
6
Waheeda (EKe) 
40.
Stone Arabian (12)
1
Aramus (THe) 
2
Gravenstein (VWi) 
3
Korzion (CRa) 
4
Cherry On Top (KJe) 
5
Mystic Charm (ADu) 
6
W-A-V By the Bay (LDe) 
41.
Breyer Part Arabian (34)
1
Twenty One Promises (CKu) 
2
Bold Impression (MFi) 
3
Sunny Daze (JBo) 
4
Kiss N' Tell (KJe) 
5
Sunset (MSm) 
6
Beg to Differ (CRa) 
42.
Stone Part Arabian (13)
1
El Dorado (CRa) 
2
Fifty Shades (THe) 
3
Jaelagon (CRa) 
4
Strictly Business (KJe) 
5
Piccolo (VWi) 
6
Nimoy (ADu) 
43.
Breyer Morgan (29)
1
Foxcroft (RBr) 
2
Kodak Moment (ADu) 
3
Derringer (VWi) 
4
Texas Ranger (ADu) 
5
Gizmo (DWa) 
6
Vermont Pride (MFi) 
44.
Stone Morgan (9)
1
UVM Crown of Love (JCo) 
2
OTW Patina (JO') 
3
Maplewood Bronze (THe) 
4
Towne-Ayr Topaz (THe) 
5
W-A-V Fade to Black (LDe) 
6
Whiskey Talkin' (JO') 
45.
Other Light Breeds - Pure (18)
1
Aadavan (MFi) 
2
Jabberwocky (CRa) 
3
Cherokee Diamonds (RBa) 
4
Pavo (THe) 
5
Qahlan (CRa) 
6
Exotic Prize (JBo) 
46.
Other Light Breeds - Part (12)
1
Flamingo Wings (RBa) 
2
Silver Triumph (THe) 
3
Warhawk (BPa) 
4
Tahitian Sunrise (THe) 
5
The Magician (JBo) 
6
Demo (VWi) 
 
Light Championship (16)
Champion: Aramus (Terry Heath)
Reserve: Aadavan (Maria Johnsenberg)
47A.
Long-Ears (Donkey) (27)
1
Spotted Trouble (CKu) 
2
Doolittle (JCo) 
3
Clash of the Titans (KJe) 
4
Munchkin (ADu) 
5
Discord (BPa) 
6
Hickory (DWa) 
47B.
Long-Ears (Mule) (19)
1
Ol' Red (SMu) 
2
Jammin' (HCl) 
3
Finnley (JBo) 
4
Silver Lining (RBa) 
5
Norval (VWi) 
6
Take Me Home (SMu) 
48.
Exotics (9)
1
Dandy (VWi) 
2
I Will Survive (SMu) 
3
Zebe (CTo) 
4
Marcus (LNi) 
5
Jailbird (JBo) 
6
Pin Wheel (VWi) 
49.
Gypsy Vanner (20)
1
Gaston (KMa) 
2
Go for Gold (ADu) 
3
Sir Lancelot (JBo) 
4
Surrey (MFi) 
5
Interstellar Burst (JCo) 
6
Vancouver (VWi) 
50.
Other Pure Breeds Not Listed (23)
1
Serrano Pepper (VWi) 
2
Snorri (CRa) 
3
Mr. Spook (BPa) 
4
Setting the World On Fire (CTo) 
5
May Queen (THe) 
6
Haphazard (VWi) 
51.
Other Half/Part-Bred/Grades (17)
1
Kookaburra (VWi) 
2
Dainty Dancer (BPa) 
3
Caramel (MDu) 
4
Dynamic Edition (JCo) 
5
Kodachrome (JBo) 
6
Dunskin Desire (ADu) 
 
Other Championship (12)
Champion: Dandy (Victoria Wiggins)
Reserve: Spotted Trouble (Carly Kudalis)
 
Overall Grand Championship (16)
Champion: Aramus (Terry Heath)
Reserve: Hodor (Jennifer Bolton)
OF Plastic - Collectibility
Judge: Amanda Reed
1.
Sport Foals (24)
1
Blue Wish (RBa) 
2
Haxor (CRa) 
3
Cozmic One (ADu) 
4
Final Effect (RBa) 
5
Toyota Ford (CKu) 
6
Espionage (JCo) 
2.
Pony Foals (26)
1
Bubble Toes (MSm) 
2
Eve (JBo) 
3
Glitz of Honey (KMa) 
4
Sunspot (CRa) 
5
Stella (KJe) 
6
Macaroon (ADu) 
3.
Draft Foals (27)
1
Misbehavin' Raven (THe) 
2
Alpha De Omega (RBa) 
3
Hickory Dickory Dock (SMu) 
4
Jamie (JBo) 
5
EH Kaiden (EFr) 
6
Patchwork Parfait (THe) 
4.
Stock Foals (31)
1
Lucky Little Lady (JO') 
2
Lil' Bud (MFi) 
3
Painted By Design (RBa) 
4
Sparklin Gem (CRa) 
5
Sunshine Type (JCo) 
6
The Prestige (JO') 
5.
Spanish/Gaited Foals (25)
1
Teddy (CKu) 
2
Festival (MFi) 
3
High Hopes (KJe) 
4
Not your Average Little Star (CKu) 
5
Luna (JBo) 
6
Cinnamon Sugar (CRa) 
6.
Light Foals (31)
1
W-A-V imagine Dragon (LDe) 
2
Twinkle Twinkle Little Star (SMu) 
3
Amira (KMa) 
4
Blank Stare (MSm) 
5
Bint Al-Hawa (JCo) 
6
Ascencion (JO') 
7.
Other Foals (Long-Ears, Exotics, etc) (22)
1
High Cotton (BRa) 
2
Darling (MFi) 
3
Bit of Elegance (BPa) 
4
Caleb (RBa) 
5
Constant Pain (RBa) 
6
W-A-V Bessie (LDe) 
8.
Fantasy Foals (11)
1
Zelos (KJe) 
2
Iridescent (RBa) 
3
Aslan (MDu) 
4
Mozart (JBo) 
5
Blu Horizon (ADu) 
6
Celeste (CRa) 
 
Foal Championship (16)
Champion: W-A-V imagine Dragon (Linda Dean)
Reserve: Bubble Toes (Marci Smith Driscoll)
1.
Thoroughbred (29)
1
Blue Equity (RBa) 
2
Plumeria Breeze (KMa) 
3
Savior (MFi) 
4
Unexpected Treasure (JBo) 
5
31 Lenghts of Legand (MDu) 
6
Fiddle Faddle (JCo) 
2.
Standardbred (28)
1
Im no Consolation Prize (ADu) 
2
Adios, Not Mesa! (MLe) 
3
Singular Sensation (THe) 
4
Alden's Black Magic (JO') 
5
Phantom Knight (MFi) 
6
Robin Gallith (JCo) 
3.
European Warmblood (39)
1
Brigadier (EKe) 
2
Standing Ovation (KJe) 
3
Tortuga (JBo) 
4
Mandarb (MFi) 
5
Navarone (THe) 
6
The Figurehead (JCo) 
4.
Other Warmblood (28)
1
Dr. Strangelove (JCo) 
2
Footloose (CKu) 
3
DeNiro (THe) 
4
Hollywood Hunk (MFi) 
5
Resisting Temptation (RBa) 
6
Phoebus (CRa) 
5.
Other Sport Breeds (33)
1
Beauty (EKe) 
2
H'agnes (CKu) 
3
Tectonic Activity (KMa) 
4
Cadenza (JBo) 
5
Ricochet (JBo) 
6
Fascination Street (JCo) 
6.
Other Coaching Breeds (No Vanners) (26)
1
Rhapsody in Blue (JBo) 
2
Luck O' The Irish (KJe) 
3
Sevenfold Promise (HCl) 
4
Vox Celeste (JCo) 
5
Voodoo Daddy (MFi) 
6
Juno (MFi) 
 
Sport Championship (12)
Champion: Blue Equity (Ronald Bartholomew)
Reserve: Dr. Strangelove (Jocelyn Cote)
7.
Welsh Pony (27)
1
Llewelyn Fawr (MFi) 
2
Strike It Rich (THe) 
3
Andraste (CRa) 
4
Blue Belle (JBo) 
5
Little Lelo (RBa) 
6
Skade (MFi) 
8.
Shetland Pony (20)
1
Last Hurrah (JCo) 
2
Sand Dollar (JBo) 
3
Jack Be Nimble (SMu) 
4
Imma Little Teapot (KJe) 
5
Awe Striker (RBa) 
6
Mayberry (SMu) 
9.
Other British Pony (33)
1
Keeping Up (CKu) 
2
Clark Kent (MDu) 
3
835-631 - Not An Entrant
4
Snowdrift (BPa) 
5
Almost Famous (RBa) 
6
Bakerloo (JCo) 
10.
American Pony (25)
1
April (BRa) 
2
I've Seen Footage (JCo) 
3
Rusty James (JCo) 
4
Sunny Daze (JBo) 
5
Uktena (RBa) 
6
Vinegar (SMu) 
11.
European Pony breeds (21)
1
Chain of Flowers (JCo) 
2
Ballylee (JBo) 
3
Andromeda (MFi) 
4
Hammersmith Apollo (JCo) 
5
Scribbles (KJe) 
6
H.O.L.Y. (SMu) 
12.
Other Pony Breeds - Pure (17)
1
Navajo (MSm) 
2
Eurwyn (JO') 
3
Sassenach (JBo) 
4
Guilty as Charged (CRa) 
5
Middle Man (KMa) 
6
Fairytale Ending (KJe) 
13.
Other Pony Breeds - Part (30)
1
Henrietta (EKe) 
2
Whistle Britches (RBr) 
3
Cryptogram (JCo) 
4
Driftwood (RBa) 
5
Dark Desire (KMa) 
6
Rising Temptation (RBa) 
 
Pony Championship (14)
Champion: April (Beth Rappleyea)
Reserve: Navajo (Marci Smith Driscoll)
14.
Breyer/Other Make - Shire (25)
1
EH Testudo (EFr) 
2
Shawna (KDw) 
3
Thin Ice (JCo) 
4
Big and Rich (MFi) 
5
Acquisitions (RBa) 
6
Elaine (MFi) 
15.
Stone - Shire (3)
1
Maestro (THe) 
2
Silver Charm (ADu) 
3
Picasso (CTo) 
16.
Breyer/Other Make - Clydesdale (22)
1
Mica (RBr) 
2
Escorducarla (MFi) 
3
California Dream (JBo) 
4